Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - registrovany_ava

Stran: [1]
1
Bazar / Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 17. 12. 2021, 09:55:25 »
Udělejte si ještě radost k vánocům, nebo dlouhodobý test-drive židle za výrazně nižší cenu. Podrobnosti zde: https://www.sbazar.cz/dvjana2/detail/159411576-zidle-therapia-energy-com-xl

2
Sítě / Náhodné výpadky připojení k internetu
« kdy: 10. 11. 2021, 15:33:42 »
Na vesnici nám (spíš obydlené zatáčce) internet vetšinou jede normálně (cca 20MBit download, to mi stačí), ale občas se zasekne, strašně se zpomalí, nebo nejede vůbec, po pár vteřinách, minutách, občas desítkách minut se zas rozjede normálně.

Jsem připojen přes wifi anténu poskytovatele ke stodole o pár baráků dál, odtamtud už to mají nějak vedené do města. Na počasí se to nezdá záviset.

Už jsem to párkrát reklamoval (regionální tlapnet), ale vždycky se to vrátí do starých kolejí. Sousedovi to dělá taky. Vzhledem k tomu, jak je to občasné, tak se to blbě prokazuje, ale samozřejmě to otráví když je člověk třeba zrovna na nějakém meetingu nebo tak. Nepřipomíná to někomu znalejšímu nějaký typický problém, popř. co s tím?

3
Předestírám, že jsem HW diletant, takže budu asi klást naprosto pitomé otázky.

Mám starší workstation, a teď jsem si pořídil "nový notebook z druhé ruky", Lenovo edge 495. V workstation mám asi třetím rokem SSD disk (256 GB) s Debianem, v notebooku je 512 GB SSD s jakýmisi Windows. Mým cílem je dostat, ideálně jako byte copy, to co mám ve workstation, na ten notebook, abych tam nabootoval to samé a mohl pracovat a hotovo. Počítám s tím, že bych si potom v parted-u jen zvětšil nebo přidal partition z těch zbývajících 256 GB.

Už jsem to jednou nebo třikrát dělal, stylem vyndat disk z notebooku, vrazit do workstation, "dd if= of=", přehodit zpátky, víceméně hotovo. Ale tady mi workstation disk z notebooku vůbec nevidí, ani BIOS, ani Linux. Kabely štymují (tj. i napájecí, i datový kabel jdou zapojit, a to ještě jen jedním způsobem), ale co mě zaráží je, že na konektoru disku nevidím vůbec nic kovového, jen takový plastový lehounký vroubky. Ale v notebooku disk funguje, a to i po opětovném vrácení disku a spuštění (je tam tedy na konektor jakýsi adaptér, který se strčí na straně disku do datového i napájecího konektoru zároveň, udělá se z toho tenký pásek vodičů, který pak vede do jiného konektoru v notebooku, ale to asi není relevantní). Může tento prapodivný konektor nějak souviset s tím, že workstation disk nevidí? Opět si předem sypu popel na hlavu, vývoj v oblasti SATA konektorů jsem v posledních letech absolutně nesledoval.

Co mi kdyžtak může pomoci? Je kdyžtak nějaká jiná, blbuvzdorná a rozumně rychlá cesta, jak přesunout systém z počítače s Linuxem v jednom rohu místnosti na notebook s Windows ve druhém rohu místnosti? Nejraději bych tedy stále to přesunutí disku a dd, to se mi osvědčilo jako rychlý a spolehlivý - když to tedy zrovna fungovalo.


4
Odkladiště / Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 02. 12. 2020, 14:41:30 »
Kamarádka se na mě obrátila s dotazem, obracím se na znalejší.

Pracuje na malý úvazek ve výzkumáku, kde nicméně příští rok nebude dost peněz na lidi, ale budou peníze na materiál (zní to bláznivě, ale není to k diskuzi). Napadlo ji, že by jako svůj přínos institutu, kde je docela platná a oblíbená, vytvořila spreadsheet, který by pomáhal s evidencí vzorků, a ten výzkumáku prodala za materiálové peníze, šéf by proti tomu asi nic neměl. Ráda by znala odpověď na dvě otázky, které možná zní naivně, ale zjistil jsem že na ně vlastně s jistotou nedovedu odpovědět.

1. Je možné prodávat .xls vyrobené v Excelu z Microsoft Office jen tak, samostatně, nejsou nějaké potíže např. s licencemi Office atp.?

2. Může to ona, nepodnikatel, obyčejná osoba, nějak výzkumáku prodat, nebo by si musela zařídit živnost, popř. to udělat přes prostředníka (což bych byl asi já, mám živnost na výrobu SW)? Jedná se o prodej v řádu nízkých desítek tisíc Kč.

5
Odkladiště / Co je to za (automaticky generované) stránky?
« kdy: 12. 01. 2020, 11:44:10 »
Nevíte náhodou někdo, kde se berou tyhle stránky? Párkrát jsem na ně náhodou narazil..

https://spika-audit.ru/
http://aquaraki.ru/

Přijde, mi, že je to automaticky generované z různých českých webů, ale - kdo a proč? Nemáte náhodou někdo tucha?

6
Zdar všem,

Občas se dostávám do situace, že potřebuju najít chybu v aplikaci, která komunikuje s různými přístroji, a občas se někde něco nepovede. Tak pozapínám na různých místech Debug a Trace levely a pak dlouho hloubám nad logy. Zatím jsem hloubal s pomocí grepu a vim-u, ale už mě to otravovalo, zkoušel jsem najít nějakou aplikaci která by mi to usnadnila, ale nic funkčního jsem nenašel. Nakonec jsem si malou věc napsal, měl jsem trochu volného času a aspoň to byla pěkná příležitost vyzkoušet si jazyk Elm (spokojenost).

Otázky mám dvě:
 - Máte nějaký tip na aplikaci pro takovéhle situace? Aby to nebyla cloudová služba ale aplikace, ideálně přenosná (Linux, Windows), umělo to základní filtrování, zvýrazňování nalezených řetězců. Stačí pro menší logy, nechci Kibanu nebo Logstash.
 - Co si případně myslíte o mém pidivýtvoru: K vyzkoušení zde, https://dvtomas.github.io/portable-log-viewer/ , github: https://github.com/dvtomas/portable-log-viewer/ .

Je mi jasné že je to nehotové a aktuálně užitečné tak sotva pro mě, spíš mě zajímá jestli je tu někdo, komu podobná aplikace chybí a tohle by mu přišlo fajn..

Stran: [1]