Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Feňák

Stran: [1]
1
Ahoj,

ke správě wifi používám wicd-client (gtk). Pro jednu konkrétní wifi síť si nastavím "Použít statické DNS" a vyplním "DNS server 1" na "192.168.1.4".

Když se ale k té síti připojím, vidím v /etc/resolv.conf na prvním řádku "nameserver 192.168.1.1" a na druhém "namesrever 192.168.1.4". Ta adresa 1.1 patří routeru, přes který jde internet. Já jí tam ale nechci a veškerý provoz chci, aby šel přes tu 1.4.

Mohl by mi někdo poradit, jak nastavit wicd (v nastavení mám zaškrtnuto Klient DHCP automaticky, ale nejspíš to bude dhclient, protože ten jediný v nabídce je zaškrtnutelný), aby tam nedával, co nechci, ten první řádek?

Zatím jsem to vyřešil úpravou souboru /etc/dhcp/dhclient-enter-hooks.d/resolvconf, kam jsem přidal podmínku if [ "$N" = "192.168.1.1" ] ; then; continue; fi, ale přijde mi to ošklivé.

Ideální řešení by bylo, aby pro tu jednu wifi síť se nastavil statický nameserver 192.168.1.4 a pokud ve wicd nebude nastavené statické dns, tak by si to nastavovalo automaticky to, co chce.

Mám Debian bullseye/sid.

2
Server / Icinga2 a seskupování notifikací
« kdy: 13. 05. 2019, 10:25:58 »
Ahoj, mám server, kde mi běží několik webů. V Icinga2 mám jednoho hosta a pro něj několik vhost služeb, které hlídají zmiňované weby. Teď když se stane, že spadne Apache, tak mi přijde několik emailů, pro každý web jeden. Chtěl bych ty vhost nějak seskupit, že stačí, když přijde jeden a já vím, že je něco špatně. Lze toho nějak docílit? Napadlo mě vytvořit novou službu na hlídání Apache (jestli něco takového je, případně bych mohl udělat hlídání nějaké testovací stránky) a všechny vhost služby nastavit jako závislé na téhle nové. Pak je ale třeba vytvořit závislost i na MySQL serveru, protože většina těch webů MySQL potřebuje.

Takže ve výsledku by chodila notifikace, že spadnul Apache. Nebo že spadla MySQL. A už by nechodily emaily, že nefungujou všechny weby. A teprve když by MySQL i Apache běželi a nějaký konkrétní web ne (z důvodu aktualizace např.), tak by přišla notifikace pro ten konkrétní web.

Máte s tím někdo zkušenost?

3
Distribuce / Proč je balíček držen v aktuální verzi
« kdy: 01. 05. 2019, 10:19:56 »
Ahoj, při aktualizaci systému mi "apt upgrade" píše:

Kód: [Vybrat]
...Následující balíky jsou podrženy v aktuální verzi:
  linux-generic linux-headers-generic linux-image-generic
Následující balíky budou aktualizovány:
  binutils...

Zajímalo by mě, jestli se dá nějak zjistit, proč jsou balíčky linux-* podrženy v aktuální verzi? Tipuju, že na konkrétní verzi zavisí nějaký jiný balíček instalovaný ručně. Chtěl bych to prověřit.

Stran: [1]