Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - registrovany_ava

Stran: [1]
1
Odkladiště / Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 02. 12. 2020, 14:41:30 »
Kamarádka se na mě obrátila s dotazem, obracím se na znalejší.

Pracuje na malý úvazek ve výzkumáku, kde nicméně příští rok nebude dost peněz na lidi, ale budou peníze na materiál (zní to bláznivě, ale není to k diskuzi). Napadlo ji, že by jako svůj přínos institutu, kde je docela platná a oblíbená, vytvořila spreadsheet, který by pomáhal s evidencí vzorků, a ten výzkumáku prodala za materiálové peníze, šéf by proti tomu asi nic neměl. Ráda by znala odpověď na dvě otázky, které možná zní naivně, ale zjistil jsem že na ně vlastně s jistotou nedovedu odpovědět.

1. Je možné prodávat .xls vyrobené v Excelu z Microsoft Office jen tak, samostatně, nejsou nějaké potíže např. s licencemi Office atp.?

2. Může to ona, nepodnikatel, obyčejná osoba, nějak výzkumáku prodat, nebo by si musela zařídit živnost, popř. to udělat přes prostředníka (což bych byl asi já, mám živnost na výrobu SW)? Jedná se o prodej v řádu nízkých desítek tisíc Kč.

2
Odkladiště / Co je to za (automaticky generované) stránky?
« kdy: 12. 01. 2020, 11:44:10 »
Nevíte náhodou někdo, kde se berou tyhle stránky? Párkrát jsem na ně náhodou narazil..

https://spika-audit.ru/
http://aquaraki.ru/

Přijde, mi, že je to automaticky generované z různých českých webů, ale - kdo a proč? Nemáte náhodou někdo tucha?

3
Zdar všem,

Občas se dostávám do situace, že potřebuju najít chybu v aplikaci, která komunikuje s různými přístroji, a občas se někde něco nepovede. Tak pozapínám na různých místech Debug a Trace levely a pak dlouho hloubám nad logy. Zatím jsem hloubal s pomocí grepu a vim-u, ale už mě to otravovalo, zkoušel jsem najít nějakou aplikaci která by mi to usnadnila, ale nic funkčního jsem nenašel. Nakonec jsem si malou věc napsal, měl jsem trochu volného času a aspoň to byla pěkná příležitost vyzkoušet si jazyk Elm (spokojenost).

Otázky mám dvě:
 - Máte nějaký tip na aplikaci pro takovéhle situace? Aby to nebyla cloudová služba ale aplikace, ideálně přenosná (Linux, Windows), umělo to základní filtrování, zvýrazňování nalezených řetězců. Stačí pro menší logy, nechci Kibanu nebo Logstash.
 - Co si případně myslíte o mém pidivýtvoru: K vyzkoušení zde, https://dvtomas.github.io/portable-log-viewer/ , github: https://github.com/dvtomas/portable-log-viewer/ .

Je mi jasné že je to nehotové a aktuálně užitečné tak sotva pro mě, spíš mě zajímá jestli je tu někdo, komu podobná aplikace chybí a tohle by mu přišlo fajn..

Stran: [1]