Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - AltSysRqREISUB

Stran: [1]
1
Sítě / Problém s fragmenty IPv6
« kdy: 16. 02. 2019, 12:57:46 »
Mám router ve VM, všechno linux. Do virtuálního routeru je připojeno několik rozhraní, která jsou připojená na ruzné bridge, které jsou připojené na VLANová rozhraní - tady je důležitá asi jen VLAN, přes kterou vytáčím PPPoE.

Pro ověření nastavení používám http://icmpcheckv6.popcount.org/ a všiml jsem si, že mi to teď hlásí chybu s příjmem fragmentů. To bylo s tunelem od HE. Zkontroloval jsem MTU tunelu --- 1472 na VDSL -- a ověřil přes "
Kód: [Vybrat]
ping -s 1424 -M do" a zdálo se to v pořádku. Pak jsem odpojil všechno kromě rozhraní k ISP (odpojením "kabelu" od virtuální síťovky) a vypnul firewall (nftables), ale problém zůstal. Tak jsem vypnul tunel a zapnul IPv6 od O2, ale všechno bylo pořád stejné. Pak jsem použil tcpdump, tak jak je to doporučené na odkazové stránce a fragmenty jsem viděl. Všechno jsem vrátil jak to bylo, a fragmenty opravdu chodí i na tunel od HE. jenže z nějakého důvodu po příchodu na rozhraní tunelu zmizí.
Kód: [Vybrat]
meta nftrace set 1na prerouting, input a forward je už neukazuje, na žádné další rozhraní se nedostanou. Na VPS je vše v pořádku. Ještě je zvláštní, že
Kód: [Vybrat]
ping -s 8000 funguje na i z VPS, ale ten curl jak je popsaný na stránce prostě vytuhne na tomto stavu (na routeru i za ním úplně stejně):

Kód: [Vybrat]
  % Total    % Received % Xferd  Average Speed   Time    Time     Time  Current
                                 Dload  Upload   Total   Spent    Left  Speed
100     9    0     9    0     0      2      0 --:--:--  0:00:04 --:--:-- 

Ještě jsem do VM nainstaloval OPNsense, ale curl se choval úplně stejně a dál jsem to nezkoumal, protože to asi bude stejné jako na Linuxu.

Nemáte nějaký nápad, co by to mohlo způsobovat?

Stran: [1]