Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - mjakl

Stran: [1]
1
Sítě / NetworkManager, IPv6 a regitrace to DNS
« kdy: 11. 10. 2014, 20:55:14 »
Dobrý den,
mám takový problém s NetworkManagerem v openSUSE a na fórech opensus.org nikdo neví, co s tím, tak třeba bude někdo vědět tady. Mám server, řekněme server1, na kterém běží dnsmaq jako server pro DHCPv4, DHCPv6 a DNS. Na nějaký počítač v síti, řekněme PC1 nainstaluji openSUSE 13.1 a nastavím v yastu nastavení sítě na "Traditional method with ifup", tak PC1 získá adresy pro IPv4 a IPv6 a zaregistruje se v DNS, takže můžu na server1 dát ping PC1 a ping6 PC1 a všechno funguje.

Pokud na PC1 nastavím, aby se používal NetworkManager, tak počítač získá adresy, ale nezaregistruje se do DNS. Zjistil jsem, že když do /etc/dhclient.conf přidám řádky:

send host-name "PC-1";
send dhcp-client-identifier=hardware;

tak se do DNS zaregistruje IPv4 adresa. Nemohu, ale přijít na to, jaké nastavení použít, aby se zaregistrovalo i IPv6. Je tam soubor /etc/dhclient6.conf, ale stejné nastavení jako v dhclient.conf v něm nefunguje. Ještě jsem zkoušel
send fqdn.fqdn "PC1.mydomain.";
ale taky nic.

Neví někdo, jak správně nastavit NM, aby registroval IPv6 adresu v DNS?

Stran: [1]