Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - jehovista2

Stran: [1]
1
Mám powerline adaptér TP-Link AV500 s Wifi. Vsechno funguje krásně, je to spárované s druhým adaptérem, který je píchlý do routeru a běží mi Internet. Problém je, že potřebuju změnit nastavení Wifi sítě, které se má údajně provést tak, že navštívím tplinkplc.net. Předpokládám, že to má fungovat tak, že ten Wifi adaptér provede MITM útok a podvrhne mi DNS záznam a stránku(tplinkplc.net má veřejný DNS záznam a vrací chytrou obrazovku, kde říká, že to mám blbě zapojené - nemám!)

Takže jsem dospěl k názoru, že něco na mém PC se nechová tak, jak autoři tohoto hacku zamýšleli. Zjistil jsem, že ty DNS dotazy v Linuxu asi zpracovává jakýsi systemd.resolved. Tak jsem ho vypnul, do /etc/resolv.conf jsem dal nameserver 8.8.8.8(aby ten dotaz sel na beton ven) a pro jistotu zavolal sudo resolvectl flush-caches. Jenže to nepomohlo a nslookup tplinkplc.net mi pořád vrací veřejnou IP.

Potřeboval bych nějaký nápad, jak donutit aby se OS choval tak, jak hackeři z TP-Linku předpokládali. Může v tom mít prsty i browser? Zkoušel jsem Firefox a Chrome.

P.S. Ještě se to dá nastavovat přes nějakou jejich .exe aplikaci, ale tu se mi ve wine nepovedlo rozchodit. Hodně jsem googloval, ale ta jejich aplikace je asi všehospásná a nikdo nepočítá s tím, že existují lidé, co nemají doma Windows/Apple.

Stran: [1]