Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ondra Satai Nekola

Stran: [1]
1
Odkladiště / Žádost o tip - "Pokročilejší" kniha o Linuxu
« kdy: 01. 11. 2014, 08:37:30 »
Máte nějaký tip na pokročilejší knihu o Linuxu? Rozhodně nepotřebuji základy, ale zároveň nehledám podrobnou příručku pro konkrétní činnosti (pochybuji, že v tom ohledu by něco překonalo wiki Archu ;) ).
Linux se za poslední roky změnil (dbus, systemd a související změny, akcelerovaná GUI a směřování k waylandu, doplňte, co zrovna nenávidíte, dle libosti) a celkem nemám problém řešit konkétní problémy, ale někdy se ztrácím v kontextu - jak jdou věci dohromady a proč jsou tak, jak jsou? Existuje zdroj, který by dával dohromady rozumný popis - ne příliš detailní (najít si řešení konkrétního problému zas tak těžké nebývá) - toho, co je teď "moderní Linux"? Docela výrazně preferuji odpovědi na otázku "jak a proč to je" nad otázkou "jak udělám"

2
Sítě / Doporučte domácí router a AP
« kdy: 14. 10. 2014, 12:16:54 »
Nachylil se cas trochu povylepsovat domaci sitovou infrastrukturu. Rad bych tentokrat uz mel neco primerene otevreneho a s primerenou pravdepodobnosti bugfixu i v budoucnu (Mikrotik, moznost nainstalovat OpenWRT... nemam specialni preferenci ohledne OS).
Pozadavky
1Gb ethernet, alespon 4 porty (gigabit nemusi nutne byt i pro upstream)
5GHz AP.

Nebudu tu krabicku pouzivat k nicemu jinemu nez sitovani - zadne pripojovani tiskaren, zadne fileservery... Nejvetsi odvaz bude obcasne otevreni nejakeho portu z vnitrni site ven.

Financni omezeni - neni potreba na tom setrit.

Zbezne jsem koukal na WDR3600, papirove splnuje pozadavky. Nejaka doporuceni na alternativy?

Stran: [1]