Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Random666

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Jakou VŠ?
« kdy: 31. 08. 2019, 23:07:30 »
Info o mě: Aktuálně budu nastupovat do maturitního ročníku na gymplu. Takže se blíží úvahy, kam na výšku. Jsem si zcela jistý, že mým dalším směrem bude informatika. Hlavně v posledním roce jsem propadl programování (ne web). Podařilo se mi i získat brigádu v oboru. Řekl bych, že jsem spíš praktický typ. Určitě nehledám nějakou hardcore matematiku. Nevadí mi, myslím že mi poměrně jde a je mi jasné, že to k informatice patří. Nicméně nevidím v ní nějaké svoje hobby nebo smysl života a beru ji spíše jen jako nutnost. Baví mě hlavně řešení problémů.

Moje dosavadní úvahy: Co jsem se tak díval tak dobré možnosti jsou Praha, Brno. Láká mě spíš Brno, mám to k němu i blíž. Takže hlavní volba je z mého pohledu mezi MU FI a VUT FIT. Nijak do hloubky jsem to zatím neanalyzoval, ale nejvíc mě zatím oslovil Programování a vývoj aplikací na MU. Nicméně všude se píše, že MU je daleko teoretičtější, což nevím jestli je úplně pro mě. (Samozřejmě na školu se chodí pro teorii, ale nic se nesmí přehánět a nerad bych dělal něco, co mi vyloženě nesedí.)

Jakou školu, případně jaký obor byste mi doporučili? Jakékoli zkušenosti jsou vítány.

2
Studium a uplatnění / Jak se posunout dál?
« kdy: 08. 05. 2017, 10:56:46 »
Aktuálně jsem v kvintě (ekvivalent 1. ročníku SŠ) na gymplu, zajímám se o IT. Aktuálně jsem poslední dobou dával dohromady svůj PC, domácí síť, PC v rodině a tak. Pročítám různá fóra, ale vidím že se nic moc nového nedozvídám. Mám přehled jakýsi všeobecný přehled hodně malé základy programování, fyzika matika v pohodě, ale prostě moc nevím jak dál, škola je mi v tomhle nepomůže, naše informatika je práce s MS office, jediná užitečná věc, co jsem se tu naučil je psát všemi deseti  :(. Dopuručili byste mi nějaké knížky, arduino nebo třeba úplně něco jiného? Problém je, že i nevím do čeho konkrétně bych chtěl v budoucnu jít - možná IT consultant, ale fakt nemám jasno.

Stran: [1]