Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - uwe.filter

Stran: [1]
1
Zdravím, stojím před problémem výběru hardwaru na poskládání domácího serveru, proto bych uvítal rady od kohokoliv, kdo má praxi s konkrétním železem - základní požadavky jsou následující:
  • podpora ECC
  • AMD Ryzen
  • možnost připojit aspoň 4 SATA disky
  • co nejnižší spotřeba
  • HW podpora virtualizace
  • aspoň 2 PCIe sloty jako rezerva pro další síťovku nebo řadič

Říkal jsem si, že když už budu po dlouhé době měnit železo (čistě preventivně z důvodu stáří), rovnou nasadím do nového serveru dva disky do RAID1 a chci ECC paměti (to je daný požadavek). O výkon mi prakticky nejde, asi cokoliv co splní ostatní požadavky, bude výkonné až dost. Server se beztak bude prakticky celý den flákat (jen bych rád měl možnost, aspoň do budoucna, nahodit nějaké virtuálky v KVM na hraní a tak); jde mi podstatně víc o spotřebu a spolehlivost.

Ačkoliv jsem vždycky všechno stavěl na Intelu, tak tentokrát bych rád AMD, protože mě jednak zrovna dvakrát nepotěšily ty bezpečnostní díry v procesorech od Intelu z poslední doby (a jenom čekám, kdy vylezou na světlo další), a taky se mi moc nelíbí představa potenciálních HW zadních vrátek / bezpečnostní díry ve formě Intel ME (já vím, AMD má PSP, ale aspoň jsem zatím nikde nenarazil na informaci, že by to bylo aspoň teoreticky tak zlé jako ME). Případně by bylo řešením i něco od Intelu s možností vypnutí ME, ale to zatím jde pokud vím nějakým hackem jen na starších Intel platformách, takže prakticky to asi nepřichází do úvahy.

Našel jsem různé ne úplně konzistentní informace o podpoře ECC u procesorů od AMD, údajně by ho měly podporovat všechny Ryzeny (až na APU?), klíčová je ale podpora na desce, a to jednak fyzicky a jednak ve firmwaru - ačkoliv to možná není klíčové a dá se to pořešit zavedením odpovídajícího jaderného modulu - ale to bych právě rád věděl prakticky. Z desek bych preferoval Gigabyte, ty se mi dřív celkem osvědčily, ale co jsem četl, tak možná i ASRock by nemusel být co se týká spolehlivosti špatný?

Cenově bych to rád srazil co nejvíc (asi by mi za daných podmínek aspoň zatím stačilo 8 GB paměti), celkově mi tedy jde o doporučení kombinace deska+CPU+paměť, která splní uvedené požadavky. Předem děkuju za rady, v případě potřeby to můžu ještě upřesnit.

Stran: [1]