reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Papinak

Stran: [1]
1
Server / Jak dokumentujete servery?
« kdy: 25. 08. 2018, 17:12:35 »
Rozjíždíme nový projekt a máme aktuálně jeden server (což se má brzy změnit). Vzhledem k tomu, že chceme, aby se v serverové infrastruktuře vyznal ještě někdo za 2 roky, tak by bylo dobré nějak dokumentovat zásadní věci (co na něm běží, závislosti různých aplikací na ostatních, komunikaci serverů mezi sebou). Chtěl bych se proto zeptat jak dokumentujete servery vy. Napadla mě MediaWiki, ale nevím jestli je pro tento účel vhodná.

S touto problematikou nemám žádné zkušenosti, proto vás prosím, abyste se zdrželi hloupých odpovědí.
Děkuji.

2
Zdravím,
podobné vlákno jsem již založil, nicméně tohle mi přijde jako trochu jiná problematika.

Chtěl bych se zeptat na vaší zkušenost s nákupem a následnou dopravou zásilek z USA do ČR. Rád bych si totiž z USA pořídil notebook od Dellu.

Zde na fóru mi bylo velice doporučováno Shipito. Zprvu se mi velice líbilo (především to, že mají sklad v Oregonu). Nicméně jsem narazil na fórum, kde jsou v poslední době velmi negativní ohlasy. Někteří to přisuzují tomu, že Shipito minulý rok změnilo majitele.
Dočetl jsem se také o službě Planet Express, která je celkem mladá a podle ohlasů i spolehlivá. Avšak už nenabízí sklad v Oregonu, nebo podobném státě s 0% DPH. Díky tomu se mi notebook o 70$ prodraží. Není to sice až tak velká částka oproti tomu, že mi notebook český e-shop nabízel za 43k bez DPH, ale už to celkem slušně znevýhodňuje nákup z USA.

Máte s těmito službami nějakou zkušenost? Jakou byste mi případně doporučili?

Chci poslat zásilku v hodnotě 1400$, což pro mě jakožto pro studenta nejsou malé peníze. Preferuji tedy radši kvalitu nad kvantitou.

P.S. Pokud víte o nějakém lepším způsobu jak za nějaký rozumný peníz pořídit tohoto mazlíčka, tak budu rád  :)

3
Hardware / Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« kdy: 07. 08. 2018, 19:14:41 »
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s nákupem notebooku z USA. Chtěl bych si pořídit tento notebook, ale nemám s tím žádnou zkušenost.

Někde jsem se dočetl, že se u notebooků z USA neplatí clo a platí se jen DPH.

Jak je to tedy?
Předem děkuji.

P.S. Prosím jen relevantní odpovědi. Vím, že to léto má vliv na mentální stav programátorů :)

4
Server / Zálohování souborů z produkčních serverů
« kdy: 16. 01. 2018, 10:57:45 »
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat jaký byste mi doporučili nástroj na zálohování souborů v produkčním prostředí. Moje představa je taková, že například každý týden budu dělat úplnou zálohu, a pak několikrát denně inkrementální zálohu (z poslední úplné).

Koukal jsem na webu po nástrojích jako jsou rsync, rdiff-backup, rsnapshot nebo BorgBackup. Z těch jsem ale vyškrtl rsync a rdiff-backup. Rsync, protože se úplně nehodí pro můj use case a musel bych hodně věci doskriptovávat, a rdiff-backup, protože už není ve vývoji. Co jsem koukal na arch wiki, tak se mi nejvíce líbil BorgBackup, ale připadá mi, že ho skoro nikdo nezná/nepoužívá, tudíž nevím jestli by se hodil pro produkční prostředí.

Ještě dodám, že preferuji nekomerční, open-source řešení, které bude stabilní a nebude si nějakou dobu žádat nějaký zásadní upgrade :)

Stran: [1]

reklama