Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - peekaa

Stran: [1] 2 3
1
Distribuce / Debian ovladač bcm u ThinkPadu
« kdy: 14. 12. 2022, 16:58:07 »
Instaluji Debian Testing na Lenovo Thinkpad. Instalátor mi píše, že mu chybí brcm/bcm43xx-0.fw. Na netu jsem našel 10 let staré https://github.com/cernekee/linux-firmware/tree/master/brcm. Tak nevím jeslti to je ono, a nevím jestli to dát do složky firmware nebo vyrobit v rootu složku brcm a dát do ní. Díky.

2
Software / Hudební přehrávač pro mp3 v adresářích
« kdy: 03. 07. 2022, 19:33:15 »
Sháním gnome aplikaci na přehrávání mp3, která bude fungovat podobně jako většina aplikací na prohlížení fotek. Když procházím v Souborech svoje mp3, v různých složkách, a kliknu na kteroukoliv píseň, tak aby začla ta hrát a po ní všechny další z té samé složky. Všechny aplikace co jsem zkoušel přehrají jen tu jednu a stop. Díky.

3
Server / Připojení k sambě až napodruhé
« kdy: 03. 07. 2022, 14:44:56 »
Mám debian 11 a gnome. Aktualizované, ale stejně tenhle problém mám již dlouho, hodně. Kdysi jsem v Souborech se připojil na Sambu /odroid aktualizovaný s OpenMediaVault/, zadal jsem login a dal Uložit na vždy. Na odroidu mám zastavení otáčení disku po určité době, protože se stává, že třeba několik dní k tomu nikdo nepřistupuje. No a když v Souborech v Gnome kliknu na tu záložku Samba tak chvílí se točítko točí a pak vyskočí přihlašovací dialog, abych zadal jméno, heslo a tak. Dám Zrušit, chvíli počkám, a kliknu znovu na tu záložku a připojí se bez problémů. Lze nějak ošetřit, aby bylo hned napoprvé, klidně déle čekat.... Rušit zastavení otáčení se mi úplně nechce. Díky.

4
Software / Více stejných jpg do jednoho pdf
« kdy: 19. 12. 2021, 13:15:21 »
Picasa kdysi uměla hodně jednoduše vzít jednu fotku a dát ji na stránku pdf kolikrát jsem chtěl a skoro v jaké velikosti jsem chtěl. Který program to dnes umí? Díky.

5
Desktop / GNOME 41 panel aplikací
« kdy: 24. 10. 2021, 12:47:21 »
Jak je nyní panel s aplikacemi v gnome 41 dole, dá se někde nastavit? Aby třeba se objevil když dolu najedu myší, jako to bylo u doplnku dash to dock, který nyní nefunguje? Díky.

6
Hardware / Obnovení ze spánku nejde
« kdy: 19. 07. 2021, 16:55:36 »
Mám nb acer aspire one a debian 11 s wayland. Když uspím nb třeba zaklapnutím, tak když kryt do cca 5-15 minut otevřu, tak mi to normálně naběhne. Když to ale zůstane zakryté déle, cca 1h+, tak nic nenaběhne, černá obrazovka, at dělám co dělám. Musím pak dělat tvrdý restart, držím power několik sekund než se vypne. Díky za pomoc.

7
Software / Geary se nepřipojí na IMAP Seznam.cz
« kdy: 12. 05. 2021, 15:46:50 »
Nevíte prosím někdo, proč mi geary hlásí, že je špatný imap.seznam.cz, a nepustí mě vůbec dále? Zkoušel jsem imap.seznam.cz:993, ale to je stejné.

Zkoušel jsem také Evolution, ale to má pro změnu problém s ukládáním do Sent (seznam.cz), poté, co email odešle.... Zasekne se to a nic. Když to zruším, tak napodruhé to proběhne dobře, ale někdy taky ne, ale pak má příjemce ode mně maila dvakrát.

8
Desktop / Prohlížení obrázků ze samby
« kdy: 19. 11. 2020, 15:21:44 »
Mám Gnome na debianu a chtěl bych si prohlížet fotky uložené na nasu na sambě. A chtěl bych je mít možnost mazat bez toho, aniž by se mě to ptalo, jestli jsem si jistý. Nikdy bych nevěřil, jakej s tím budu mít problém. Ta integrovaná eog fotky sice zobrazit umí, ale furt se mě ptá při odstranění, jestli jsem si jistý. Tak zkouším instalovat a většina těch prohlížečů fotek vůbec ze samby fotku nezobrazí... nomacs, feh, shotwell, imagemagic.... Napadlo mě, že bych to mohl obejít, jestli je někde na disku "namontovaná" sdílená složka ze samby, ale ani to nemohu najít. Tak jsem zoufalý :-) Moc nechápu, jak s takovou pro mě jednoduchou věcí mohou mít aplikace trable.
9
Sítě / Xiaomi hotspot nejede z Debianu testing
« kdy: 05. 09. 2020, 14:23:14 »
Nejde mi se připojit na internet přes xiaomi hotspot. Přes normální wifinu se připojím. Připojit se připojí, ale ping již nejede. Zkoušel jsem na xiaomi různé volby v nastavení hotspotu, nic se nemění. Zkoušel jsem https://www.miuios.cz/redmi-note-4-global-lte-hotspot-problem-20624#p320261 nefunguje. Zkoušel jsem instalovat firmware-linux-nonfree nefunguje. Zkoušel jsem v nastavení sítě nastavit dns 8.8.8.8 nefunguje. Díky za pomoc.

10
Distribuce / Debian a odinstalace posledních aktualizací
« kdy: 18. 04. 2020, 13:47:46 »
Ve čtvrtek večer jsem aktualizoval a gnome po restartu již nenastartovalo. Místo logovací obrazovky jsem viděl Jejda! viz příloha. Vzpomněl jsem si, že existují "vedlejší" terminályy, přes crtl-alt+f2 jsem se dostal po přihlášení roota do systému, zazálohoval dokumenty.

Zkusil jsem různé přeinstalace, ale nic nepomáhalo. Tak jsem na pc s windows stáhl nový debian testing a firmware k tomu. První instalace skončila na "popularity-contest" (zaseklo se), tak jsem musel instalovat znovu v textovém režimu.  S hruzou jsem koukal po rebootu na tu samou obrazovkou Jejda! Zase jsem si s tím chvíli hrál ale nic.

V noci mě napadlo, že možná byla vadná aktualizace, ráno jsem aktualizoval a systém se opravil. Nicméně ztratil jsem hodiny laborováním a ještě hodiny novou instalací a přizpůsobením.

Dotaz: jak odinstalovat poslední aktulizaci? (pro příště)? Jak odinstalovat poslední 3 aktualizce? Nebo co nejlépe v takových případech dělat?

Díky.

11
Hardware / Error ata2.00: failed to enable AA
« kdy: 23. 02. 2020, 13:16:45 »
Koupil jsem nový disk, wd red 2TB WD20EFAX, připojil, spustil clonezillu, duplikoval původní disk, kde je asi 5 part.  (debian) a nyní mi z toho nového ani nebootuje, ani nefunguje jako druhý disk, pořád to hlásí Error ata2.00: failed to enable AA, s dalšími chybami. Nejde ani ho znovu formátovat mkfs, ani dd if=/dev/zero ....., ani nic, furt ta samá chyba. Díky za pomoc.

12
Desktop / GNOME přepne po probuzení zvuk z HDMI do sluchátek
« kdy: 16. 01. 2020, 16:50:26 »
Mám zvuk přes HDMI do monitoru. Když se pc probudí ze spánku, tak se mi vždy nastaví výstup na sluchátka, a já to musím ručně přepínat. Na netu jsem našel nějaké návody, ale byly starší, tak nevím. Jestli by někdo nevěděl, jak to udělat, je to nepříjemné. Rodina to řeší tak, že pc vždy vypne a zapne a pak už to jde, ale snad to půjde opravit. Díky.
Debian Testing Gnome.

13
Přidal jsem do sources.list deb https://www.deb-multimedia.org bullseye main non-free, dal apt update, pak nainstaloval vlc, pak ho odinstaloval, pak zrušil znovu ze sources ten repositář multimédia, dal apt update. A ten když chci instalovat vlc z mého standardního testing, tak mi to píše

Kód: [Vybrat]
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 vlc : Závisí na: vlc-plugin-base (= 3.0.8-3+b2) ale nebude se instalovat
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

Chtěl jsem to jen zkusit... To samé, podobné mi to dělá u kodi. Vlastně kvůli kodi jsem to zkoušel, protože v testing je furt stará větev 17.x.... Zkoušel jsem z webu návody jako sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get -f install ale nepomáhá. Zkoušel jsem i ručně instalovat ten vlc-plugin-base, ale situace se opakovala s jinou závislostí. Díky.

Debian testing.

14
Sítě / IP adresa z Jerevanu
« kdy: 18. 12. 2019, 06:49:18 »
IP mého operátora se někdy nekde hlásí v geoip databázích jako yerevanská, dlouhodobě, již snad rok. Je v silách operátora toto změnit?  Mám ho taktně požádat? :-)

15
Desktop / Samovolné vypínání rozšíření
« kdy: 13. 11. 2019, 16:45:13 »
2x týdně se mi stane, že po zapnutí pc jsou rozšíření v gnome neaktivní.
Je to nepříjemné, jestli by někdo nevěděl co s tím.
Díky.

Stran: [1] 2 3