Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - kotelgg

Stran: [1]
1
Po zapnutí PC mi windows napsali, že bych si měl zálohovat klíč EFS, abych nepřišel o data, ale já žádné šifrování souborů nepoužívám. Znamená to, že windows mi mohou zašifrovat soubory nebo už to udělali? Dá se to nějak zjistit?

2
Zdravím, na Windows 10 řeším už nějakou dobu problém s tím, že si sám od sebe instaluje nefunkční ovladače.

Příklad:
nainstalován ovladač rok 2015, funkční doteď, windows si stáhne z nějakého důvodu novější a přestává fungovat wifi, zvuk nebo zamrzá obraz

já tedy odinstaluju vadný ovladač, nainstaluju původní a zakážu instalaci ovladačů podle hardware id

funguje to 2 dny a windows si tam nainstaluje znovu vadný ovladačŽádný oficiální postup nefunguje.
Napadá někoho, jak to řešit?

3
Vývoj / WebGL a co k tomu?
« kdy: 04. 12. 2019, 19:32:00 »
Zdravím, chci udělat web hru (strategii) a dnes a do budoucna připadá v úvahu asi jen WebGL. Koukal jsem na příklady i hotová řešení a dřív se k němu používalo jquery, teď často react. No ale nestačil by i jednoduchý javascript? V podstatě jde jen o příjem a odesílání dat na server (c++) a ovládání tree.js nebo jiného webgl frameworku. Nenapadá mě tedy výhoda použití např. reactu, kde to při nějakém problému se závislostmi už nikdo nedá dohromady.

4
Zdravím, dá se nějak zjistit, proč se windows restartovali? Pracuji na PC často přes vzdálenou plochu a zničeho nic se asi 2x denně stane, že se vše zpomalí na několik minut a nakonec vypne a po naběhnutí tam samozřejmě není vůbec nic.
Windows 10 Pro 1903
Aktualizace a náhodné restarty zakázané

5
Windows a jiné systémy / Vypnutí zvuků systému v mikrofonu
« kdy: 19. 10. 2019, 17:41:24 »
Zdravím,
mám windows 10 a ostatní slyší vše, co se mi přehrává na pozadí (youtube, zvuky ze hry, systémové zvuky). Na windows 7 tento problém nebyl, takže předpokládám, že by to mělo jít někde vypnout. Bohužel zkoušel jsem všechno možné vypnout a nic nepomohlo. Problém je s interní i externí zvukovou kartou.
Měl někdo podobný problém? Jak vyřešit?

6
Server / Který NFS cluster pro replikaci na více strojů?
« kdy: 17. 08. 2019, 15:17:34 »
Zdravím,
mám několik serverů a chtěl bych tedy udělat nfs cluster pro web a jiné aplikace (prostě mirror, data minimálně na 3 serverech a při výpadku jednoho se nic neděje).

Zkoušel jsem glusterfs (verzi 4), který by byl skvělý, kdyby čtení dat nebylo 100x pomalejší než na normální disku. Kontroluje si to při každém čtení integritu souborů a to jsem nedokázal vypnout (jde to vůbec vypnout?). Takže webová stránka se načítá moc dlouho. Strávil jsem nad tím několik dní a nepodařilo se to vyřešit. Z diskuzí na jiných fórech se to nepodařilo vyřešit nikomu i na jiných verzích.
Hledám tedy něco podobného, co by bylo rychlé jako normální disk (ideálně umí využít i ram na často čtená data). Priorita je rychlost čtení, zápis může mít zpoždění několik sekund.


Díky za každou radu

7
/dev/null / proč se mučit
« kdy: 21. 02. 2019, 15:07:29 »
Přechod z Windows 7 na Windows 10.

Výchozí nastavení nejlepšího systému všech dob:
-probuzení ze spánku každou hodinu (pro případ, že by byla aktualizace)
-pokud je aktualizace (která se nedá vypnout), tak se systém na nic neptá a restartuje se, sice přijdete o rozdělanou práci, ale systém vám alespoň zapne programy, co jste měli spuštěné, abyste hned viděli, o co jste přišli
-pokud jste neměli rozdělanou práci, tak systém vám přesto dá silně najevo, že došlo k aktualizaci - zmizí ikony z plochy, zmizí nastavení výchozích programů, tisk dokumentů je překládán do čínštiny, nelze se přihlásit, systém najednou není aktivovaný
-po startu systému je disk asi 10 minut vytížen na 100% a nedá se nic dělat
-automatické probuzení druhého disku 10 minut po jeho vypnutí (i když tam nejsou data a žádný program ho nevyužívá, ale asi aby nevypadl ze cviku)
-systém má 3 omezovače fps (šetří se grafika = menší spotřeba), takže dokud všechny nevypnete, nerozhejbete hru na víc jak 60 fps


Sakra, proč.Stran: [1]