Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - PedroKV

Stran: [1]
1
Sítě / Menší RD - nastavení VLAN k izolování návštěv
« kdy: 23. 08. 2020, 18:00:16 »
Ahoj, dva dny jsem googlil nastavování VLAN, prošel i sousední vlákno Velký RD - VLAN, nastavení, ale zatím jsem nenašel, co by pasovalo na náš dům. Nemám, s kým bych konzultoval, tak prosím prosím o pomoc tady.

Praštil jsem se přes kapsu a vyměnil obyčejný switch za POE řiditelný. Tím jsem chtěl zaplácnout 2 mouchy jednou ranou-zbavit se 3 switchů v racku (2 malé 8pPOE a jeden 24p obyčejný) a zároveň zprovoznit VLANy k oddělení návštěv od vnitřní sítě.

Návštěvy se mohou připojovat celkem přes 4 APčka (mikrotikové Wifi a 3x další APčka po domě). APčka umí jednotlivým SSID přiřadit VLAN ID.

Chtěl bych nastavit MAC VLAN, co je "domácí", to má VLANu pana domácího a může všude, vše ostatní, ať už se nacvakne do ethernetové zásuvky nebo připojí přes wifi, může jen do internetu.

S tím, že bych chtěl v síti pana domácího (VLAN 10) zachovat adresní rozsah 10.0.0.1-254 a pro návštěvy udělat třeba 10.0.88.1-254

Mohl by mi někdo prosím polopaticky poradit, jak na to?

Já zkoušel na AP zapnout to přiřazování VLAN podle SSID. OK, zapnuto. Pak jsem zkusil nastavit switch, aby moje PC mělo stejné VLAN ID jako SSID pana domácího. Nějak se mi povedlo se dostat opět na management APčka, ale už ne do internetu (nastavoval jsem jen switch). Z AP jsem se myslím nedostal nikam. Nakonec jsem se z PC nedostal nikam a konfiguraci VLAN na switchi jsem musel zrušit z mobilu z jiného AP. Pak jsem se ale zase nedostal na to AP s VLANama, tak jsem zase laboroval, abych na něm VLANy vypnul. No nejradši bych do toho kopnul ;-)


2
Ahoj,

něco se nepodařilo s mým Orange Pi Zero, které mi měřilo výšku hladiny ve studni a musel jsem znova nainstalovat Armbian. Bohužel, já vůl, jsem si nezaznamenal, jak zněl ten příkazový řádek, kterým se spouštěl pythoní program v tmuxu, ale když se program ukončil, session zůstala naživu, zůstal tam příkazový řádek a nad tím případná chyba toho pythoního skriptu. Protože když dám:

Kód: [Vybrat]
tmux new -d -s studna -c '/home/pi/studna' 'python studna.py'
tak v okamžiku, kdy program vyhodí neošetřenou chybu, tak je po session a já se ani nedozvím, co to je za chybu. Googlím to už nějakou dobu, ale toho správného rezultátu se ne a ne dogooglit, lehce se to přiblížilo tady: https://stackoverflow.com/questions/31902929/how-to-write-a-shell-script-that-starts-tmux-session-and-then-runs-a-ruby-scrip

ale já tam měl maloučko jinak, byť "bash" se tam asi taky někde vyskytovalo. Prosím poraďte. Díky.

3
Vývoj / Orange Pi zero GPIO
« kdy: 14. 03. 2017, 10:43:34 »
Ahoj,

i přes přečtená varování jsem si pořídil i Orange Pi Zero. Pomocí RPi úspěšně měřím vzdálenost pomocí ultrazvukového čidla (obdoba HC-SR04, konkrétně US-100 a HY-SRF05), na OPi Zero to ale nemůžu rozběhat. Nainstaloval jsem odsud GPIO:
https://github.com/nvl1109/orangepi_PC_gpio_pyH3

a pak zkusil kód odsud:

https://github.com/balazspekar/ultrasonic-sensor-orange-pi-pc-plus
(zde jsem jen změnil porty pro TRIG a ECHO na PA19/18 (piny 16/18)).

program ale neměří, ctrl-c ho přeruší ve smyčce:

while gpio.input(ECHO) == 1:
pulse_end = time.time()

Máte někdo nějaký nápad, co s tím? GPIO ovladač asi běhá, sample_led.py na LEDky na desce je rozbliká.

díky

4
Vývoj / Python 2.7: hodinový cyklus pro spuštění akce
« kdy: 21. 01. 2017, 20:48:02 »
Ahoj, nemůžu přijít na to, kde udělali soudruzi chybu, když se cyklus spouští nejen v každou celou hodinu, ale i minutu poté. Ovšem ne vždy. :-/ Některou hodinu to proběhne jak má, některou ne.

Skript má jednou za hodinu zjistit vzdálenost (výšku uhlí) z ultrazvukového čidla v násypce kotle, hodnotu poslat přes ftp do .txt souboru a zavolat php skript, kterému předá výšku uhlí a php skript ji zapíše do SQL databáze (hostingy neví, co by si za externí přístup řekly...)

Díky za rady

Kód: [Vybrat]
x=0         
    while x==0:
        if strftime("%M", localtime())=="00" and strftime("%S", localtime())=="00":
            mereni=measure()
            i=5
            while (mereni==-1) & (i>0):                           # vysledek mereni je -1, kdyz je mimo rozsah,
                mereni=measure()                                    # zde 5 pokusu ziskat validni vysledek.
                i=i-1
            ftp=FTPupload(distance=mereni)                          # tohle a pak sqhhandover probehne
            if mereni!=-1:                                         # v kazdou celou, ale i minutu pote
                php=phpsqlhandover(distance=mereni)         
            print timenow()+" KONEC SMYČKY. Čekám na další měření."   


Stran: [1]