Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Karmelos

Stran: [1] 2 3
1
Server / Cloudové úložiště integrované v Linuxu
« kdy: 18. 06. 2024, 09:52:10 »
Zdar, používáte nebo víte o nějakém (i placeném) spolehlivém a bezpečném coudovém úložišti (~1TB), které je dobře integrovatelné do linuxu?
Dobrou integrací myslím to, že se na něj dá přistupovat z konzole třeba pomocí mc (přimontovat jako disk?) anebo má alespoň nativního klienta ála wokýnkový souborový manager (jako je třeba thunar). Určitě nechci jen webového klienta skrzeva prohlížeč.   
To řešení co hledám je pro "malé" počítače a notebooky s několika desítek GB disky, ze kterých chci mít možnost přistupovat na obsah toho (sdíleného) úložiště odkudkoliv. Takže nějaký sync mi je asi k prdu :-\     

2
Sítě / Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« kdy: 13. 05. 2024, 13:03:35 »
Zdravím,
Rád bych si zahrál staré hry po síti (internetu) - tedy chtěl bych mj hostovat pro Gameranger, ale nemám veřejnou IP a mám problém s forwardem portu 16000, nepodporuje to můj provider.

Používá někdo nějakou (nejlépe free VPN) k tomuto účelu? Poradíte prosím?

3
Server / AWS WAF zdržuje načítání zahraničních webů
« kdy: 11. 09. 2023, 12:45:14 »
Zdravím, ....token.awswaf.com mě zdržuje tak že je nemožné se připojit na jedny specifické zahraniční stránky - ešop. Řádově desítky sekund, po vypršení nějakého timeoutu chce human verifikaci a pořád dokola.  Jedno jaký systém - win/lin/android nebo browser - ff,CH,Opera, Edge....

Předpokládám, že je to trafikem na tu specifickou stránku - lidi a navěšení roboti.

Má tu někdo prosím ánung jak tohle ověřování funguje a jak nejlíp se přes to dostat?

A možná OT, ale zeptám se rovnou, může to souviset s tím, že na stránky se snažím přistoupit účtem ověřeným pomocí gůglu - tzn. není tam třeba nějaká komunikace mezi aws a gůglem co to může zdržovat? 

Nechci nic nelegálního, jenom abych vůbec nějak prošel (včas) ověřením.

4
Doporučili byste prosím zdroj kde by byla popsána "teorie" nebo zavedená praxe jak verzovat SW, udržovat forky pro mírně odlišné implementace, jak udržovat informace co je kde implementováno apod.?  Požadavky na změny vedeme v mantisu, schází se nám tam jak bug reporty, tak požadavky na zákaznické úpravy, včetně vývojových požadavků na verze budoucí/experimentální. A výsledkem je celkem solidní bordel :-(
Chtěl bych si někde nastudoval jaká je praxe při vytváření forků, udržování větví, jak se řeší budoucí vývoj a podobně...

5
Proč zmizelo forum z hlavní stránky roota?

6
Windows a jiné systémy / Kontrola práce na home office
« kdy: 28. 02. 2022, 09:24:03 »
Hoj, jak se dá (nepozorovaně) kontrolovat práce na HO  - tzn co člověk (přesně) dělá na počítači a ne že má puštěný klikadlo a chrápe u toho? Počítače s W10.

7
Bazar / Poptávka po DDR2 SO-DIMM 4GB
« kdy: 26. 01. 2022, 13:37:06 »
Sháním jeden nebo lépe dva 4GB DDR2 SO DIMM moduly 800Mhz, za normální cenu
do HP EliteBook 6930p
Předání nejlépe osobně, Praha, na metru...
Prosím nabídněte.
Děkuji

8
Na pracovní stanici mám nově defaultně nastavené použití visuálních efektů. Na požádání mám možnost dočasného administrátorského přístupu, takže si toto nastavení můžu změnit na performance (jako user nemám tuto možnost povolenou).

Bohužel po restartu se toto moje nastavení přemaže defaultem - tedy obnoví se visuální peklo - zejména šnečí přesouvání oken a animovaný přesun kurzoru při psaní mě neskutečně drásá.

Rád bych požádal nějakého korporátního W10 gurua o radu - chci permanentně vypnout visuální efekty, kromě vyhlazování písma - jak a kde bych měl pátrat, abych zamezil obnově tohoto nastavení z nějaké default šablony co se natahuje po startu? 

Stačí nakopnout odkazem na to jak se tyhle šablony tvoří, nebo kde jsou uložené, nebo co vlastně mám vůbec hledat a já si to nastuduju...

9
Bazar / Věnuji procesor T5550
« kdy: 08. 12. 2021, 10:16:21 »
Věnuji procesor Intel Core 2 Duo T5550, vyndaný při upgradu z notebooku.
Osobní předání Praha.

10
Po nedávném přírůstku v rodině vizuálně záznamových zařízení začínám poměrně dost vyšilovat při importu fotek do počítače. Jednoduchý import zařízení->adresáře dle data pořízení v počítači se stává noční můrou.

Stále používaná Picasa si poradí s foťáky, troskotá na mobilech a překopírovaných fotkách. DigiKam na woknech nenajde foťáky, také troskotá na překopírovaných fotkách - protože to čte snad datum vytvoření souboru a né exif. 

Takže namísto připojení foťáku/mobilu a jednoduchého downloadu v aplikaci řeším několikanásobné kopírování - přepisování timestampů a import  do temp složky a následné kopírování do konečné složky - což zase sprzní nějaký timestampy a takový ty timeline frikulínský pohledy to pošle do kytek. Jakákoliv chyba vede k nesmyslnému rozmístění fotek do "špatných" adresářu a následné prohledávání celé "databáze" co a kam se vlasně nakopírovalo...

Měl byste někdo nějaký tip na multiplatformní win/lin utilitku co jednoduše nakopíruje fotky, třeba jen z adresáře do adresářů s datem pořízení (každý den jeden adresář: YYYY-MM-DD) podle vybraného data z exifu?

11
Windows a jiné systémy / home a shared z jedné samby na w10
« kdy: 28. 10. 2021, 01:33:28 »
Mám takový problém - když si připojím doma ze serveru dva síťové disky pomocí:

NET USE X: \\192.168.1.1\jauser Megapassword /USER:jauser
NET USE Y: \\192.168.1.1\shared Megapassword /USER:jauser

Tak se to chová poněkud krpatě. Oba disky se hbitě připojí, jde je procházet, ale když jsem v TC na tom shared přesunul 120GB do jiného adresáře a následně se snažil nakopírovat jiných 120GB do adresáře kde byla původně ta přesunutá data, po pár stovkách souborů (fotkách) to zatuhlo na jednom větším souboru s videem. Zkoušeno (to kopírování) několikrát i po restartu a znovupřipojení cmdline.

A potom prostě nebylo možné z windowsů s těmi disky udělat nic - nešlo procházet, nedaly se odpojit, průzkumník TC se na ně nepřipojil a tuhnul, pokus o znovupřipojení hlásil, že jsou připojené.

Pomohl až restart a připojení shared klasicky přes "Připojit síťovou jednotku" (jauser je též uživatel woken, heslo zadáno) a ten disk jede dobře, kopírovat na něj pomocí TC jde. Přičemž mi  "Připojit síťovou jednotku"  z nějakého důvodu nedovolí po té připojit ten home (\jauser) s hláškou že už je připojený s jiným heslem.

Kde mají soudruzi z NDR chybu? proč mi cmdline dovolí mít připojené oba disky ale krpatí?

Jako jsem vyhodnotil že chyba bude nejspíš we woknech, ale možná něco nastavení na sambě by třeba vylepšilo situaci?
Nějaký hint?

12
Existuje mraky možností jak tak dostat fotky z androidu na server (NAS/cloud).  Androidí Rsync klient, nějaké Moments, atp...

Ale, abych nevynalézal kolo a nemusel experimentovat s gigabajty fotografií, poradil by někdo prosím používané, funkční a spolehlivé, uživatelsky jednoduché nahrávání nových fotografií z androidího telefonu na domácí NAS server s OMV nebo alespoň se SMB?

Konkrétně bych rád, aby to nahrávalo na server pouze nové fotky, a v případě smazání v telefonu, aby je to na NASu nesmazalo.
Dík

13
Sítě / BFU nastavuje OpenWRT
« kdy: 18. 06. 2021, 14:02:49 »
Hoj, jsem si na postarší router nainstaloval OpenWRT pro malou domácí síť s pár počítači na lance a mobil a noťas na wifi. 

Takhle jsem to nějak nastavil:

Nastavil jsem root heslo.

V defaultu je na wan portu DHCP klient, tu tedy nic. Router dostane své IP od krabičky providera (jen IPv4 adresu).

Na lan jsem si nastavil jeho adresu na něco jako 192.168.99.99, dhcp server do lan jsem nastavil od 100 a max počet klientů 50

Na wifi jsem si nastavil svoje oblibené SSID, z nostalgie zakliknul hidden, přístup pomocí WPA/PSK2 a nastavil frázi.
Enablenul jsem wifi.

Teď mi všechno chodí jak si představuju - mobil i noťas dostanou svoje IP (192.168.99.1XX), taktéž ostatní počítače a zařízení  v  síti. Ze všeho se lze dostat na internet. Takto nějak se nastavoval i původní routr.

Když jsem nevěděl, koukal jsem do návodu - https://openwrt.org/docs/guide-user/network/openwrt_as_routerdevice

Otázka do pléna - je něco dalšího potřeba na OpenWRT nastavit, anebo udělat jinak a lépe?
Co třeba firewall - na OpenWRT je v defaultu údajně zapnutý, je potřeba tu něco poladit?


 

14
Hardware / HDD do desktopu WD Black nebo Red Pro
« kdy: 08. 06. 2021, 12:48:10 »
Ahoj,
Do stolního PC potřebuju nějaký velký a relativně rychlý disk na hry, dokumenty a větší data.

Uvažoval jsem o velikosti cca 6TB, ale pro stolní počítače nabízejí nejlepší  WD Black (FZBX) - 4TB.

Jako optimální bych viděl WD Red Pro (FFBX) - 6TB, ale ten je určením pro nas. 

Je nějaká překážka používat tenhle WD Red Pro ve stolním PC jako normální disk?

Neodejde rychle, nebo nebude v ňom dělat neplechu nějaká NAS optimalizace?

Anebo mám raději vzít ten Black?

15
Bazar / Koupím Core 2 Duo E8600 a ram 2GB DDR3 SDRAM
« kdy: 07. 06. 2021, 08:59:52 »
Ahoj,
Pro upgrade počítače poptávám procesor Core 2 Duo E8600 do LGA775 a ramku 2GB modul DDR3 SDRAM PC3-10600 (1333 MHz) non-ECC system memory.
Dám co si řeknete, když to nebude moc daleko od alíku.
Nejlépe v Praze na metru - dojedu.
Dík.

Stran: [1] 2 3