Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - incorporated

Stran: [1] 2
1
Hledám komiks, ve kterém nějaká firma sponzoruje hackathon (možná jinou programátorskou akci?) dodáním mechanických klávesnic. Hlavní postava si pak až pozdě uvědomí, že hala plná programátorů s mechanickými klávesnicemi působí nebezpečný rachot. Myslím, že to končí tím, jak utíká ven.

Jsem si na 80 % jistý, že se jedná o zdejší Šimčíkův komiks. Možná je ale odjinud, napadá mě Commit Strip, xkcd a Turnoff.us, ale nikde jsem nebyl schopný ho nalézt. Najde se, prosím, někdo, kdo si tento komiks pamatuje a našel by ho?

2
Teď se mi zase stalo, že jsem měl déle rozepsaný příspěvek do fóra, a když jsem stiskl "prohlédnout", místo náhledu se mi dostalo přihlašovacího formuláře, protože jsem byl automaticky odhlášen. Ani když jdu zpět, ani když se přihlásím, tak už se nikdy k rozepsanému textu nedostanu. To samé se děje s odesláním příspěvku.

Je to opravdu hrozně frustrující a děje se mi to celkem často (a jen někdy si pamatuju, že musím pro jistotu všechno zkopírovat před odesláním), udělejte s tím, prosím, něco - i kdyby to bylo jen zvednutí časového limitu pro automatické odhlášení a text vedle tlačítka odeslání upozorňující uživatele , aby udělali CTRL+A a CTRL+C.

Nemá někdo nějaký workaround? Třeba jak donutit Firefox, aby si pamatoval dočasně všechny, opravdu všechny formuláře?

3
Zdravím. Snažím se najít nejméně bolestivý, ale stále udržitelný způsob, jak v LibreOffice psát citace. Co jsem asi pochopil, tak interní Bibliography Manager LO je naprd: S trochou zápasení by mělo být možné seznam dokopat do formátu podle správné normy ( https://www.openoffice.cz/navody/jak-vytvorit-a-upravovat-seznam-pouzite-literatury ), jen to vytváření záznamů je problém - nenašel jsem způsob, jak do něj importovat záznam v nějakém standardním formátu, který bych mohl dostat z knihovny, případně odjinud.

Takže to momentálně dělám tak, že ze záznamu v NTK si zkopíruju citaci ve správném formátu jako text, a do dokumentu ho vložím jako položku číslovaného seznamu. Na tu položku se dá potom v textu odkázat pomocí křížového odkazu, takže v seznamu můžu pořadí změnit a čísla pořád odpovídají, ale to pořadí se nekoriguje automaticky tak, aby odpovídalo výskytům.

Máte někdo, prosím, nějaké tipy, jak to dělat líp?

4
Software / Síťový multiplayer Bulánků pod Wine
« kdy: 31. 10. 2020, 17:38:38 »
Zdravím, podařilo se někdy někomu rozjet síťový Multiplayer Bulánků pod Wine?
Singe Player běží pod Wine v pohodě. V počátku to házelo katastrofickou chybu DirectPlay, ten jsem doinstaloval přes WineTricks a už to bylo zticha.
Na počítači A vytvořím hru a čeká se na připojení. Na počítači B vidím, že počítač A má otevřený DirectPlay port. Po zadání IP adresy počítače A na počítači B se nic nestane, jen oba do nekonečna čekají na připojení.

Nemá s tímto někdo zkušenosti?

5
Nedávno jsem chtěl poslat balík přes zásilkovnu a dozvěděl jsem se, že i když webové rozhraní mají, to je jen pro podnikatele s partnerským účtem a já si musím nainstalovat jejich aplikaci na chytrý telefon, což absolutně nechci.
Dneska jsem se dozvěděl, že má drahá Equa banka už má v provozu okamžité platby, ale já si toho nevšiml, protože v internetovém bankovnictví prostě nejdou zadat - jen v jejich mobilní aplikaci. Prý je to "asi nějaké marketingové rozhodnutí".

Ví někdo, čeho se tyto společnosti tímto snaží dosáhnout? Co jim může tolik stát za to, že si dobrovolně odeženou minimálně jednotky procent zákazníků?

6
Zdravím. Občas se dostanu do situace, že chci zálohovat adresář s rozsáhlou strukturou, který není velký využitím místa, ale pomalu se kopíruje, protože někde v něm jsou ukryty haldy malých souborů. Existuje nějaký (pokud možno GUI) nástroj, který umožní najít podadresáře s největším množstvím souborů/složek?
Potom bych mohl například zjistit, že se jedná o tisíc nacachovaných náhledů, které tam vůbec být nemusí.
Ideální by bylo, kdyby to vizualizovalo počty souborů podobně jako vizualizuje velikosti Baobab, nebo na Androidu aplikace DiskUsage.
Dík.

7
Zdravím.
Nainstaloval jsem xubuntu 20.04 na celý disk s volbou LVM. Chtěl jsem LVM kvůli komfortu, abych mohl za běhu měnit velikosti oddílů a snáz je mazat a přidávat.
Docela mě ale zaskočilo, že jsem nenašel žádný rozumný nástroj, který by toho byl schopen - jen samé návody v příkazové řádce. Nepotřebuji nic extrémního, stačí schopnosti, které má gnome-disk-utility (defaultní aplikace "Disks" v Ubuntu, LVM oddíly spravovat neumí) - logický oddíl odstranit, vytvořit, přejmenovat, změnit mount point, formátovat, změnit velikost.
Měl jsem dojem, že LVM je něco rozšířeného a běžně použitelného - už je to kolik let, co jsem zkoušel Fedoru, která se instalovala na LVM deafultně. Je to opravdu tak bídné, nebo jsem zásadně nepochopil pointu LVM? Existuje náhrada za gnome-disk-utility s podporou LVM?

8
Software / V jakém svobodném SW sázet bakalářku na ČVUT?
« kdy: 25. 09. 2020, 16:35:48 »
Jaký je názor na tuhle problematiku místních expertů i "expertů"?
Úplně se mi nechce učit TeX nebo LaTeX, ale konec světa by to nebyl. Na ně má ČVUT šablony, o kterých jsem slyšel hezké věci.
Má cenu se obtěžovat s LibreOffice, případně jinými wysiwyg editory na bakalářku? Spolužáci i učitelé se tváří, že tex a MS Word jsou jediné dvě možnosti.

9
Zdravím, má někdo zkušenosti s kombinací 45W Samsung USB-C nabíječky a laptopů jiné značky? https://www.samsung.com/cz/mobile-accessories/power-charger-45w/EP-TA845XBEGWW/
Na Twitteru mi lidé ze Samsung Support sdělili, že ano, opravdu je to schválně navržené, aby to nefungovalo na plných 45W s jinými značkami, ale moc se mi to nezdá. Vyvrátí to někdo?

Mě konkrétně T480 nenabíjí ani trošku, ani vypnutý, ač linux hlásí "charging" a specifikace jsou úplně stejné jako originální nabíječka (20V/2.25A).
Provozuje někdo úspěšně T480 s alternativními nabíječkou?

10
Bazar / Prodám/rozdám 10 ks ochranných skel na Doogee S90 pro
« kdy: 27. 08. 2020, 12:39:33 »
Objednal jsem omylem na špatný model ochranná skla z AliExpressu https://www.aliexpress.com/item/4001124287970.html. Jsou na Doogee S90 pro a potřebuji se jich zbavit.
Kdyby si to někdo vzal všechno, tak 200 czk, jinak po kusech pivní transakce nebo zdarma, hlavně aby nepřišly v niveč.

K mání v Českých Budějovicích v centru a od poloviny v září i v Praze na Strahově a v Dejvicích.
<------Pište na email

11
Software / Screenshot scrollujícího elementu ve Firefoxu?
« kdy: 22. 08. 2020, 02:25:48 »
Firefox umožňuje pořídit snímek stránky, který přesahuje obrazovku, ale pouze při obyčejném scrollování. Neumí to uvnitř scrollujících elementů - například interní pdf viewer (pdf.js) a asi všechny IM služby - WhatsApp Web, Messenger, support chaty na eshopech.
Někdy to jde ohackovat změnou velikosti elementu, ale často se mi to nepodaří.

Existuje na toto nějaký nástroj?
Bonusová otázka: jaký je nejrychlejší způsob pořízení screenshotu celé stránky PDF souboru ve vyšším rozlišení, než jak se vejde na obrazovku?

12
Nadšeně jsem podle https://github.com/uunicorn/python-validity zprovoznil login a sudo autentizaci pomocí čtečky otisků prstů 06cb:009a na Thinkpad T480 přes python-validity. Nefunguje to skvěle, ale snad si na to zvyknu a zlepší to několikanásobné přidání otisků.

Nicméně velký problém je, že někdy když už mám prsty na klávesnici, je pohodlnější a rychlejší napsat heslo, ale to mi autentizace umožní až po několika neúspěšných pokusech o scan. Situace je stejná u loginu i sudo.

Jde to udělat tak, aby při loginu nebo sudu okamžitě padl password prompt a paralelně s ní pokus o scan?
Řešil to někdo s touto čtečkou? Která komponenta to má na starosti?

13
Sítě / Připojení k SSH na počítač za cizím NATem
« kdy: 07. 07. 2020, 08:30:13 »
Situace: třetí osoba - BFU - je v zahraničí a z jakéhokoliv důvodu se potřebuji připojit na jejich počítač - stroj A - přes SSH. Stroj A je za NATem, se kterým nejde hnout.

Můj počítač - Stroj B - má veřejnou adresu. Zajímalo by mě, jestli existuje jednoduchý způsob, jak spojení otevřít ze strany stroje A, tj. počítače, na který se chci připojit.

Mělo by stačit poslat partnerovi one-liner, který může copy-pastnout do terminálu.

To co potřebuji napodobuje následující hack:
Stroj B:
Kód: [Vybrat]
netcat -l 6666

Stroj A:
Kód: [Vybrat]
mkfifo fifo1
netcat adresa-stroje-A 6666 < fifo1 | bash > fifo1

Taky bych ocenil tipy, jak se dá takový problém vyhledávat na internetu. Pro všechny dotazy, které jsem zkoušel, google vrací články o konvenčním využití SSH.

14
Tohle je napůl obecný dotaz a napůl popis přetrvávajícího problému. Existuje nějaký spolehlivý (GUI) nástroj, kterým může BFU (nebo spíš podprůměrný "rodinný ajťák" neznající rozdíl EFI a legacy) obnovit bootloader nebootujícího systému?
Konkrétní situace je, že přítelkyně je na dlouho pryč a po Windows 10 updatu jí začala Fedora padat do rescue.
Mě pokaždé, když jsem dokázal dostat systém do tohoto stavu, zachránil nástroj boot-repair, ale Fedoře to zjevně nerozumí (já používám jen derivace *ubuntu). Skončí to kryptickou hláškou na způsob, že mám povolit repozitář grub2 ve zdrojích té fedory. Našel jsem na internetu jediného člověka, který ji potkal, bez jakéhokoliv řešení, nebo vysvětlení.
Kdyby se někomu chtělo, tak je to Please enable a repository containing the [grub2] packages in the software sources of Fedora 32 (Workstation Edition) (mapper/fedora-root. Then try again.

To je spíš jako background, hlavně mě zajímá,
1) jestli existuje něco jako boot-repair, ale univerzálnějšího, než (tj. běží to nejen na debianových distrech, a jdou s tím opravit nejen debianová distra)
2) když je Fedora tak naleštěná a tváří se BFU-friendly, co by měl dělat konkrétně uživatel v situaci mé přítelkyně (když nemá přítele, který se jakž takž vyzná v linuxu).

15
Server / Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« kdy: 28. 05. 2020, 18:32:29 »
Zdravím.
Posledních pár let jsem využíval VPS small od forpsi za starou akční cenu, kterou mi od srpna zdraží na normální cenu.

Původně to bylo 25 CZK (bez dph), nyní 70 CZK měsíčně, což mi za to, jak málo to využívám, nestojí.

Je to 20 GB SSD, 1 GB Ram, 1 core, 1 TB traffic, 1 public IPV4, rychlost připojení cca 330 Mbps down, 800 Mbps up.

Můžete někdo prosím poradit podobnou službu za podobné peníze?

Neběží na tom nic ani zdaleka kritického, jen to používám na vpn, stahování věcí z problematických zdrojů, a statický web pro sdílení větších souborů. Taky to slouží samozřejmě na hraní.

Stran: [1] 2