Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - greenlinuxguru

Stran: [1] 2
1
Hardware / USB HUB s externím napájením
« kdy: 11. 08. 2022, 20:15:02 »
Ahoj, potřeboval bych USB hub s externím napájením, podmínka je, aby po vypojení napájení HUB odpojil USB zařízení (bohužel můj TP-Link je nechá i bez napájení fungovat). Potřebuji to na spínání přes spínanou zásuvku.

Máte s nějakým takovým zkušenosti?

Děkuji

2
Nabízím zakázku / Hledám lektora Javascript / React
« kdy: 11. 04. 2022, 22:13:01 »
Ahoj,

byl by schopný mě někdo pomáhat s učením se Javascriptu a React, vzdáleně přes Skype/Teams, na komerční bázi, kolem cca. 700 Kč / 1 hodina 1x týdně.

Klidně piště do PM či nabídněte veřejně.

Děkuji

3
Proč je spousta firem tak obsesivních ohledně řešení algoritmů na pohovorech?

ad1) přes nějaké weby se to dá de fakto našprtat když člověk vyřeší 100 takových cvičení
ad2) ve své praxi se se složitými algoritmickými úlohy téměř nesetkávám, a když už jo, dá se řešení vygooglit za 2 minuty

naopak nechápu, že firmy moc nezajímají soft-skilly, architektura apod., což jsou primární věci, které v praxi řeším a na pohovorech se na ně nikdo moc neptá.

4
Software / Blokace stránek
« kdy: 27. 02. 2022, 19:29:17 »
Mohl by mi prosím někdo poradit s blokováním webů na mém počítači a mobilu. Aktuální situace ze mě zase udělala drogově závislého na médiích, a tak jsem začal pracovat na eliminaci v rámcí své duševní pohody, jako při první vlně covidu.

Používám Firefox jak na mobilu (android), tak pc (windows) a našel jsem plug-iny pro blokaci feedu jak linkedinu tak facebooku.

Co teď řeším je blokace iDnes. Naneštěstí na iDnesu občas přes Google najdu články s nějakými informacemi co opravdu hledám, a potřeboval bych zablokovat jen úvodní stránku, ale pokud mi někdo pošle odkaz nebo se na něj prokliknu z Google, chci aby fungoval.

Používám blocksite, který jako jeden z mála má synchronizaci, ale když dám blokaci domény idnes.cz, tak to zablkuje vše, a není tam jednoduché tlačítko na vypnutí. Navíc na mobilu mi nefunguje, i když nějaká verze teoreticky je.

Taky bych potřeboval limitovat nějak čas, třeba i zde na fóru, ani ne na minuty, ale typu podívej se jednou za den, a pak zablokuj.

Jsem bezradný, co jsem si procházel většinu SW, tak to lidi často používají na blokací spíše dětem a studentům (a na to je to primárně určené), nebo mají jakýsi focus mód.

Také řeším nějaký web který by mi dával jen informace co se mě týkají, dřív u coronaviru nám HR posílalo co se nás týká, ocenil bych i něco, klidně i placeného, kde by mi třeba přišlo

- sberbank nefunguje kvůli sankcím
- letový provoz rusko byl pozastaven
- hranice ukrajina uzavřeny

Prostě jen věci úplně odproštěné od všech emocí, jakýsi výpis faktů co k životu potřebuji, a dál byl odstřižen. Poradíte?

5
/dev/null / jak se vyznat v době buzzwords?
« kdy: 23. 02. 2022, 17:29:34 »
Jak řešíte shánění práce v době buzzwords? Jsem devops člověk se znalostí cloud-native prostředí, což se zdá, že každá firma shání, ale realita je taková, že 99% pozic jsou OPS lidi z buzzwords dev (o žádný vývoj se nejedná, jen konfiguraci), a pod cloud-native si všichni představují kubernetes - což prostě není cloud-native, serverless a event driven architecture je cloud native.

Vlastně umím top nejnovější technologie, ale je problém to uplatnit, protože staří opsáci se přejmenovali na devops, a staré javové monolitické aplikace se jen přehráli do kontaineru na kubernetes, takže všichni žijí stále v pravěku a já mám problém najít pozice v moderní architektuře, i se de fakto prodat, když kdejaký ňouma co napíše konfigurák v YAML si říká devops.

Všichni si hrají jako strašně top a moderní, ale trh je plný firem a lidí s 20 let starými technologiemi, co jen používají skvělá buzzwords.

6
Jakou máte strategii získávání práce? Já třeba nerad investuji do složitých pohovorů, typu 5 kol nebo 2 denní úkol, protože pak firma přijde s tím že nabízí market rate (rozuměj průměr) a je pro mě jednodušší se zaměřit na víc firem, kde některé se dokáží po hodině rozhodnout a když ještě někoho akutně hledají, tak i hodně nabídnout a přijde mi prostě, že snažit se hodně dostat do nějaké firmy za to prostě nestojí, protože vlastně ani Google neplatí typu o 100% víc apod.

7
Studium a uplatnění / Kontraktorské firmy
« kdy: 28. 09. 2021, 14:15:52 »
Prosím, neporadili byste firmy, které se zabývají nabíráním a přeprodáváním kontraktorů, chtěl bych vytvořit takový seznam, a dát jim o sobě vědět, díky.

8
Studium a uplatnění / Zaměstnání nebo kontrakt?
« kdy: 30. 08. 2021, 20:45:05 »
Přiznám se, že jsem s těmi kontrakty na vážkách, nabízejí mi jich hodně za velmi hezké peníze (500 eur / MD), trvání často 6 měsíců+.

Na druhou stranu zaměstnání je o dost hůř placené, ale je to dlouhodobější (není to na mě takový nápor), a je tam taková ta vztahová logika, typu potřebuješ si něco zařídit, chceš se vzdělávat, a tak, je to prostě na pohodu, člověk může hodně části své energie využít pro svoje osobní potřeby, protože po pár letech to už nevyžaduje takové soustředění (samozřejmě se vzdělávám, abych nezakrněl, a to dost, ale není to jenom vyčerpat člověka a zahodit).

Jsem s tím docela na váškách. Na jednu stranu bych chtěl IČO, hlavně kvůli daním a třeba vlastnímu vybavení, na druhou stranu spíše ty práce měním po 3 letech, a měnit to každých půl roku až rok by mi přišlo dost vyčerpávající.

9
/dev/null / proč se starší bojí mladších?
« kdy: 28. 05. 2021, 22:59:02 »
Moc nechápu, jak se někdo v IT bojí toho, že ho někdo mladší nahradí, a už vůbec ne, když se baví o dvacetiletých??? Jako já nevím, čím stárnu, tím víc mi přijde, že bych se ve dvaceti letech nenajal ani za půlku co jsem makal, proč?

Zejména kvůli zkušenostem, stav že se management choval jak se choval a já všechno strašně prožíval, vztekal se, jednou se urážel, po druhé na vše kašlal. Když si vezmu svoji přidanou hodnotu ve čtyřiceti, tak si myslím, že tam je cítit, že jsem profesionál, že když se management nebo kolega chová jak kokot, tak já to přejdu, ignoruji a nic si z toho nedělám a jedu si svoje. Mám stabilní předvídatelné výsledky, neurážím se, nezačnu na vše kašlat, prostě pracuji jak švýcarské hodinky, ve dvaceti mi to takhle nešlo.

Proto nechápu, jak se někdo může bát dvacetiletých, že ho nahradí? Tím nechci říct, že junioři nemají žádnou cenu, mají své výhody, jen si nemyslím, že těch třeba 15 let zkušeností když se člověk snaží na sobě makat je o ničem.

10
/dev/null / Bootcampy - rozšířil se nám tu takový nešvar
« kdy: 12. 04. 2021, 05:03:24 »
Mám skoro takový pocit, že každý zkrachovalý majitel jazykovky objevil nový zlatý důl, který se jmenuje coding bootcamp. Najme pár týpků - u kterých mám jisté pochybnosti o jejich kvalitách, protože kdyby to byly skvělí programátoři, proč by zrovna učili na bootcampu za míň, udělá hezký web, přislíbí pomoc při hledání zaměstnání, udělá smlouvu s providentem, a hle, coding bootcamp za 100k za 3 měsíce je na světě a je to ještě lepší vývar než jazykovka, a lidi mu to žerou...

Přičemž nejsmutnější je, že většina těch bootcampů, že by lidi udělali líp, kdyby si koupili 3 kurzy na Udemy á 10 eur a každý den po práci to dvě hodiny studovali.

Přijde mi to trošku jako kafe ve Starbucks, jeho reálná cena jsou 2 Kč, prodává se za 100 Kč a ta největší přidaná hodnota je příjemné prostředí kolem ;)

11
/dev/null / Práce pro české společnosti
« kdy: 31. 03. 2021, 08:18:08 »
Jsem v tom sám, že ztrácím vůli pracovat pro české společnosti? Mám pocit, že pokud člověk není Java programátor v bance, tak tu nemá moc šanci na normální prachy a zacházení.

Tvořím si čím dál horší zkušenosti s českými společnostmi, přijde mi, že jsme fakt jen montovna a hledají se tu jen levní lidé na zastaralé technologie, poměrně blbou zkušenost mám i s většími českými společnostmi i globálně úspěšnými, je to téměř stejné, lidí si neváží, chtějí hardcore techniky, komunikace ve společnosti vázne, zpravidla největší brzda společnosti je management, který se často fláká a dohaduje o blbostech.

12
Sítě / Jak jste kupovali dům s rychlým internetem?
« kdy: 28. 03. 2021, 19:11:08 »
Jak jste na to vlastně šli, abyste koupili dům s dobrou přípojkou a jak to nakonec dopadlo... Já když se bavím s realitními makléři, tak o nemovitostech nic neví, a zpravidla jejich oblíbená věta "internet je dnes všude" mě dostává do kolen.

13
Máte s tím také někdo zkušenosti? Když si vezmu zpět mojí kariéru v operations, vidím to jako blbost, furt mě někdo vyrušoval, volal o půlnoci, to že si nikdo nevážil mé práce bylo běžné, a v poslední době jsem si všiml, že za rohem čekalo dalších 5 lidí, co mohou dělat mojí práci.

Celkově kolegové v operations nabírali co se týká kvality ve firmách sestupnou tendenci, ale firmám to stačilo. Platové podmínky obecně žádné zlato.

Co jsem přešel do vývoje, tak jsem mnohem spokojenější. Nikdo mě veskrze neruší, platově jsem na tom lépe, a kvalita kolegů dost značně vzrostla.

S příchodem cloudu, serverless apod. vidím, že operations je obor, který asi nikdy nezmizí, ale bude spíše zanikat.

Veskrze když se na to kolem a kolem podívám, už bych se do Ops nevrátil ani za zlaté prase, a svojí minulost jako linux sysadmina beru jako zajímavou zkušenost, na druhou stranu se mlátím hlavou do zdi, proč jsem nešel do vývoje už dávno.

Jediné, co jsem u vývoje zjistil je fakt, že naučit se to pořádně je otázka opravdu let. Jako nějaký kód udělá každý, ale naučit se computer science, matematiku a detaily jazyka je spíše otázka několika let, ale není to nemožné.

Přešel jste také někdo?

14
/dev/null / Tržní plat
« kdy: 24. 04. 2020, 09:45:30 »
Potkal jste někdy někdo společnost, která by opravdu svým dlouholetým zaměstnancům platila víc než lidem z ulice a vážila si svých zaměstnanců.

Mě přijde, že vlastně ať nastoupím kamkoliv, tak po letech to musím změnit, i kdyby se mi ve společnosti líbilo, protože zpravidla firma dorovnává sotva inflaci, ale je tvrdě pod růstem mezd v sektoru, a během 3-5 let se to dostane na úroveň, že firma je o 20-30% míň než nástupáky u konkurence.

Přijde mi, že je to situace snad všude, a kolikrát mi přijde úsměvné, když pak firmy brečí nad nízkou loajalitou zaměstnanců, přičemž oni sami vlastně loajální vůbec nejsou.

15
Studium a uplatnění / Zlepšení znalosti matematiky - CBT
« kdy: 23. 03. 2020, 11:01:07 »
Ahoj,

byl jsem jak na střední tak na vysoké nespokojen se způsobem výuky matematiky, nic mi to totálně nedalo, a učitelé manga typu odpovědi na můj dotaz: "k čemu se prakticky používají integrály", matikářka: "to já vůbec nevím, ale učím to a je to důležité" což mě od matematiky hodně odradilo.

Nicméně chtěl bych se matematiku doučit, hledám fakt nejlepší online training (udemy, cokoliv), prostě nejvyšší kvalitu učení, očekávám že v angličtině (protože v CZ je kvalita učebnic a všeho o řád horší, kdo viděl US učebnice mi dá zapravdu), peníze zas tolik roli nehrajou, ale distanční VŠ mi moc nesedí, protože jsem často učitel nevěnuje čas příprave (jen čmárá na tabuly, není schopnej si připravit ani slidy) a ještě pak za to chtěj naprosto neodpovídající peníze (ne že bych za to třeba 1.000 USD nedal, ale za kvalitu, ne za šmejd)....

Poradíte něco?

Stran: [1] 2