Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Patrik Chrz

Stran: [1] 2
1
Software / ABRA GEN - potřebuji radu
« kdy: 13. 06. 2022, 13:59:52 »
Do středy do večera potřebuji něco udělat v ABRA GEN a nějak si neumím poradit. Někdo z Prahy (nebo někde okolí, dojedu si), kdo by byl ochoten poskytnout tak hodinové až dvouhodinové školení? Klidně za úplatu.

2
Windows a jiné systémy / Doporučte VPN pro Android do Turecka
« kdy: 05. 05. 2022, 09:40:54 »
Plánujeme výlet do Turecka, kde je takový zajímavý stav. Místní operátoři tam blokují booking.com, i když hotely přes něj lze rezervovat.  Hledám nějakou VPN, ideálně zdarma a pokud by to šlo, tak bez nutnosti instalovat aplikace (nějak se mi nelbí mít na každý prd aplikaci). Líbilo by se mi, kdyby místo instalace aplikace šla nastavit v menu Síť a internet, síť VPN a přidat (tj. vybrat typ serveru PTPP, L2TP, IPSEC...) a případně více a mezi nimi přepínat.

3
Software / Změna způsobu výběru v GIMPu
« kdy: 22. 12. 2021, 14:09:52 »
Z nějakého důvodu se mi změnil způsob výběru v GIMPu.

Původní, který mi vyhovoval, tvořil 4 úhelník mezi krajními body výběru, typicky mezi levým horním vrcholem (kde jsem výběr začal) a pravým dolním (kde jsem výběr ukončil), tedy já jsem jako by jel po úhlopříčce budoucího čtverce/obdélníku. Nyní tvoří bod výběru střed 4 úhelníku, kolem kterého se "nafukuje" (tedy jako bych začal vybírat uprostřed úhlopříčky). Je to dost otravné, musím pak celý výběr posouvat.
Určitě jsem někde něco přepnul, ale nemůžu přijít na to co.

Snad jsem vysvětlil můj problém pochopitelně :D

4
Hardware / Doporučte plně pasivní notebook
« kdy: 28. 02. 2020, 19:52:47 »
Kdysi jsem si zde v diskusi nechal doporučit plně pasivní notebook, vyhrál to Asus Zenbook UX305F. No, už má hodně za sebou a je otázkou, kdy vypoví službu (uznávám, že jsem kolem něj nechodil po špičkách).
Stavil jsem se dnes v Alze a prý nové Zenbooky už mají větráčky a nic plně pasivního zkrátka není! Fakt? To není na trhu žádný plně pasivní notebook? Tedy asi kromě MacBook Air, vzhledem k tomu, že na notebook stejně chci dát Linux (na tomto používám XUbuntu a nic mě nemotivuje to změnit), přijde mi to zbytečné vydávat tolik peněz - ani nevím, jak aktuálně je snadné Linux na MAC dát.

Poradíte někdo? Nechci žádné pohyblivé součástky, tj. SSD a pasivní chlazení a bezproblémový chod pod Linuxem. Výkon je vedlejší, stejně to používám na surfování, sem tam upravím nějakou fotku v GIMPu a zahraju Warcraft II v Dosboxu :D. Přednost je displej s vyšším jasem (to u současného vidím jako trochu handicap, horší čitelnost při intenzivnějším osvětlení). Velikostně spíše menší (ten aktuální je 13,3" a přijde mi to akorát), stačí FullHD. Bonus navíc je větší výdrž na baterie a solidní klávesnice (docela dost píši).

5
Desktop / Po aktualizaci Ubuntu mi přestal fungovat háček
« kdy: 23. 10. 2019, 19:43:42 »
Po aktualizaci systému na 19.10 mi přestal fungovat háček. Ceská písmena to píše, ale nefunguje kombinace háček/čárka + písmeno. Tedy nenapíši třeba velké č, ale ani d, t a n s háčkem. Jako je možné, že je to shoda náhod a odešla mi klávesa, ale nejdříve zkouším, toto. Děkuji předem za rady.

6
Software / V čem otevřít formát crio?
« kdy: 23. 09. 2015, 13:46:17 »
V čem otevřít formát crio? Má to být rentgenový snímek. Na Linuxu či na Windows, to je celkem fuk, ale aby to bylo zdarma :)

7
Hardware / Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« kdy: 25. 03. 2015, 19:06:28 »
Vybírám nový notebook (spíše menší, bude používán zejména na cesty, ale dostatečně výkonný na HD filmy) a zamlouvá se mi Asus Zenbook, váhám mezi 303 a 305, spíše se přikláním k té 305 (protože je plně pasivní).
Bohužel budu muset přežít, že zaplatím za Windows, i když je nechci a chci tam hodit Linux (kdyby měl někdo tip na firmu, která umožňuje bezproblémové vrácení OS, bylo by to dobré) a dnes mě trochu znejistěl kolega v práci, že prý nové PC a notebooky již mají upravený BIOS a odstranit nainstalované Win a dát tam něco jiného je celkem problém.Mám se něčeho obávat, nebo zbytečně plaší?

8
Software / Nejde spustit DVB-T v Lubuntu
« kdy: 22. 09. 2013, 07:30:20 »
Nejde mi spustit DVB-T v LUbuntu. Jako první jsem zkoušel vygenerovat soubor přes w_scan a importovat do VLC. Soubor vygenerován, ale import do VLC se nepodařil - dal jsem "otevřít soubor", ale vůbec se "nerozbalil" na jednotlivé kanály.

Zkusil jsem tedy instalovat Kaffeine. Naladění programů proběhlo bez problémů, ale při pokusu o spuštění některého se ozval asi půlvteřinový zvuk a pak nic - ticho, černo. Žádná chybová hláška.

Spustil jsem tedy Kaffeine přes terminál a tam bylo toto:

Kód: [Vybrat]
patrik@Asus:~$ kaffeine
QDBusConnection: session D-Bus connection created before
QCoreApplication. Application may misbehave.
QDBusConnection: session D-Bus connection created before
QCoreApplication. Application may misbehave.
patrik@Asus:~$
** (kaffeine:2388): WARNING **: Invalid borders specified for theme pixmap:
        /usr/share/themes/Lubuntu-default/gtk-2.0/images/null.png,
borders don't fit within the image

** (kaffeine:2388): WARNING **: Invalid borders specified for theme pixmap:
        /usr/share/themes/Lubuntu-default/gtk-2.0/images/scrollbar_horizontal.png,
borders don't fit within the image

** (kaffeine:2388): WARNING **: Invalid borders specified for theme pixmap:
        /usr/share/themes/Lubuntu-default/gtk-2.0/images/null.png,
borders don't fit within the image

** (kaffeine:2388): WARNING **: Invalid borders specified for theme pixmap:
        /usr/share/themes/Lubuntu-default/gtk-2.0/images/scrollbar_vertical.png,
borders don't fit within the image
net_buf_ctrl: dvbspeed mode
net_buf_ctrl: slow/fast audio playback enabled
net_buf_ctrl: enlarged video fifo to 1800 buffers
net_buf_ctrl: prebuffering...
net_buf_ctrl: dvbspeed 100% @ video 2280 ms 142 buffers
received X error event: BadMatch (invalid parameter attributes)
X Error: BadMatch (invalid parameter attributes) 8
  Extension:    149 (Uknown extension)
  Minor opcode: 17 (Unknown request)
  Resource id:  0x3f
KCrash: Application 'kaffeine-xbu' crashing...
KCrash: Attempting to start /usr/lib/kde4/libexec/drkonqi from kdeinit
sock_file=/home/patrik/.kde/socket-Asus/kdeinit4__0
Assertion 'pa_close(fds[0]) == 0' failed at
pulsecore/core-util.c:2459, function pa_close_pipe(). Aborting.
Unable to start Dr. Konqi

Napadá někoho nějaké řešení?

9
Distribuce / Lubuntu a horizontální posun na touchpadu
« kdy: 08. 01. 2013, 21:37:28 »
Poradíte někdo, jak v LUbuntu nastavit horizontální posun stránky na touchpadu? V Ubuntu a XUbuntu jsem tuhle volbu v menu našel, ale v LUbuntu nikoliv. Vertikální posun funguje.

10
Odkladiště / Co dělá následující skript?
« kdy: 30. 07. 2012, 16:36:37 »
Přišel mi mail, který se tvářil jako z důvěryhodné adresy a v příloze byl html dokument. Kromě poviných údajů v hlavičce tam byl jen následující script:

Editor: Po dohodě s autorem byl skript odstraněn. Obsahoval javascriptový virus.

Tak si říkám, jestli někdo neví, co to dělá. Slovo "script" jsem úmyslně "poškodil", nevím, jestli by to nemohlo něco udělat zde na stránce.

11
Bazar / Nemáte zdroj k notebooku ACER 5220?
« kdy: 26. 02. 2012, 13:18:57 »
Acer Extensa 5220, 19 V. Popis zde:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=907&t=1162557

12
Software / V čem editovat PDF?
« kdy: 29. 11. 2011, 20:28:54 »
Dostal jsem 2 PDF soubory k překladu. Hledal jsem, v čem bych je nejlépe editoval. První volba padla na PDF edit, ale ten mi u prvního souboru nechtěl korektně pracovat s češtinou, Zkusil jsem plugin do Open Office a bylo to skoro ono. Sice bylo třeba editovat dokument po jednotlivých řádcích, na které je to rozstříhalo, ale protože šlo o krátké odstavce proložené obrázky, tak to až tak nevadilo.

Druhý dokument mi to ale totálně rozházelo, vypadá to, jako by rámce nebyly na řádky, ale jednotlivá písmena, takže na editaci je to dost na houby. Nějaké doporučení na jiný program?
Také to vypadá, jako by druhý dokument byl nastavení "pouze pro čtení", aspoň v PDFedit to furt hlásí. Nějaký nápad, jak to odstranit?

13
Software / Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« kdy: 26. 11. 2011, 12:31:06 »
Neumí to, nebo jsem jen nenašel?
Prostě mám obrázek, kde chci něco začernit. A jediný způsob, na jaký jsem přišel je klasickým "začáráním" myší, to ale nevypadá moc reprezentativně.
Stačila by mi možnost nakreslit černý čtvrete/obdélník dle výběru (což umí i klasické malování ve Windows), ale nikde jsem tuto možnost nenašel.

14
Bazar / Potřebuji síťový adaptér k NTB Acer
« kdy: 10. 04. 2011, 09:47:47 »
Tak mi nějak odchází adaptér k NTB Acer, slaboproudý kabel je už skoro ukroucený. Nevím, jak dlouho mi ještě NTB vydrží (dostal opravdu dost zabrat) a tak se mi moc nechce kupovat nový. Ideálně, kdybyste chtěl někdo věnovat :), po Praze bych si přijel. Má 65 W, ale mohl by být i o něco slabší (když jsem měřil spotřebu, pohyboval jsem se mezi 20 - 40 W)

15
Odkladiště / Článek o knize na děrném pásku
« kdy: 26. 01. 2011, 17:24:37 »
Kdysi dávno jsem na Rootu četl "detektivní" článek o tajemném děrném pásku, který byl kdesi nalezen a v článku byl uveden postup jak se dospělo k tomu, co vlastně na onom pásku je. Nakonec se ukázalo, že šlo o děrný pásek pro nějaký tiskařský stroj a byla na něm část knihy.
Nyní ale nemůžu ten článek najít, pomůže někdo?

Stran: [1] 2