Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Šťur

Stran: [1]
1
Sítě / Subdomény na stejné IP
« kdy: 02. 01. 2021, 18:58:39 »
Ahoj. U Active24 mám registrovanou doménu, A záznam směřuje na statickou IP adresu od (ex)UPC. V HD DVR Mediaboxu (který bohužel nepodporuje bridge režim) mám DMZ nastavenou na IP adresu OpenWrt "routeru" (Banana Pi R1). Na něm samotném provozuji několik služeb vystavených do internetu (např. Nginx webserver na portu 80), dalších několik málo je na RPi s Raspbianem (respektive Raspberry Pi OS, jak se to teď jmenuje).Potřeboval bych provozovat některé služby (například další webserver na portu 80, ať už na BPi routeru nebo RPi) na subdoméně (která by logicky vedla na tu samou veřejnou IP), nicméně naprosto tápu v tom, jak to udělat. Jakým způsobem to tedy nastavit? Díky.

2
Studium a uplatnění / Uplatnění v IT s průmyslovkou
« kdy: 01. 09. 2020, 19:28:45 »
Ahoj,
Nastupuji do maturitního ročníku na elektrotechnické průmyslovce v Ostravě (obor IT, zaměření programování) a pomalu (no, pomalu, já se svou povahou nad tím přemýšlím snad od kolébky :-D) přemýšlím co dál. Co se prospěchu týče, tak jsem na tom tak nějak průměrně, tj. trojky, u některých odborných předmětů jsem na tom lépe, s matematikou těžce bojuju na pomezí 3-4. S praxí jsem na tom bohužel hodně bídně, loni jsem byl na projektech na FEI VŠB (což je taková pseudopraxe, přestože to bylo normálně na pracovní smlouvu), letos mi bohužel, vzhledem ke COVIDu, všechno vybouchlo. Nějaké zkušenosti mám s C (jak jinak...), Javou, klasicky nějaké základy webovek HTML+PHP+JS, něco málo databází (MySQL, Oracle), jako samouk C++, potom takový ten klasický průmyslovkový přehled v podobě základů programování průmyslových robotů, mikrokontrolérů, ACAD/Eagle, apod.
Takže... Budu si takhle vůbec schopen po maturitě něco sehnat (v programátorském oboru a ne, nemyslím programování hamburgerů v McDonald's), ideálně tady v kraji, nebo bude lepší jít na VŠ (i kdyby to měla být blbá VŠB) a snažit se nasbírat praxi, přestože se mi tam opravdu hodně nechce?
Díky...

3
Hardware / Thinkpad T420 - invertovaný problikávající obraz
« kdy: 17. 01. 2020, 20:01:08 »
Zdravím, nedávno jsem si koupil repasovnou T420 a brzy jsem začal mít problém s tím, že když mám víko otevřené v určitém úhlu, tak se obraz invertuje a začne velice rychle problikávat. Vypadá to takto:

K tomu, aby se obraz vrátil do normálu, stačí zezadu promáčknout pravý dolní roh víka (z pohledu směrem na displej). Nevíte, čím by to mohlo být? Mám podezření na nějaký uvolněný kabel, ale v té konstrukci příliš nevyznám, tak nevím. Jinak notebook je v záruce, ale do reklamace se moc nehrnu, beru to jako plán B.
Díky. :-)

4
Software / Nokia N900 - selhala kompilace jádra
« kdy: 23. 02. 2019, 12:05:57 »
Zdravím, podle návodu jsem zkoušel zkompilovat jádro pro N900, ale pokaždé to skončí tou samou chybou a to i v případě, že jsem to zkoušel zkompilovat přímo na N900 (postmarketOS).
Kód: [Vybrat]
/tmp/cc84KIvI.s: Assembler messages:
/tmp/cc84KIvI.s:3149: Error: .err encountered
make[1]: *** [scripts/Makefile.build:292: kernel/fork.o] Chyba 1
make: *** [Makefile:962: kernel] Chyba 2
Plný výstup zdeCo s tím tak může být?

5
Hardware / Linuxový handheld
« kdy: 20. 02. 2018, 18:28:20 »
Zdař buch!
Nenarazili jste někdo na nějaký (ideálně) linuxový handheld? Pyra v nedohlednu, Neo900 jakbysmet (a ještě se předpokládá celkem nechutná cena), napadá mě snad jen Gemini...
Nevyplatí se přeci jen si něco zbastlit z RPi?

6
Server / Nešmírovaný mail
« kdy: 05. 08. 2017, 23:21:25 »
Ahoj, nevíte o nějakém relativně nešmírovaném mailu (žádné čtení pošty pro reklamní účely, pokud možno bez toho, aby to zcela nepokrytě a víceméně legálně četl stát, nemyslím primárně český - ten by to snad ani nedokázal pořádně využít ;D ) a s imap podporou (ProtonMail tedy v úvahu nepřichází)?
Díky

7
Hardware / Nefunkční Galaxy SIII
« kdy: 27. 07. 2017, 12:40:12 »
Nazdar, mám tu nefunkční Galaxy SIII - po startu se zobrazí jen rozsypaná rejže (viz obrázek) a ta tam zůstane, mimo jedno bliknutí černé obrazovky, až do skonání světa (nebo vytáhnutí baterky), celkem se při tom i zahřívá.
Má domněnka je, že jde o vadnou základní desku (rozbitému displeji to moc neoodpovídá), můžete mi to potvrdit, případně vyvrátit?
Díky.  :)

8
Windows a jiné systémy / Imitace služeb Google Play
« kdy: 31. 01. 2016, 17:50:10 »
Zdravím, je možné nějak obalamutit Android aplikace aby si "myslely" že služby GP jsou nainstalovány, i když nejsou?
Sony Xperia E4g, Android 4.4.4, s rootem
Předem děkuji za odpověď.

9
Windows a jiné systémy / BotBrew - alternativy
« kdy: 25. 09. 2015, 13:56:57 »
Zdravím lidi zdejší, nevíte někdo o nějaké alternativě k aplikaci BotBrew (pokud možno udržované) která by fachala na Droidovi 4.4.4 (Xperia E4g)?

10
Jelikož se ze mě stává čím dál větší paranoik, tak bych rád věděl jestli existuje nějaký způsob, jak z mé Xperie E4g odstranit špiclovací aplikace od Googlu (nebo raději všechny od Googlu, vyjma samotného systému).
Máte nějaký nápad jak to provést?

Stran: [1]