Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - renergy

Stran: [1]
1
Distribuce / Co se děje s gentoo.org?
« kdy: 05. 06. 2015, 23:21:54 »
Jsem jediný, komu www.gentoo.org vpodstatě nefunguje? Po velmi dlouhé době se mně načetla nějaká polorozpadlotina, z které jsem vyčetl že po 1. dubnu se rozhodli změnit design, ovšem současný stav je tedy nepoužitelný...

2
Software / Uživatelský soubor fstab
« kdy: 08. 03. 2015, 22:10:38 »
Zdravím,

chtěl by se zeptat - existuje něco jako uživatelská /etc/fstab?

O co mi jde: používám

$ sshfs foo.bar: foo.bar/

z domovského adresáře pro připojení k foo.bar (adresář existuje, v .ssh/config mám nastavený login a port a nainstalované klíče)

Chodí to, ale nelíbí se mi nutnost dvakrát opakovat foo.bar na příkazové řádce, rád bych to psal jen jednou. Jasně že by šel napsat skript, ale jde mně o to, jestli neexistuje systémovější řešení. Po jistém googlení jsem našel, že jde dát do /etc/fstab následující

login@foo.bar:  /home/user/foo.bar  fuse.sshfs  user,IdentityFile=/home/user/.ssh/id_rsa,port=12345,allow_other  0  0

následně pak z home adresáře funguje "mount foo.bar", dokonce funguje i umount (není nutné psát fusermount -u). Což je obojí perfektní.

Ovšem je dost nepohodlné na údržbu a "jaksi divné" řešit tohle v system-wide souboru (je zde zbytečné zdvojení údají z .ssh/config, nutnost explicitně zadávat soubor s klíčem...). Navíc FUSE je využíváno rootem. Což mně celkově přijde proti filosofii mountování v userspace.

Prostě bych čekal cosi jako uživatelskou fstab - soubor ~/.fstab nebo ~/.config/fstab nebo podobný, podle kterého by se orientoval
fusermount. Ještě lépe, kdyby jí bral v potaz přímo příkaz mount ještě před globální - což je ovšem wish, vím, že to tak není.

Existuje něco takového?

Předem díky za odpovědi.

Stran: [1]