Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - SmartyCz

Stran: [1]
1
Odkladiště / Pomoc Ukrajine jako programator
« kdy: 26. 02. 2022, 20:17:54 »
Ahoj, jake jsou moznosti pomoci Ukrajine jako programator? Chvili jsem hledal, ale moc informaci jsem nenasel.

2
Studium a uplatnění / Mzda v ČR a v Evropě
« kdy: 11. 12. 2021, 22:23:12 »
Ahoj, co říkáte na aktuální mzdy v IT a jak myslíte, že to půjde do budoucna? Zanedbejme inflaci, spíš se ptám na to, zda podle vás poroste poptávka po IT lidech.

Ptám se proto, že vzhledem k možnostem práce remote bych očekával trošku srovnání mezd se zbytkem Evropy, případně u nás o trochu nižší, ale stále mi přijde, že za např. Německem výrazně zaostáváme.

3
Software / Todo list system
« kdy: 25. 03. 2021, 12:15:04 »
Ahoj nehledám jen na programováni

PoZadavky:
- jsem sólo
- jednoduchý, aby mě nedemotivovalo tam úkoly zadávat
-faze - otevřené, probíhající, testování, zavrene
- podpora checkboxu, subtasku
- podpora příloh
- deadline, pracnost na tasku
- synchronizace, desktop Widget, android appka

4
Ahoj,

měl bych prosím prosbu, Situace se má tak, že na SD kartě mi běžel na Pi Linuxový OS. Z ničeho nic ale Pi přestal fungovat a když jsem ho restartoval, tak se OS tak napůl načetl, ale nemohl najít systémové soubory, nějak se mu z neznámého důvodu ztratily.

A co já bych potřeboval - potřeboval bych udělat to, že bych si chtěl zálohovat důležitá data z SD karty, protože mám v plánu celý OS přeinstalovat, když mu chybí ty soubory. Zapnul jsem tedy počítač, na kterém běží Windows 10, strčil jsem do něj SD kartu a windows mě vyzvaly k naformátování karty. Trochu jsem googlil a nakonec jsem zjistil, že si windows myslí, že sd karta má souborový systém raw. Jaký je skutečný souborový systém, to nevím... Bohužel zatím nemám žádný Linux k dispozici, jsem tedy odsouzen  k tomu to zprovoznit přes windows.

Co mi prosím radíte? SD karta určitě funguje, takže na otázku, jestli je ok -> ano, je ok, jinak by se linux z karty nenačetl ani z poloviny... Je to tedy čistě softwarový problém s Windows.

Díky za rady.

5
Software / AdBlock Plus a iDnes
« kdy: 25. 04. 2019, 19:38:53 »
Ahoj,

mám problém s AdBlock Plus, který neblokuje reklamy na iDnes. Chtěl jsem se zeptat, zda je problém jen u mě, nebo i u vás a jak ho vyřešit. Zkoušel jsem i blokovat prvky, ale stejně se pak objeví znovu.

Děkuji za odpovědi.

edit: root.cz mám ve výjimce, takže reklamy na rootu neblokuji a vidím je - což doporučuji všem čtenářům rootu - kdo blokuje reklamy na root.cz, o hodně přichází...

6
/dev/null / Jak se naučit výborně anglicky?
« kdy: 27. 02. 2019, 09:54:43 »
Ideální by bylo pohodlně v ČR. Nemám čas na dlouhé pobyty v zahraničí, protože jsem v ČR mám práci. Na druhou stranu bych se chtěl spojit se světem a proto bych fakt potřeboval umět dobře anglicky. Máte někdo zkušenosti s nějakým dobrým anglickým kurzem? Cena roli hraje, ale jsem ochotný do toho vrazit víc než obvykle, přece jen je to dobrá investice do budoucnosti. Kolik hodin denně týdně bych se měl angličtině věnovat, aby to mělo smysl?

Děkuji za odpověď
Smarty

Stran: [1]