Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jirka_hav

Stran: [1]
1
Hardware / Tiskárna kompatibílní s Linuxem
« kdy: 17. 12. 2021, 14:41:52 »
Rád bych zde dostal doporučení na tiskárnu bezzproblému kompatibilní s linuxem.

Budu ji používat pro občasný tisk dokumentů. Rychlost tisku je pro mě nepodstatná. Umím si představit, že bych občas použil i multifukční mašinku se scanerem, ale scanování není nutné.

Vzhledem k občasnému používání se nechci pokud možno dostat do situace, že tiskárnu nechám 2 měsíce ležet ladem a pak kvůli zaschlému inkoustu nevytisknu nic.
Máte někdo zkušenosti s tiskárnou, která by splňoval moje požadavky?

2
Sítě / Předávání přihlašovacích údajů
« kdy: 30. 04. 2021, 12:46:00 »
Jsou situace, kdy je třeba, aby vám jakožto programátorovi či adminovi předala nepříliš technicky zdatná osoba nějaké přihlašovací údaje. Jak tuto situaci řešit, co nejbezpečněji?

3
Server / Má smysl nastavit firewall?
« kdy: 11. 12. 2020, 00:37:50 »
Některé cloudové služby umožňují nastavit pro vps firewall, který není přímo součástí dané instance a jde naklikat v administraci. Má v takovém případě smysl nastavovat firewall i přímo uvnitř vps?

4
Server / Automatizace nasazení na sdílený webhosting
« kdy: 07. 12. 2020, 10:29:34 »
Jak řešíte automatizaci nasazování složitější php aplikace na sdílený webhosting? Speciálně mě zajímá jak se co nejlépe poprat se spouštěním composeru, a nahráváním souborů přes ftp. Kódy aplikací mám typicky v gitlabu, takže se přirozeně nabízí použití jejich pipeline a runneru, ale nejsem si jistý jakým stylem to pojmout.

5
Vyvýjím jdenoduchý script v go a potřebuji vyzkoušet, zda bude funfovat i ve win 10 (používám linux a k win deteskopu nemám přístup). Je možné si někde pronajmout vzdálený přístup k win desktopu, pro tyto účely?

6
Software / Nástroj na smazání popisku z obrázku
« kdy: 22. 06. 2020, 11:52:09 »
Spravuji jeden eshop a jeho majitel nahrál větší množtství fotek produktů. Bohužel tyto fotky obsahují vinou špatného nastavení fotoaparátu v každá fotce popisek s názvem a typem fotoaparátu. Existuje nějaký spolehlivý nastroj, který umí popisek odstranit a dopočítat chybějící pixely?

7
Server / Zálohy pro malý eshop
« kdy: 29. 05. 2020, 13:34:09 »
Potřeboval bych doporučit službu pro zálohovaání dat z malého eshopu. zálohy bych chtěl dělat pomocí https://restic.net/. Zbývá mi tedy rtozhodnout kam ty strkat ty zálohovaná dat. Můj první nápad je wedos disk (u vedosu je vps s eshopem), ale nejsem si jistý zda je to šťastné řešení.

8
Sítě / Produkční nasazení nftable
« kdy: 12. 10. 2019, 13:13:03 »
Právě uvažuji o nasazaní nftables, jajo náhrady za iptables na produkčním serveru. Máte stím někdo zkušenosti? Jaká jsou praktická úskalí takového kroku?Především mě zajímají zkušenosti s dlouhodobějším nasazením.

9
Server / Testovací servery v cloudu
« kdy: 17. 09. 2019, 09:14:44 »
Mám větší množství testovacích serverů, pro různé účely. Tyto servery se tipicky používají jen po velmi omezenou dobu (každý den několik hodin). Zbytek dne běží bez využití. Napadlo mě, že bych kvůli snížení nákladů využil některou z cloud služeb, které ummožňují účtovat využití serverů po vteřinnách. Potřebuji velmi rychlí star serverů. Nemohu si dovalit server pokaždé opětovně instalovat, takže daná služba by měla nabízet možnost uchovávat data vypnutího serveru.  Jakou službumám využít?

10
Server / Kolik logů vlastně potřebujeme
« kdy: 27. 08. 2019, 12:48:19 »
Nedávno jsem se dostal do situace, kdy jsem na jednom severu měl akultní nedostatek místa a musel jsem smazat část logů. To mě přivedlo na několik otázek. Jak staré logy se mají ukládat? Jsou služby, které by se neměli logovat vůbec, i když je to možné? Potřebuji lokálně uložené logy, když používám cetrální logování? Jak vlastně promazávání strarých logů nejlépe zautomatizovat? Chápu, že na tyto otázky není jednoznačná odpověď. Zajímají mě nejen odpovědi, ale převším argumenty k odpovědím vedoucí.

11
Server / Kam ukládata zálohy
« kdy: 13. 08. 2019, 18:49:27 »
Hledám nějakou cloudovou službu, kde budu moci ukládat zálohy ze serverů. Máte s nějakým řešení dobré zkušenosti?

12
Server / Ansible vs. bezpečnost
« kdy: 01. 08. 2019, 08:00:40 »
Doposud jsem zpravoval severy manuálně a z bezpečnostních důvodů jsem měl na každém severu jiné heslo. Teď jsem si začal hrát s ansible a trochu jsem narazil. Z toho co jsem dokázal zjistit se mi totiž zdá, že pokud chci spustit playbook nad více servery a chci escalovat práva pomocí sudo, tak všechny tyto servery musí mít stejné sudo heslo, což mi nepřijde příliš bezpečné. Jak se toto  obvykle řeší?

13
Mám VPS na něm mám webserver, který dle návštěvnosti během dne různě vytěžuje server. Chtěl bych, aby v situaci kdy je server mála zatížen se automaticky spustila další úloha, která využije nevyužitý výkon serveru a aby v situaci, kdy zátěž webseveru opět vzroste se tota dodatečná úloha opět pozastavila. Je něco takového možné? Jak toho docílit?

Stran: [1]