Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - cik951

Stran: [1]
1
Software / RDP klient pro Linux
« kdy: 20. 09. 2021, 19:22:52 »
Zdravím a prosím o pomoc,
víte někdo o software (RDP klient pro Linux), který umí přepínač /admin ?
Remmina to neumí ( pouze starou variantu /console ). Jedná se mi o to, aby se při připojení na Windows server zbytečně administrátorovi nepřidělila user CAL.
Díky

2
Dobrý večer dámy a pánové,

nedá mě to ... prostě musím někam frustrovaně a namíchnutě napsat o tom, jak by webové aplikace rozhodně neměly fungovat, a také ukázat zářný příklad toho, jak nevhodná aplikační "logika" dokáže dokáže vytočit do běla >:(

Rozhodl jsem se, že nainstaluji na Win7 Profi 64bit - Mozillu Firefox ( 64 bit ). Sedl jsem si k jinému počítači ( Win XP profi SP3 32 bit), který byl online, a otevřel jsem si stránky mozilla.org, s tím, že si stáhnu instalačku Firefoxu (pro Win 64 bit).

Já chápu, že většina klasických uživatelů ( aka BFU ) nemá absolutně páru, jaký OS má nainstalován na zařízení ( nedej bože, aby věděli, zda mají 32 nebo 64 bitový OS ), takže je vhodné jim nabídnout nejprve to, co nejspíš hledají, ale aby uživatel, přistupující z 32 bitového OS NEMOHL STÁHNOUT 64 bitovou variantu software, mě neskutečným způsobem irituje a daného "programátora" UI / aplikační logiky bych nejraději nakopl do zadele  >:(

Prostě na Win XP 32 bit mi na adrese https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/ při kliknutí na odkaz ke stažení 64 bitové verze Firefoxu ( https://download.mozilla.org/?product=firefox-49.0.1-SSL&os=win64&lang=cs ) prohlížeč zobrazí
404 page not found.
Ale pokud na stránku https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/ přistoupuju z Win 7 64bit, tak je mi nabídnut soubor ke stažení ...

Tento trend, kdy zařízení "moc myslí" a rozhoduje vše za uživatele a tomu ani nedá možnost, své chování ovlivnit, je cesta do pekel...

3
Server / Reportování útoků na server
« kdy: 21. 03. 2014, 22:18:30 »
Dobrý večer všem  :)
chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s reportováním útoků na server? Jedná se mi o to, jestli jste se pokoušeli někam reportovat, ze kterých ip na vás útoky jdou, koho jste kontaktovali a jestli vám to k něčemu pomohlo (zkoušeli jste například posílat emaily na abuse@sit_ze_ktere_jdou_utoky.tld ) ?
díky za každou podnětnou informaci :)

4
Server / Jak odnaučit posílání velkých příloh mailem?
« kdy: 28. 02. 2014, 18:09:31 »
Dobrý den,
chtěl jsem poprosit, jestli někdo z vás nemá nějaký magický recept na to, jak naučit uživatele posílat emaily bez velkých příloh ( x MB ) tzn. nabídnout jim nějakou rozumnou alternativu ( něco velice snadného na použití )
Přdpokládám, že každý z vás se setkal s tím, že uživatelé se vztekají, že jim nechcete umožnit posílání emailů s přílohou přesahující ( x MB )  ::)
Možnosti, co mě napadají :
  • Cesta rezignace :P - neomezovat přílohy
  • Omezit na x MB - uživatelé se vztekají a stejně to obcházejí pomocí komprimace a dělení na svazky - výhodou je redukce velikosti přílohy díky komprimaci
  • Použít externí uložiště pro přílohu a mailem poslat odkaz - výhodou je, že nedochází nadměrnému a zbytečnému bobtnání dat uložených na imap serveru, nevýhodou - data jsou u někoho neznámého, což ne vždy je ideální stav, navíc sobour může být později odstraněn - pokud se nejdná o nějakou z placených variant a uživatele to "obtěžuje" - aspoň to tvrdí  ::)
Pro mě ideální stav ( jaký by se mi líbil  ;D ) by byl odeslání dat na speciálně nakonfigurovaný smtp server, který by automaticky provedl to, že přílohy (buď vše, nebo ty co překročí x MB velikost ) uloží k sobě (navíc by teoreticky mohl stejný data mít uložena jen jednou) a dál pošle modifikovaný email tzn. místo přílohy by byl jen odkaz ke stažení - ale vidím tam několik problémů - elektronický podpis, zabezpečení příloh, atd...
Nebo ještě možná lepší by byl klient, který by to vše provedl před odesláním emailu ...
Takže se ptám, jestli víte o nějakém schůdném řešení, prosím.

5
Server / Záloha duplicitních dat
« kdy: 20. 01. 2014, 22:49:17 »
Dobrý den,

Když jsem udělal takový menší test na duplicitu fotek ( ne mých  :) ) , tak jsem zjistil, že z 27000 fotek jich je asi 3500 zbytečně duplicitních. ( Pokud by někoho zajímalo jak, tak pomocí md5deep a setřídění dat podle hashe )

A když jsem nad tím přemýšlel, tak mě napadlo, že s velkou pravděpodobností se stejným způsobem zálohuje zbytečně velké množství souborů i u klasických uživatelských záloh.

Dokázal bych si představit řešení, kdy backup server by ukládal soubory pod názvem tvořeným hashem obsahu daného souboru a do databáze by se ukládaly informace o daném souboru ( vlastník, práva, cesta, originální název, atd. ) a klient by spočítal hash každého souboru, který by se měl zálohovat, a pokud by zjistil, že na serveru tam již soubor s tímto hashem je, tak by přenesl jen informace o souboru, jinak by přenesl navíc i obsah souboru.

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte o podobném ( již hotovém řešení ) ? Řešíte to vůbec nějak nebo jdete cestou nejmenšího odporu a zálohujete vše bez nějaké analýzy zálohovaných dat?

Díky za každou odpověď

6
Server / Na co dát pozor při vypínání serveru?
« kdy: 07. 01. 2014, 18:34:05 »
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat zkušenějších na nejlepší postupy při vypínání / restartování serveru ( např. kvůli instalaci nové verze kernelu ). Buď jestli víte o nějakém zdroji na netu nebo pokud napíšete nějaké osobně použivané postupy a upozornění, tak budu rád.

Když se podíváte na internet, tak všude se většinou píše jen o

Kód: [Vybrat]
$ shutdown -r now

což v případě víceuživatelského serveru ( na kterém třeba ještě běží mysql ) bez kontroly aktuálně připojených uživatelů asi nebude nejlepší nápad  :)

díky

Stran: [1]