Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - siva01

Stran: [1]
1
Odkladiště / Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 10:46:55 »
Od včerejška mi volají lidi, že mají ode mě nepřijatý hovor. Vše pochází z tel. čísla, které je už profláklé a volají mi na něj prodejci všeho možného, dokonce i podvodníci nabízející "pomoc s převodem peněz ze zrušeného účtu", atd. Jeden takový mi volal v minulý týden a nebyl jsem na něj milej. A teď mám spoustu hovorů z neznámých čísel a vždy, když to zvednu, tak prý že mají nepřijatý hovor z mého čísla. A já fakt nikomu nevolal.

Už jsem si ty neznámá čísla zablokoval, ale stejně by mě zajímalo, jak se toho zbavit. Podle mě je to nějaký Voip, kam podstrčili moje číslo. Jinak si to vysvětlit neumím. V záznamech v telefonu mám jen přijaté telefonáty, žádné vyzvánění z mého telefonu jsem nenašel. Na telefonu mám antivir a ten nic nehlásí.

Co s tím? Mám to číslo odepsat, nebo se s tím dá něco dělat?

2
Server / Drupal + HTTPD request
« kdy: 19. 02. 2012, 19:23:10 »
Mám problém s Drupalem.   Admin hostingu nechce povolit HTTPD request na localhostu, na kterém běží Drupal.   Ten ovšem potřebuje HTTPD reques k některým svým funkcím ( hlavně odesílání emailů / objednávek ). V .htacess mám php_value allow_httpd_request On

HTTPD request zařizuje na serveru jiná IP.  Nemá někdo tušení, kde by se v Drupalu ( 6.24 ) dala nastavit jiná IP toh httpd požadavku ?   Na Drupal.cz nikdo asi neví - přes týden to tam visí a ani jedna odpověď...

3
Server / Port mit-ml-dev na webhostingu
« kdy: 22. 11. 2011, 13:00:17 »
Jak moc velké riziko je mít otevřen port mit-ml-dev na webovém serveru?

Na jednom webu jsem se dočetl, že je to oblíbený cíl trojanů a DDOS útoků. Je bezpečné ho nechat otevřený ?  Proč by mohl  admin serveru nechat otevřený ?

4
Software / open source CMS pro sociální sítě
« kdy: 09. 07. 2011, 21:40:42 »
Má někdo zkušenost s nějakým open source CMS pro sociální sítě  ?
Našel jsem spoustu takových programů, ale nevím, který je ten "nejlepší".  Většinou pracuju s Drupalem, nebo WordPress.  Kýžený CMS by měl umět věci jako např. Facebook plus něco navíc..

http://www.vivalogo.com/vl-resources/open-source-social-networking-software.htm

5
Server / Náklady: virtuální nebo fyzický server
« kdy: 08. 02. 2011, 23:07:27 »
Chtěl bych se zeptat jak vypočítat náklady na server.

Našel jsem tohle: http://www.4smart.cz/    - ty ceny mi připadají šíleně nízké. Není to nějaký podovod ? 

Potřebuji server pro cca 30 microsite.  PHP + MySQL.  Počítejme návštěvnost tak 50 uživatelů na doménu a den. Tedy cca  1500 návštěv denně na server.

Vyplatí se více fyzická mašina, nebo virtuální stroj ?

6
Odkladiště / Bezpečné formuláře a Brusselleaks
« kdy: 17. 12. 2010, 17:52:15 »
našel jsem tento web:  https://forms.hush.com/

Považujete za bezpečné posílání zpráv přes tento server ?  Používají to na webu http://brusselsleaks.com pro získávání informací. Má to být obdoba wikileaks pro EU.

No obojí je .com  a ještě k tomu to je Brusselleaks v USA. Není náhohou brusselsleaks velmi blbý vtip (provokace)?

7
Software / Drupal - nefunkční login X ini_set()
« kdy: 25. 05. 2010, 13:46:21 »
Mám uložené heslo pro přístup. Včera mi to normálně fungovalo. Dnes ráno zapnu PC a jdu editovat web a mám přístup odepřen. Zkoušel jsem vyresetovat heslo – příjde mi link na email, kliknu přihlásit se a zase hláška: Přístup odepřen.

Návrh na nějaké řešení ?

PS: na gigaserveru nyní zakázali: Funkce v PHP proc_open,popen,pfsockopen,ini_set,putenv,syslog,openlog,readlink,symlink,socket_accept, socket_bind,socket_create_listen,socket_create_pair,socket_create,socket_get_option,socket_listen,socket socket_read,socket socket_recv,socket_write

..kvůli ini_set jsem se s nima už dohadoval .. cosi změnili a pak to zase fungovalo.. doposud

Mám podezření, že mi ten login nejde právě proto, že mi zase ini_set() zakázali..

8
Software / Open-source software pro fórum
« kdy: 16. 05. 2010, 15:25:06 »
Znáte nějaký open source CMS, který umí fórum obdobné tomu na root.cz ? Jaký CMS používáte - zkuste prosím popsat klady a zápory.

Já jsem Drupalista. Jsem s Drupalem celkem spokojený. Sbírám info pro svůj článek o open source CMS  ;)

Stran: [1]