Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Hyp

Stran: [1]
1
Vývoj / Hotové řešení sklad
« kdy: 18. 03. 2020, 16:42:33 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda o nějakém hotovém řešení skladové evidence, úplně jednoduchém systému založeném na php a mysql, které by se dalo implementovat. Jediný požadavek mám, aby to evidovalo expirace a aby to nabízelo zboží s nejkratší expirací. Procházej jsem github pro nějaké nakopnutí, ale nic kloudné jsme nenašel.

Pokud ne, zkusil bych to udělat, byť nejsem profík, ale nevím, jak nejjednodušeji udělat  u zboží např :
Nákup např. 1 basa piva (obsahuje např 24ks) a prodej po kusech či basách, jak to nejlépe přepočítávat, zda udělat dvě karty, případně umožnit vydávat jednotlivě a komplet. (Možná by bylo dobré udělat do budoucna i nějaké komplety/sety jednolivých položek a vydávat to jako jednu, ale asi to je teď zbytečné.

 a zda je nutné aktuální stav zásoby do nějaké pomocné tabulky, případně zda to dělat přepočtem všech příjmů a výdajů ( v současnosti jsou 2 sklady -uvažujeme  o 5ti, karet a je 5000 ( z toho aktivních 2000) a cca 10000 položek příjmů a výdajů.

V současnosti to dělám tak, že naskladňuji basu jako 24ks buď na sklad 1 či 2 a pak i kusy vydávám ( a u nějterých položek mám 2 skladové karty), stav zásoby mám jako pole ve skladové kartě a  k tomu mám položky jako dotaz výdej k dispozici na skladě 1 a výdej k dispozici na skladě 2, ale určitě by to mělo jt nějak zjednodušit.

Budu rád za počáteční nakopnutí :-)

2
Vývoj / PHP a access 2000
« kdy: 15. 03. 2019, 16:04:48 »
Dobrý den, řešil jsem napojení své databáze v access 2000 tak, že bych soubor nahrál na web a z něj načítal data. Trápil jsem se s návody a dle sdělení  správce  mého hostingu to nejde a je nutný převod DTB do mysql.
Chtěl jsem se zeptat, zda to někdo neřešil, případně zda by se dal využít SQL server express. Problém je v tom, že databáze je malé, v češtině a chtěl jsem část údajů měnit online formulářem. Pak mě napadlo, že bych základní tabulky exportoval do csv(txt)/xml a načítal údaje ze souboru a načítal z php a updaty bych následně dělal ručně. Chtěl bych, aby se data minimálně jednou týdně synchronizovala.
Zkoušel jsem i data převést na mysql, ale pak acess 2003 nefunguje úplně korektně a hlásí mi chyby.
Pro začátek jednoduchá představa :
Je databáze klientu, po přihlášení klient načte svoje údaje do formuláře (z access souboru) a změní část hodnot bydliště a změna se uloží do obou dtb nebo odešle alespoň mailem,
Časem bych chtěl údaje spojit, ale uvidím. Je cca 10tis klientů, představa je že cca 1000 bych jich přistupovala z www.
Díky.Stran: [1]