Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Boss321

Stran: [1]
1
Vývoj / Procesy v shellu
« kdy: 22. 04. 2010, 19:06:38 »
zdravím, nevěděl by někdo jak na to prosím? Tohle je poslední úloha, kterou musím odevzdat, abych měl zápočet, ale nevím vůbec jak na to. Tak Vás žádám o pomoc. Děkuji moc předem!

Navrhněte skript, který zašle signál SIGTERM všem procesům, které jsou ve stejném stromu dědičnosti se zadaným PID, počínaje potomky vyvolání procesu dtterm. Pokud nebude ve stromě dtterm nebo PID nebude existovat, ohlásí chybu. Pokud se dtterm objeví ve více větvích podstromu se zadaným PID, zašlete signál potomkům dtterm ve všech větvích.

2
Vývoj / Skriptík v shellu pomocí awk
« kdy: 25. 03. 2010, 16:57:18 »
zdravím mám takový problém, řeším takovou úlohu, ale nějak to furt nemůžu doladit.

Chci udělat skript, který pomocí filtru awk (jedním vyvoláním) vypíše z „ypcat passwd“ celé záznamy vybraných uživatelů s uvedenými úpravami:
1. Vybere všechny uživatele s UID <= 30000 nebo jejichž uživatelské jméno neodpovídá vzoru „ppppppn“, kde p je písmeno a n je číslice.

ypcat passwd | awk -F: '$3<=30000 || $1 !~ /[a-zA-Z]\{6\}[1-9]/' - tohle funguje bez problému

2. U těchto vybraných, jestliže uživatelské jméno neodpovídá vzoru „ppppppn“, prohodí v cestě k domovskému adresáři první 2 jména (např. /home/Blabla/.... -> /Blabla/home/........) a výsledný záznam vypíše, jinak vybraný záznam vypíše beze změny.

ypcat passwd | awk -F:  '/\(.*\):\/home\/.*\/\(^[a-zA-Z]\{6\}[1-9])/\1:\/.*\/home\/\2/' {print $0} .... nevíte někdo, kde dělám chybku?       


Stran: [1]