Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Justas

Stran: [1]
1
Sítě / DHCP rezervovaná adresa - chaos s přidělováním
« kdy: 26. 08. 2019, 06:04:22 »
Dobrý den všem. Instaluju domácí server na Debian Buster. Aby se na něj dal udělat port forwarding, mám na routeru nastavenou rezervaci IP adresy. Jenže při startu dostává server IP adresu jinou, jako by tohle nastavení router ignoroval. Když ale ručně spustím dhclient, dostane adresu správnou (ověřeno pomocí ip addr i výpisu přidělených IP v nastavení routeru). Takže jsem si zadal ten dhclient do /etc/network/interfaces jako post-up a vše se zdálo být v pořádku, ovšem jen do nového zapůjčení DHCP adresy, kdy server nafasoval zase zpátky tu původní (opět ověřeno z obou stran). Při nastavení statické adresy se router pomstí tím, že nefunguje NAT, takže tudy cesta nevede. A aby byl chaos naprosto dokonalý, tak při pokusu o přihlášení na tu momentálně nepřidělenou adresu se připojí, jako by měl přidělené IP obě.

Router je Technicolor Smart (víc jsem z něj nevytřískal, je to tenhle: https://www.amazon.it/SMART-MODEM-Wi-Fi-FIBRA-TIM/dp/B01IKKSDNC?tag=duc01-21).
Router přiděluje samovolně IP adresu 192.168.1.5 (např.), nastavení rezervované adresy 192.168.1.251.

Zažili jste někdo něco podobného a našli jste nějaké vysvětlení nebo lépe řešení?

Stran: [1]