Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - i-PRESS

Stran: [1]
1
Server / Proč je Apache nejrozšířenější?
« kdy: 04. 02. 2016, 17:04:37 »
Můj dotaz se týká aktuálního článku Nejoblíbenější distribuce na web... .

Zrovna dnes jsem na něco podobného narazil a stále nechápu, proč je tak masivně mezi servery zastoupen nenažraný apache.

Když se podívám snad na jakékoliv srovnání výkonu, vychází výkonově NGINX zcela jednoznačně jako vítěz počtu odbavených requestů/s, při relativně malých nárocích. Naproti tomu Apache je na prostředky celkem náročný na jeho výkon. Když se podívám na zastoupení serverů mezi velkými službami, řekl bych že NGINX jednoznačně vede. Jsou ta čísla ovlivněna mikrostránkama na hostinzích? Nebo si to fakt někdo dává třeba i na VPS?

Dokázal by mi prosím někdo stručně shrnout proč? Co umí a Nginx ne, nebo v čem je rychlejší? Chápu, že třeba na nějaké specifické použití může být vhodnější, ale zatím jsem na nic takového nenarazil. Dokonce když bylo nutné využít Apache, předřadil jsem mu Nginx jako proxy, už jen kvůli statickému obsahu. Že by třeba snadné použití .htaccess? Co z toho ale třeba nejde nakonfigurovat v serveru nginx?

Díky za rozšíření mých obzorů :-)

Stran: [1]