Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Tuxik

Stran: [1]
1
Server / HW nároky malých aplikací
« kdy: 02. 03. 2017, 06:37:34 »
Ahoj,
nějak mi to už nedá a musím se zeptat na vaši zkušenost. Poslední dobou je v módě na jakoukoliv blbost požadovat server 4 až 8 jader s 8 až 16 GB paměti. Většinou samozřejmě pro různé webíky v různých super frameworcích. Občas se tak řeší i "statické" stránky, které by šlo bez problémů napsat čistě v HTML5 a provozovat klidně na RPi.
Občas je to možná přehnanými požadavky managerů, kteří mají představu, že na jejich stránky budou přistupovat stovky lidí současně - většinou se pak jedná o stovky lidí za rok a z toho je třetina z firmy, třetina od vývojářů, třetina boti a na reálné návštěvy se nedostane.
Nebo mi uniká nějaká nová IT soutěž s tématem "vyžebrej co největší dělo na co největší kravinu"?

2
Diskuzi k tomuto reklamnímu článku https://www.root.cz/pr-clanky/bezpecnost-ma-windows-server-2016-primo-ve-sve-dna/ si opravdu nemohu nechat ujít :D Co na to Lájel? A co říkáte zrušení superadmina? Já se můžu smíchy potrhat :D

3
Narazil jsem teď v jednom svém přihlouplém dotazu na nějaké dotazy ohledně mail serveru, konkrétně webklienta a vzhledem k tomu, že mail serverů jsem instaloval celou řadu a někdy v druhé polovině prosince, možná začátkem ledna budu instalovat další, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by byl zájem o detailní postup konfigurace.

Půjde pravděpodobně o Debian, postfix, dovecot, sieve fitry, spamassasin, amavis, postfixadmin, roudcube + několik užitečných rozšíření, asi bude součástí i konfigurace BINDu, to celé s virtual users i domains v mysql a možná graylisting (který se mi zdá zbytečný).

Jde mi o to, jestli to mám sepisovat a poslat redakci, ať si s tím dělají co chtějí, nebo se na to mám vykašlat, nikoho to nezajímá a dělal bych to zbytečně.

4
Server / Maily poslané na Centrum.cz končí ve spamu
« kdy: 29. 11. 2016, 21:09:26 »
Ahoj, mám dotaz jestli má někdo podobnou zkušenost s maily posílanými na Centrum. Z nějakého důvodu mi cca polovina mailů odeslaných z vlastního mail serveru na Centrum skončí v Centrumáckém spamu.

Nechci to řešit nějak konkrétně, spíš mi jde o to, jestli jsem sám, nebo ne. Mail server mám nastavený řekl bych nadprůměrně dobře, na blacklistech není, mám funkční SPF a DKIM, blbosti jako reverzní záznamy, relay a podobně jsou v pořádku, ve všech online testech nastavení, blacklistů a všeho co mě napadá je vše v pořádku.

5
O serveru Root.cz / Úpravy příspěvků redakcí
« kdy: 14. 10. 2015, 13:58:04 »
Jen pro zajímavost, co upravuje Petr Krčmář na fóru? U hodně témat je od něj upraven první příspěvek, dnes jsem si všiml, že upravil i moje téma, ale nenašel jsem tam žádnou podstatnou změnu... (nenašel jsem ani nepodstatnou, ale kdo si to má písmenko od písmenka pamatovat) :)

6
Server / Amavis/ClamAV nenajde viry
« kdy: 14. 10. 2015, 09:55:41 »
Ahoj,

potřeboval bych trochu nakopnout s nastavením Amavis/ClamAV. Už do toho koukám hodinu a nic nemůžu najít. Jedná se o testy na mail serveru, OS Debian 8, kombinace postfix/dovecot/amavis, celkem verbose log je zde http://pastebin.com/0NgHiZt6 , clamav jako takový funguje, clamscan i clamdscan puštěný ručně na eicar testovací soubor vir odhalí, ale v poště ho to prostě bez keců pustí a nemůžu přijít na to, kde je chyba. Tohle prostě vždycky fungovalo a nikdy jsem se s tím nijak zvlášť nenastavoval :(

Díky moc

7
Distribuce / Rescue flash disk
« kdy: 27. 09. 2015, 08:21:03 »
Dobrý den, ahoj, nazdárek ***

mám takovej dotaz/nedotaz *** , rozmnožily se mi různé image rescue disků na všemožné opravy všeho možného. Nicméně ani jeden není tak nějak opravdu univerzální. Proto mi došla trpělivost a vytvořil jsem si vlastní. Není to vlastně ani klasický rescue live systém, ale spíš obyčejná instalace Gentoo na flashce s jádrem zkompilovaným na všemožný HW. Všechno krásně funguje, testováno na několika strojích. Neplánuju to nějak veřejně vydávat, je to opravdu spíš pro mě, maximálně kdyby to chtěl někdo ze známých, klidně poskytnu.

Co je implementováno:
všemožné utility na všemožné filesystémy, raid, lvm...
samozřejmě klasické nástroje typu lspci, lsusb atd
LXDE
gparted

Momentálně hledám nějakou roztomilou utilitku na stress testy CPU, možná spíš nějakej pěknej frontend pro CPU burn

a to nejdůležitější, podělíte se o zajímavé utility, které používáte na cokoliv? Za prvé nevím, jestli jsem na něco důležitého/pěkného *** zapoměl a za druhé myslím, že bych se mohl dozvědět o něčem suprovým, co ještě neznám.

Děkuji

*** - nehodící se škrtněte

8
Vývoj / Refaktorizovat, nebo ne?
« kdy: 04. 09. 2015, 14:04:40 »
Řeším takovej malej problém:

napsal jsem v PHP modul pro jeden systém. Původně mělo jít pouze o malý projekt pro vlastní potřebu, nicméně se mi to trochu rozrostlo a bude to k dispozici veřejně.

Teď řeším zásadní otázku, jak moc refaktorizovat kód.

Původní systém je napsaný dost volně, coding style v podstatě žádný, často se opakují hlavičky, načítání language stringů je řešeno jeden řádek = jeden string, načítání změněných/nakonfigurovaných/defaultních hodnot na několik řádků pro každou hodnotu atd. Z tohoto důvodu má jedna metoda zcela běžně 100,200 i více řádků. Když se pokusím o refaktorizaci, sice jsem schopný z toho udělat pěkný kód rozsekaný do menších metod, ale tento styl potom samozřejmě vůbec nekorespoduje s celým zbytkem systému a většina refaktorizace v podstatě řeší hlavně původní systém a ne můj modul.

Přepsat celý systém rozhodně není řešení (asi by bylo jednodušší si to napsat celý sám znovu a na to opravdu nemám ani čas, ani chuť), je to ne úplně málo používaný OSS.

Takže co s tím? Refaktorizovat modul podle sebe a zamotat hlavu ostatním, kterým se to dostane do ruky (já vím, když to udělám dobře, normální programátor by v tu chvíli měl zajásat, že je aspoň kousek napsanej pěkně), nebo dodržet původní bordel a smířit se s tím?

9
Vývoj / SQL select
« kdy: 05. 07. 2015, 07:46:15 »
Ahoj, potreboval bych vztvorit SQL dotaz (jedna se FireBird, ale muze byt i pro MySQL, kdyztak prevedu, kdzby to neslo jinak).

Mam tabulku, ve ktere jsou k urcitemu ID pritrazeny vlastnosti. Vzdy jedno ID, jedna vlastnost na radku. ID se muze opakovat a muze mit i vic vlastnosti. Potrebuji vybrat pouze ID, ktere ma vic konkretnich vlastnosti. Pokusim se vysvetlit tabulkou.
Kód: [Vybrat]
+---+----------+
| ID | Vlastnost |
+---+----------+
|  1 |            A |
|  2 |            A |
|  2 |            B |
|  3 |            A |
|  3 |            C |
+---+----------+

Potrebuji  vybrat jen ID, ktere ma prirazenu napr. vlastnost A i B (v tomto pripade ID 2), pripadne rozsirit na noznost vybrat kazde ID, ktere ma A a k tomu B nebo C (v tomto pripade ID 2 a 3).

Existuje nejaka jednoducha moznost, nebo to budu muset postupne prochazet? Bylo by to idealni v ramci jednoho dotazu, aby podminku mohl zadat uzivatel, klidne v nejakem zapisu neco jako "SELECT DISTINCT ID from TBL WHERE Vlastnost=A and (Vlastnost=B OR Vlastnost=C)", respektive jenom podminkove casti zapisu, ale aby to slo idealne jednim dotazem a nemuselo se resit nejake slozite parsovani dotazu a jeho provadeni.

Dekuji za rady

Stran: [1]