Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - greenlinuxguru

Stran: [1]
1
/dev/null / Tržní plat
« kdy: 24. 04. 2020, 09:45:30 »
Potkal jste někdy někdo společnost, která by opravdu svým dlouholetým zaměstnancům platila víc než lidem z ulice a vážila si svých zaměstnanců.

Mě přijde, že vlastně ať nastoupím kamkoliv, tak po letech to musím změnit, i kdyby se mi ve společnosti líbilo, protože zpravidla firma dorovnává sotva inflaci, ale je tvrdě pod růstem mezd v sektoru, a během 3-5 let se to dostane na úroveň, že firma je o 20-30% míň než nástupáky u konkurence.

Přijde mi, že je to situace snad všude, a kolikrát mi přijde úsměvné, když pak firmy brečí nad nízkou loajalitou zaměstnanců, přičemž oni sami vlastně loajální vůbec nejsou.

2
Studium a uplatnění / Zlepšení znalosti matematiky - CBT
« kdy: 23. 03. 2020, 11:01:07 »
Ahoj,

byl jsem jak na střední tak na vysoké nespokojen se způsobem výuky matematiky, nic mi to totálně nedalo, a učitelé manga typu odpovědi na můj dotaz: "k čemu se prakticky používají integrály", matikářka: "to já vůbec nevím, ale učím to a je to důležité" což mě od matematiky hodně odradilo.

Nicméně chtěl bych se matematiku doučit, hledám fakt nejlepší online training (udemy, cokoliv), prostě nejvyšší kvalitu učení, očekávám že v angličtině (protože v CZ je kvalita učebnic a všeho o řád horší, kdo viděl US učebnice mi dá zapravdu), peníze zas tolik roli nehrajou, ale distanční VŠ mi moc nesedí, protože jsem často učitel nevěnuje čas příprave (jen čmárá na tabuly, není schopnej si připravit ani slidy) a ještě pak za to chtěj naprosto neodpovídající peníze (ne že bych za to třeba 1.000 USD nedal, ale za kvalitu, ne za šmejd)....

Poradíte něco?

3
Sítě / Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?
« kdy: 05. 12. 2019, 10:28:39 »
Poměrně hodně teď uvažuji o baráku na nějaké vesnici, kde bych měl alespoň 100Mbit linku - nejlépe optiku či kabelovku + záložní LTE připojení s dobrým vlakovým spojením do Prahy - nejlépe kolem 60 minut, a aby to bylo tiché, a řekněme do 30 minut se dostal do posilky a na nákup, moje představa je něco staršího tak do 3 mio. + náklady na rekonstrukci.

Nevím jak je to realistické, ale nemáte nějakou představu o možných lokalitách, které bych měl sledovat. Hodně se poohlížím ve vesnicích kolem Kolína, kde je to často vlakem 10 minut z vesnice do Kolína, a s přestupem 60 minut do centra Prahy, ale nejsem si jist, jak je to s kvalitou internetu, nerad bych skončil na 10MBit ADSL + 15Mbit LTE, jako asi by to šlo, ale pro remote práci by to nebylo úplně komfortní.

4
Studium a uplatnění / Práce v zahraničí - vyplatí se?
« kdy: 12. 08. 2019, 21:54:12 »
Do budoucna poměrně více uvažuji o odstěhování se na západ, co se mi na západě hodně líbí je to, že zpravidla ten stát tak nějak funguje více, procesy, zákony, dodržování pořádku, a tak. Ano, vím čím nás krmí zprávy, ale já na západě žil, i tam občas jedu, a prostě Německo vážně není samý vraždící imigrant, jak se nám snaží média namluvit a tak...

Většině lidem, s kterými se bavím na západě vadí právě to, co já bych vlastně uvítal. Že když vám někdo zaterasí špatným parkováním auto, tak ho odtáhnou, když se vám někdo v autě bude lepit na zadek, tak dostane tisíc éček pokutu, a když vám soused v neděli bude přesouvat nad vámi nábytek, tak také dostane pokutu. Chápu, pro mnoho čechů buzerace, a právě to je ten důvod, proč o tom západu uvažuji - chybu nevidím v politicích, ale tak nějak v tom českém myšlení.

Jsou tu i další věci, třeba v tom německu, když tam člověk je, tak je tam všechno více uzpůsobeno na to, že lidi maj více peněz.

Je tu jedno velké ale, když sleduji platy na GlassDoor, jsem vyděšen u částek, u kterých bych řekl, že nic moc. V Mnichově job za 60.000 EUR ročně, který lze v ČR získat za 40.000 EUR, ale náklady znatelně vyšší. Trošku rozumějš mi přijde UK, hlavně Anglie, kde ty náklady jsou relativně nízké, ale zároveň mzdy vysoké a nižší daně.

Ve výsledku mi po odečtení nákladů ten západ vychází vlastně hůře než ČR. Hodně se mi líbí US, to je úplně super destinace, v US je spousta remote jobů (US only) a člověk může žít kdekoliv v US, takže náklady nízké jak něco. Na druhou stranu získat víza do US je prý poměrně hodně složité.

Slyšel jsem to od víc lidí, že co se týká IT, tak se tady máme hodně dobře, máme třeba platy větší než doktoři (což na západě prostě tak není).

5
/dev/null / Sestupná kvalita lidí v IT
« kdy: 01. 03. 2019, 11:38:12 »
Je to jen můj pocit, nebo to tak obecně je, že kvalita lidí v IT hodně klesá?

Pracuji v korporátu a všímám si, že přibývá lidí, kteří pracují v IT na pozicích programátor/tester/atd. a nemají žádný systematický přístup k řešení IT problémů, kolikrát mám pocit, že jenom náhodně ťukají a zkoušejí, co bude fungovat/nebude fungovat.

Také začíná dost přibývat lidí, kteří dělají různé organizační věci - scrum/project management/release management , kteří často o IT nevědí pranic, skoro bych řekl, že si nedokáží zorganizovat vlastní čas, natož čas ostatním, a že těchto lidí nebezpečně přibývá.

Co mě nejvíce překvapuje, že tito lidé kolikrát jsou v IT i třeba 10 let, a přijde mi, že za tu dobu se nic nenaučili, zájem o obor nula.

Jak to vidíte vy?

6
Zdravím,

vlastním tiskárnu Brother DCP-1512E, a tiskne mi slabé bílé vertikální pruhy - je jich mnoho, a i černá je nějaká slabší.

Podle ukazatele toneru je toner na 50%, zkoušel jsem vyměnit tiskový válec, ale bez úspěchu, také jsem zkoušel proklepat toner, ale to také nic nezměnilo. Ještě mě napadá zkusit vyměnit toner, jinak už vážně nevím čím by to mohlo být.

Zkusil jsem vytisknout tuto stranu:

originální předloha: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/koss-public-misc/various/printer/original.pdf
vytisknuto a naskenováno: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/koss-public-misc/various/printer/printed.pdf

Děkuji za každou radu.

Stran: [1]