Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Michal Šmucr

Stran: [1]
1
O serveru Root.cz / Anglický text v postech. Antispam?
« kdy: 25. 11. 2024, 21:39:24 »
Dobrý den,

mohl bych se zeptat, měl jsem opakovaně problémy s odesláním následujícího postu:
https://pastebin.com/raw/TvP6Kwx9

Asi pětkrát jsem zkoušel různé úpravy (linky přes zkracovač, úprava citace, rozdělení na dva posty atp.), ale jediné co pomohlo byl kompletní překlad těch tří anglických souvětí do Češtiny, i když bych to raději nechal v Angličtině.

Má to takhle fungovat? Je to nutný zlo při nasazení antispamu?

Díky

2
Dobrý den,

nemáte někdo zkušenost s AMD NVMe RAIDem a modulem md v jádře?

Co si pamatuji, tak AMD mělo možnost NVMe RAIDu už od prvních Threadripperů, teď je to dostupné i na malých Epyc 4004. Nastavení probíhá buď přes EFI, nebo ve Windows v aplikaci RAIDXpert.
Já bohužel zatím neměl příležitost tuhle věc někde ozkoušet, buď to byly velké Epycy, nebo už nastavené systémy s Threadrippery, kde nebyl požívaný žádný RAID.

Jedná se mi o redundantní systémové disky, tzn. v podstatě jen RAID-1. Na novějších Xeonech se dá koupit malý dongle, který se zapojí do headeru na desce a odemkne Intel VROC. Chová se to pak tak, že se vytvoří mirror z dvou NVME disků v BIOSu/EFI. Pro zavádění systému se to pak tváří jako jedno zařízení. Jakmile se zavede jádro s podporou md, tak si vydetekuje, že má zařízení s RAID oddíly a externími metadaty typu imsm (Intel Matrix Storage Manager). Dál s tím md normálně pracuje jako by to byl standardní mirror přes celé dva disky (mínus ta metadata), dá se to monitorovat a spravovat přes mdadm atd.
Má to oproti čistému md praktické výhody v tom, že se nemusí řešit ruční synchronizace EFI oddílů po aktualizaci boot loaderu a samozřejmě to daleko líp řeší stavy, kdy odejde jedno zařízení, co je pořád přítomno na sběrnici a zavádí se z toho systém. Je to blbuvzdornější - podobně jako u HW RAID karty.

Jak je tohle u AMD? Yay or no-way?
Z man. stránky od mdadm jsem vyčetl, že mimo imsm umí i další typ externích metadat - ddf, ale netuším, jestli je to co AMD používá.
Tak jsem si říkal, že se zkusím zeptat, než se ponořím do případného hledání commitů v jádře.

Díky

3
Ahoj,

po mnoha letech s distribucemi založenými na RPM a BSD porty přecházím na některých počítačích na Debian. Chtěl bych položit jeden související dotaz.
Řešili jste někdy výrobu/úpravu balíčku, který by měl měl různé volby jeho sestavení? Typicky jde o rozsáhlejší programy, které mají hromady parametrů pro ./configure, co ovlivňují kompilaci a linkování s externími knihovnami.
Samozřejmě jde parametry explicitně vypsat (upravit) v debian/rules, který se zdá být normální Makefile, a upravit debian/control soubor, aby reflektoval aktuální závislosti (položky Build-Depends a Depends).
Spíš jsem měl na mysli univerzálnější řešení, co by umožnilo mít balíček, který půjde pomocí nějakých parametrů volitelně sestavit např. s podporou GUI, knihovnami s non-GPL licencemi atp. Ideálně bez toho, aby muselo být balíčků několik (with-gui, non-free..).

Našel jsem používanou proměnnou DEB_BUILD_OPTIONS, do rules by se pak daly přidat podmínky, co upraví prarametry pro ./configure "CONFIG += ..". To se zdá být jednou z variant, ale jak potom vyřešit, aby v control souboru byly ty správné závislosti, které se podle vyhodnocení podmínek budou měnit.

Jak tohleto řešíte?
Příp. příklad balíčku, kde je to řešeno (a odkud bych se mohl inspirovat správným řešením "Debian Way" :)).

Tak nějak jsem hledal na Debian Wiki, díval se i do debian-policy manuálu.. ale jsem z toho popravdě zmatený jak jelen.
Obecně vzato chápu jednotlivé věci, ale přijde mi to balíčkování celkově strašně složité.. helper tool, co volá další helper tool, který spustí finální helper tool.. můžu použít asi 5 nástrojů na samotné sestavení.. něco začíná na dh, něco na dpkg a pak nějaký builder.. Snad se to časem poddá :)

Díky,

Michal

4
Hardware / Zapůjčení USB analyzátoru
« kdy: 28. 08. 2013, 09:21:56 »
Zdravím vás,

nemáte někdo k dispozici HW USB 2.0 analyzátor? Případně by mi pomohl i tip na firmu či někoho dalšího, kdo by to byl ochoten za rozumné peníze na pár dní půjčit. Rýsuje se mi jeden projekt okolo půlky listopadu, kde by to bylo fajn.
Jde o analýzu a měření sběrnice v HiSpeed režimu s pokud možno co nejvyšším rozlišením timestampu - desítky ns a externím triggerem.
Takže ideálně zařízení jako Beagle USB 480, Teledyne LeCroy Mercury, Lineeye - LE-650H2..

Díky

Stran: [1]