Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Zaal

Stran: [1]
1
Software / Moneta Smart Banka v Android-x86
« kdy: 27. 09. 2023, 17:02:02 »
Dobrý den,

máte, prosím, někdo z vás zkušenosti se zprovoznění aplikace "Smart banka" v prostředí Android-x86?

Díky.

2
Software / Webový rozcestník
« kdy: 01. 06. 2020, 20:27:56 »
Vážení kolemčtoucí, po bezvýsledném googlení vás prosím o radu. Víte o nějakém řešení webového rozcestníku, který by dokázal udržet přihlašovací údaje na jednotlivé odkazované stránky? Chtěl bych pro naše žáky a kolegy (ano, jsem ze školství) nachystat rozcestník umožňující pohodlný přístup k různým on-line službám, které vyžadují přihlášení, ale neumí SSO. Typicky:
  • Žák se přihlásí do rozcestníku,
  • zkontroluje své známky v systému Magistři,
  • objedná si oběd v systému Potrava.cz,
  • podívá se do LMS, zda-li nemá nový úkol
  • a v knihovně si rezervuje knížku.

V tuto chvíli by potřeboval na každý web zadat své přihlašovací údaje, které si bude poznamenávat po papírcích na stole nebo v šablonách zpráv v mobilním telefonu. Pokud by existovalo řešení rozcestníku, stačilo by si pamatovat heslo pouze jedno do něj.

Předem děkuji za odpovědi.

3
Server / Print server -- tisk až po přihlášení
« kdy: 13. 04. 2018, 10:32:44 »
Vážení, vymýšlím, jak zabezpečit síťový tisk, přestože tiskárna nepodporuje tisk až po přihlášení uživatele (tedy, že uživatel nemůže poslat dokument do tisku, který by se vytiskl až poté, co by se uživatel fyzicky přihlásil u tiskárny). Myslíte, že by bylo možné připojit tuto tiskárnu lokálně k jednomu počítači, který by fungoval jako print server v síti, a vlastní tisk by začal, až by se uživatel přihlásil na místě k tomuto počítači? Pokud ano, má s tím někdo zkušenosti? Předem díky za odpověď.

4
Server / Virtualizace s oVirt nebo OpenStack?
« kdy: 05. 03. 2018, 10:05:51 »
Vážení, prosím, poraďte,
mám k dispozici obstarožní server IMB System x3200 (Intel Xeon, 8 GB RAM) a sedm desktopových PC (Inter Core Duo, 4 GB RAM) a potřeboval bych provozovat 2 instance Windows Server, úložiště typu OpenMediaVault, Radius Server a 5 až 10 instancí Win10. Co se týká HW, tak nemůžu nic prodat ani nic koupit.
  • Má smysl virtualizovat?
  • Pokud ano, pak oVirt nebo OpenStack?
Předem díky za odpovědi.

Stran: [1]