Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - trodas

Stran: [1]
1
Software / Instalace Foxit Readeru nefunguje
« kdy: 05. 11. 2014, 14:57:27 »
Chtěl jsem zobrazit pdfko. Jako na Win rád užívám Foxit reader, tak jsem ho chtěl na Ubuntu 14.04 LTS nainstalovat. Stáhl jsem debian distro dle tohoto návodu:
http://youtube.com/watch?v=HWpNSoIGci0
...instalace se sputila a pak zase začala něco mlet o nějakých balících: "Balík má špatnou kvalitu" ... a hromada dalších informací v podrobnostech.

Když dám přesto instalovat, tak se "nainstaluje", ale nainstalovaný NENÍ.

Pokud to z toho videa dobře chápu, tak se ten balík má ROZBALIT pak dát:
sudo cp FoxitReader /usr/bin
...a tak jsem se dal do práce, ale rychle jsem narazil:Proč to proboha živého jiným rozbalit jde a mně ne?! HELP!

A proč u všech všudy je ten Foxit Reader z roku 2009 pro Linux a má nefunkční instalaci?!  >:(

2
Distribuce / Vypnutí aktualizace Ubuntu
« kdy: 26. 09. 2014, 12:09:59 »
Zdravím, jako Linux noob bych rád dostal radu, jak vypnout tohle otravné hlášení:Mám Ubuntu 14.04 a po cca. 3/4 roce jsem NTB na kterém to jede připojil k netu a udělal jsem velkou chybu - povolil jsem, aby se aktualizovalo. Od té doby např. VLC přehrávač nezkousne spuštění listu souborů, pokud ten list nemá tu jeho šílenou příponu. Předtím zástupce odkazující na list nemusel mít tuto příponu... ach jo.

No alespoň vím, že aktualizovat je prostě riziko, když věci jedou jak mají, tak že se to může zhoršit. Nicméně, co mám udělat, aby mně toto hlášení (a kompletně všechny aktualizace vůbec) navždy přestaly obtěžovat?

...

Samozřejmně že v nastavení systému / aktualizace jsem vypnul už naprosto a úplně všechno, co se vypnout dalo. Ale stále to chce stahovat ty informace o aktualizacích a dokonce i za statu, že mám u NTB na normální užití vypnutou síť. Co s tím? Co napsat do terminálu, aby toho Ubuntu navždy nechalo?

Děkuji  ;)

3
Software / Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 15. 09. 2014, 22:24:42 »
Jako začínající linux user (Ubuntu 14.04 LTS) bych se chtěl optat, zdali je na Ubuntu nějaký malý a rychlý zobrazovač obrázků, jako je na Win napč. ACDSee v3 (ne ta obludnost v8, 9, 10, atd...) - tedy něco, co umí rychle a na fullscreenu zobrazit obrázek, klávesou - kolečkem přejít na další, +/- zoom, Esc = total konec, ne jen nesmyslně do menu jako IrfanView.

Existuje něco takového? Defaultní zobrazovadlo obrázků v Ubuntu nemá tu možnost fullscreenu atd... takže...? Je něco takového, co by se dalo podobně užít? Kdo s tím má nějaké zkušenosti a poradí začátečníkovi, který program zkusit?

4
Distribuce / Ubuntu Krusader a přístup v Windows síti
« kdy: 10. 07. 2014, 16:39:17 »
Tak jsem si zkusmo na NTB nainstaloval uBuntu 14.04 a překvapilo mně, jak snadno lze do linuxu instalovat aplikace systémem zadám jméno (krusader, vlc, samba) kliknu a už se to sype. To je moooc hezké.

Ale mám dotaz, resp. problém, se kterým si nevím rady. Po instalaci samby mohu procházet Win síť (za routerem, pár WinXP PC), nicméně jen v souborech, kde je možnost procházet síť a už je člověk doma...

Problém je, že bych mooooc rád kopíroval soubory z WinPCček pomocí Krusaderu a nikoliv pomocí Souborů, což nejde, neboť i když Krusader přinutím "jít na síť" pomocí nové síťové připojení, vyberu protokol ne ftp ale smb (samba) a zadám jméno hostitelského PC a heslo (prázdné) ale nechce se tomu...Update: tak jsem to na už přišel, špatně zadané jméno PC :) Ne celeron ale jen celer :D Holt chyba byla na mé straně, takže už Krusader hezky načítá síťové win disky jako by se nechumelilo a pamatuje si to co má, super :) Ufff :)
Tak snad to někomu pomůže...

Stran: [1]