Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ravise

Stran: [1]
1
/dev/null / Měšec Spotřebitel - článek z /dev/urandom
« kdy: 11. 10. 2019, 12:59:12 »
Prosím vás, Petře, až budete mít v iinfo příští schůzi, můžete na ni přinést nějakou současnější publikaci o bezpečnosti hesel? V kolotoči na mě vybafl https://www.mesec.cz/clanky/nemenite-hesla-dost-casto-a-nechranite-si-je-skodu-vam-nikdo-neuhradi/ (varování: jen pro silné povahy).

Citace
Tomáš Hládek, odborník na kybernetickou bezpečnost v České bankovní asociaci, k vytváření hesel:

Používám jednu pomůcku. Vezmu si třeba nějakou básničku nebo písničku, kterou znám. Například „Skákal pes přes oves“. A z té vezmu první písmeno z každého slova, takže mám heslo „Sppo“, což je zcela náhodná kombinace písmen, kterou útočník jen tak lehce neodhalí.

Citace
Obecně platí, že heslo by se mělo měnit právě jednou za 3 měsíce. Záleží však i na opatrnosti. Pokud uživatel dodržuje zásady bezpečnosti a má kvalitní heslo, není nutné jej měnit takto často a postačí i delší frekvence.

Citace
Přihlásíte se k nějaké službě a telefon či počítač vás okamžitě vyzve onou známou hláškou. "Přejete si uložit heslo?" Řada lidí této možnosti využije. Nemusí pak hesla nosit v hlavě a vše mají při ruce. Není to ale bezpečný přístup.

Takové heslo je sice uloženo v šifrované podobě, ale pokud hacker ovládne náš PC, ví, kde jsou hesla uložena. A může zkusit, jestli je nedokáže rozluštit nebo si jej rovnou přečíst. Případně zda jedno heslo nepůjde použít do přístupu k více účtům – sociální sítě, internetové bankovnictví apod.

(...)

Nejlepší varianta proto je si heslo pouze pamatovat a nikde ho nemít zaznamenané.

2
Ahoj,

pod článkem SeaMonkey řeší, kudy dál a jak vyřešit závislost na XUL bylo vlákno diskuse týkající se kvality toho článku, chtěl bych se zeptat redakce proč bylo smazané (=jaké pravidlo ta diskuse porušovala) a proč se nesáhlo k úpravě dotyčných příspěvků namísto smazání?

Byl bych rád, kdyby se tohle vlákno nesmazalo/nezamknulo rovnou po první odpovědi (kdybych si chtěl něco vyjasnit) a tak žádám zbytek roota (vč. p. Ježka), aby sem nepsali. Na rovinu, ať sem kdokoliv kromě redakce napíše cokoliv, na mojí otázku to neodpoví...

Díky redakci za odpověď a zbytku za spolupráci a pochopení
R

Stran: [1]