Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - petr.parolek

Stran: [1]
1
Ahoj, po aktualizaci z Kubuntu 21.10 na 22.04 mě vytáčí jakási chyba kdesi. Při najetí kurzorem do "mrtvého bodu" obrazovky se mi rozbliká strašně celá obrazovka. Když popojedu někam jinam, zase je klid. Mám na notebooku CPU Intel Core i7-10510U s integrovanou grafikou. Zkoušel jsem i odinstalovat balíčky okolo waylandu a nepomohlo.

Setkal se tím někdo prosím? Posílám i video s ukázkou chyby.

2
Ahoj, používám Debian Unstable Sid s posledními verzemi všech balíčků a nedaří se mi opravit chování systému tak, aby se zachovávala hlasitost zvuku. Po znovu spuštění systému se natvrdo nastaví na 75%.

Díky moc za pomoc.

3
Hardware / Manuální duplex (oboustranný tisk)
« kdy: 02. 07. 2021, 23:21:09 »
Ahoj,

mnoho hodin se trápím, jak udělat pohodlný oboustranný tisk na tiskárně bez dupexu. Gnome-manual-duplex je již nepoužitelný, protože je závislý na Pythonu 2, který již není na Debianu Sid.

Moje pokusy s https://github.com/petrparolek/manual_duplex_linux nejsou ideální, protože když jsem vytisknul více stran z LibreOffice Writter, tak stránky byly přeházené a nešly za sebou.

Má někdo nápad, jak na to prosím?

4
Ahoj,

už dvě hodiny bádám s pomocí internetu bez úspěchu nad tím, jak jednodušše automaticky vypnout nebo uspat VM při vypnutí nebo restartu. Používám hostitele Win 10 a host mám Ubuntu.

Dokázal by mi někdo prosím poradit a pomoct? Používá někdo nějaké řešení?

5
Server / Nastavení RSpamd
« kdy: 19. 01. 2019, 17:30:53 »
Ahoj,

máte někdo prosím zkušenost s nastavením podepisováním odchozích e-mailů DKIM? Nedaří se mi ho právně nastavit.

Díky moc

6
Server / Zrychlení Dockeru s PHP
« kdy: 16. 07. 2017, 22:14:06 »
Ahoj, dá se nějak zrychlit běh PHP aplikace v Dockeru na pc prosím? Ve Vagrantu mi vše běželo mnohem rychleji - hostitel windows, host Linux přes NFS. Teď chci rozjet vývoj v dockeru pod nativním windows a zaskočila mě mnohem vyšší php execute time

Díky za pomoc.

Stran: [1]