Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - dzavy

Stran: [1]
1
Bazar / Sháním kliky k rackům Rittal
« kdy: 02. 06. 2022, 19:27:02 »
Nemáte někdo? Typ "Comfort Grip" - 8611.070 nebo podobnej, ideálně i se zámkama, 8 kusů.

2
Sítě / x86 deska s SFP+
« kdy: 11. 07. 2021, 22:04:34 »
Chci přesunout L3 z mojí CRS326, protože 500Mbps už prostě routovat/firewallovat nestíhá. Napadlo mě použít RB4011 a propojit je po 10G, ale zvažuju taky pfSense. Někdo nápad na x86 desku typu APU2 ale s 10G/SFP+ (+ min 2x 1G)? Ideálně v cenový relaci tý RB - do 5k.

3
Bazar / Shanim mSATA 1TB
« kdy: 09. 11. 2019, 22:27:46 »
Jsem (pozde) zjistil, ze mSATA je mrtvola a neni k sehnani. Nemate nekdo 1TB prosim? Idealne bych to vymenil za klasicky 2.5" stejne velikosti.

4
Software / Domácí bluetooth audio
« kdy: 17. 09. 2019, 14:13:18 »
Koupil jsem na ebay Adastra stropní repráky s bluetooth zesilovačem, funguje to docela slušně. Budu mít 3 "zóny" (WC, koupelna, kuchyně), bude to připojené k Raspberry. Teď přemýšlím, jak to zprovoznit s co nejvíc user-friendly rozhraním - chtěl jsem to nacpat do OpenHab, ale to vypadá poměrně komplikovaně - nějaké tipy na client-server audio řešení s podporou (více) bluetooth výstupů a pěkným UI, ideálně i appkou pro Android/IOS? Klidně i rozumně placené.

5
Sítě / Tesla 2-BUS
« kdy: 26. 04. 2019, 20:50:14 »
Netusite nekdo jak (detailne) funguje dvouvodicovej system domacich telefonu 2-BUS? Chtel bych na to pripojit vlastni zarizeni ve smyslu ATA brany, ktera by hovor prevedla na SIP. Tak jen premyslim, jestli to vubec ma cenu zkouset.

6
Hardware / Chytrá elektroinstalace v bytě
« kdy: 02. 03. 2019, 22:28:28 »
Velmi stručně - čeká mě kompletní rekonstrukce bytu, chci si pohrát s elektroinstalací a úplně se nevezu na aktuální vlně barevných žárovek ovládaných přes bluetooth. Původně jsem zvažoval Loxone nebo iNELS, ale obojí jsem víceméně zavrhl kvůli předraženým komponentám (vypínač za 2k apod.) a vendor lock-inu. Vymyslel jsem následující řešení a rád bych slyšel kritiku, případně zlepšovací nápady:

V rozvaděči bude:
- "obyčejné" průmyslové PLC, konkrétně SmartAxis s 24 DI (digital input) a 16 RO (relay output), modbus TCP i RTU
- RS485 rozbočovač, co udělá ze sběrnice hvězdu pro snazší kabeláž
- modbus 8-kanálový dimmer
- modbus deska s dalšími I/O

K vypínačům povede hvězdou S/FTP kabel, jeden pár bude modbus k "hloupému" digitálnímu termostatu nebo termo čidlu, druhý pár nějaké napájení a zbylé dva páry na vypínače. Vypínače budou úplně obyčejné tlačítkové ("vracecí"). Světla budou nějaký mix 230V a 12-24V, ovládané buď přímo RO nebo dimmerem. Na každém radiátoru bude termohlavice ovládaná 24V RO, stejně tak kotel bude spínaný RO. Pak tam budou další výstupy na větráky na záchodě/v koupelně, zvlhčovač vzduchu, vstupy z S0 (měřiče energií), záplavových čidel atd.

PLC by bylo zcela soběstačné, bude naprogramovanou logikou "řídit" světla, topení, větrání atd. K němu bude přes modbus TCP připojené Raspberry s nainstalovaným OpenHAB, který bude sloužit jako interface pro ovládání přes web/mobil/nějaký touchscreen. Termostaty v jednotlivých pokojích budou zobrazovat aktuální teplotu, nastavenou teplotu a bude možné tu nastavenou teplotu změnit (dočasně, do dalšího cyklu nastaveného v PLC).

Takže byt bude zpětně kompatibilní s babičkami - vypínače budou fungovat klasicky, teplotu si dokážou poladit na termostatu a zároveň nám umožní vychytávky typu vypnutí všech světel při odchodu, v noci na záchodě světlo jen na 50%, zapnutí topení cestou z letiště, atd. Navíc celé řešení používá standardní/otevřené technologie, takže je slušná šance, že to bude fungovat i za 10 let. Dává to smysl? Udělali byste něco zásadně jinak?

Stran: [1]