reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Riot

Stran: [1]
1
Odkladiště / Kryptografický problém
« kdy: 05. 02. 2019, 15:33:32 »
Dobrý den, přemýšlím, jaké kombinace v asymetrické kryptografie použití {soukromého, veřejného} x {mého, protistrany} x na {celou zprávu (zašifrování) , její hash (podpis pod zprávou)} má vliv na výsledek a o jaké vlastně jde případy. Ještě jsem ani neřešil řetězení operací (například nejprve podepíši svým soukromým klíčem zprávu a zašifruji veřejným protistrany )== Je správně, že tohle je klasické odeslání zprávy příjemci, aby ji nikdo jiný nemohl odposlechnou a zároveň věděl, že pochází ode mne?

Dotaz: Co když chci udělat následující věc: klasicky si něco zašifrovat a zveřejnit to. Ale s podmínkou, abych si mohl ověřit , že jsem to skutečně psal já (Například Zpráva "Soukup se chová jako blázen."). Logicky to  musím zašifrovat svým veřejným klíčem, aby Zprávu mohl přečíst Jenom Já. Ale zároveň nějak zařídit, aby bylo poznat, že jsem ji psal pouze já a ne někdo jiný z dolních 10 milionů. Znamená to že musím před finálním zašifrováním veřejným klíčem do ní vložit něco, co zašifruji soukromým klíčem (třeba Hash Zprávy). Bude fungovat jako ověření, že jsem autorem té zprávy?
- Co když budu chtít Ještě Navíc tu zašifrovanou zprávu Ciph=V( Zpráva + S(hash(Zpráva) +"To psal Alfons Riot")) pro ostatní potvrdit, že jsem ji psal já (samozřejmě Text Ciph, nikoli Zprávu)? Nějak ji budu muset podepsat soukromým klíčem S(Ciph) ?
- Souvisí s tím nějak HMAC?
- Samozřejmě nejjednoduší by bylo použít Symetrický klíč. Je možné použít jako klíč pro symetrické šifrování již můj soukromý klíč (myšleno soukromý = doplněk Veřejného...)? Jde to z technických důvodů , nebo bezpečnostních Má to
nějaké zádrhle? / Co když to budu chtít použít opravdu jen metody asymetrické kryptografie?
-Není problém, když kombinuji (řetězím) šifrování soukromým a veřejném klíčem, že může dojít k oslabení šifry/vyrušení/ zčitelnění "části" zprávy?


Jak s tímhle souvisí Protokol chatu O.T.R.?  Tohle jsem moc nepochopil, jak to funguje, a co to má umět.

Stran: [1]

reklama