Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - RootBloodyRoot

Stran: [1]
1
Distribuce / Android - naportuju nějak lidsky AOSP?
« kdy: 05. 01. 2016, 01:36:16 »
Jsem poměrně spokojenej majitel androidího telefonu, teda s výjimkou toho, že musím zakládat tohle téma. Trápí mě situace ohledně čistých ROM dostupných pro moje zařízení. AOSP je ve verzi 5.0 zjevně bez plánovanýho updatu, na Nexus ROM nejde foťák a autora to moc netrápí, CyanogenMod je čerstvá beta a moc se mi nelíbí, jak se u mě chová...

Protože jsem ve světě tohohle zprzněnýho Linuxu poměrně noob, uvítal bych info ohledně toho, jak to asi vypadá, když se člověk rozhodne ukuchtit si vlastní ROM (nasnadě je zrovna AOSP). V ideálním případě bych byl vděčnej za odkaz na nějakej solidně zpracovanej a aktuální guide, uvítám ale jakejkoliv střípek k tomuto tématu.

Díky.

2
Hardware / Wifi se chová retardně, proč?
« kdy: 08. 11. 2015, 23:55:11 »
Jsem nucenej připojovat se na wifi, která se u mě na notebooku chová asi stejně stabilně jak hlava státu při udělování státních vyznamenání, zvlášť pak ve spojení s Linuxem bez ohledu na distro/jádro/cokoliv. Divný mi je, že se tenhle problém objevil u obou wifi karet, který mám to štěstí vlastnit a jinak se chovají normálně.

U Broadcomu 4352 to docela chápu, protože není v jádře podporovanej a dá se rozchodit leda přes proprietární modul, což se občas nechová moc dobře ani na domácí wifi. Ale na ní aspoň jeví znaky fungování, tady se mi sice podaří připojit, občas dokonce i na dobrou minutu... Než to spadne. No nic. Na Windows se ta karta chová normálně, výhradně na téhle wifi ale občas padá.

Co ale opravdu pochopit nemůžu je to, proč mi za těhle naprosto jedinečně debilních podmínek nefunguje ani standardní USB dongle ath9k_htc, kterej jindy funguje úplně bezvadně, jenom s touhle parodií na připojení se kamarádit odmítá. Když už se připojím, net jede hrozně pomalu a padne asi do tří minut, což mě ale naštěstí moc trápit nemusí, protože tak daleko většinou nedojdu. Defaultní situace je poctivej login loop. To samý se děje na Windows, i když to případný připojení je o něco rychlejší a stabilnější.

Jedná se o wifi, na kterou se připojuje asi 8 lidí, z nichž nikdo těmahle problémama netrpí. O to víc jsem vytočenej.

Otázka je jasná. Neměl by někdo tušení, kde by, do zadeke, mohl být problém? Vypadá to, že mám sakra pořádnej kus štěstí...

3
Software / Mám nasadit Reiser4?
« kdy: 15. 10. 2015, 20:43:52 »
Má někdo zkušenosti s tímhle zabijáckým (no jo, já vím...) file systemem? Sice se o něm už tak 10 let všude píše, že musí být každou chvíli definitivně mrtvej, ale patche očividně pořád vychází (podle všeho z iniciativy jednoho člověka, lol) a já mám cukání nasadit ho na notebookovej HDD s 5200 otáčkama... Existuje nějakej důvod, proč takovou věc rozhodně nedělat? A docela by mě zajímal jakejkoliv postřeh k téhle věci.

Stran: [1]