Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Withy14

Stran: [1]
1
Vývoj / Zápis do souboru - fflush vs fprintf
« kdy: 25. 11. 2015, 15:15:08 »
Ahoj,
mám problém s fflush/fputs. Mám C kód /ne C++ kvůli školnímu projektu) a následující fragment kódu (nechce se mi tady dávat celý,ale když budete chtít, tak mohu, jinak neřešte prosím smysluplnost nebo jak by to šlo jinak, potřeboval bych spíše vysvětlit jednu věc):

Kód: [Vybrat]
for(i<0;i<pocet_nul;i++)
    {
      sprintf(radek, "0");
      fputs(radek,fp);
      fflush(fp);
    }

a

Kód: [Vybrat]
for(i<0;i<pocet_nul;i++)
    {
      fprintf(fp,"0");
    }

Problém je ten, že první kód se nechová stabilně - to znamená, že například z třiceti 0 mi zapíše do souboru jen 25. Navíc je zvláštní, že na Linuxu (Fedora 20) se to chová korektně, kdežto ve Windows nikoliv. Druhý kód dělá to co má. V obou dvou používám Code:Blocks s GCC.

Je něco, v čem bych si měl u fputs a fflush dávat pozor?

2
Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak  je (libovolné sprosté slovo) možné, že se mi Windows 2012 a 2008 restartovaly po instalaci updatů i přes to, že jsem v nich měl otevřený neuložený dokument?

Nejenže mě tohle jednání donutilo vypnout updaty, ale navíc mě to utvrdilo ještě více v tom, že Windowsy jsou jen na hry, na práci cokoliv jiného.

Tohle mi Linuxy v životě neudělají.

3
Odkladiště / Jak často restartujete Android?
« kdy: 30. 06. 2015, 11:25:21 »
Ahoj, tohle bych chtěl pojat spíše jako anketu/volnou diskuzi - jak dlouho máte androidí mobil/tablet on, než se prostě sám restartuje.

Například moje Z1 Compact vydrží zhruba 3-4 dny bez remcání, pak 2-3 dny systém naprosto nestabilní (jde to poznat třeba při poslechu hudby, kdy se hudba občas zasekne - nepoužívám defaultní přehrávač), a pak prostě "smrt". Po restartu to jede zase v pohodě. nVidia Shield - zhruba 8-10 dnů bez problémů, pak automaticky restart (tady je to horší kvůli chybě v Androidu 5.1.1, která způsobuje po každém restartu optimalizaci aplikací).

Zajímá mě to spíše z toho důvodu, jestli je to normální nebo ne (ač nerad, tak doufám, že nejsem ojedinělý případ).

4
Odkladiště / OpenALT 2014
« kdy: 03. 11. 2014, 16:20:07 »
Ahoj, tak co vaše postřehy z OA2014. Sobota super - bash a vim (a to vim nesnáším :D ), neděle už trochu slabší (dalo se to asi čekat), ale i tak super akce.

Co mě zklamalo - nedostatek tučńáků, ne že by nebyli, ale pouze jen jako maskoti (a to sem si chtěl nějakého odnést domů :D ).

Docela vážně uvažuji o InstallFestu příští rok.

5
Windows a jiné systémy / IE se cpe jako výchozí prohlížeč
« kdy: 11. 09. 2014, 16:32:51 »
Nevíte někdo, jak donutit IE, aby se mi nevnucovalo při každém spuštění jako defaultní prohlížeč. Zkoušel sem v registrech nastavit No na příslušy klíč a dát mu read-only, ale stejně si to změnil na yes. Potýkám se s tímhle problémem už od instalace systému a jediné co pomohlo, že jsem jej odinstaloval. Ale kvůli jedné aplikaci, kterou někteří chytráci napsali v Silverlightu, jej musím spouštět ve virtuálce (protože ta apka jinde nejede, respektive login okno se zobrazí pouze v IE).

6
Odkladiště / Příběh: update Windows 8 na 8.1
« kdy: 11. 08. 2014, 16:44:09 »
Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost s tím, jak jsou Mrkvosoftí produkty to nejlepší (doplňte si podle potřebý párové tagy irony :D ), co svět spatřil. Jen tak ze srandy sem se rozhodl, že si konečně zaktualizuji 8 na 8.1. Měl jsem Enterprise (byla to ještě instalace z bývalé práce), a rozhodl jsem se to zaktulizovat na 8.1 Pro (školní studentská MSDN, ano jsem pracující student - nebo studující pracant, tak si vyberte). Kupodivu to ani neřvalo. Můj initial set-up: SSD disk 128GB s cca 19GB volnými (zbytek je nezajímavý). Během instalace mě dostala hláška po třetím restartu - "Ještě pro vás něco připravujeme...". Málem jsem spadl ze židle (takovou srandu v Linuxech neznám :D, tučňák mi poslušně vypisuje, co v jakémkoliv kroku instalace/upgradu dělá, fakt suché a monotónní).

Set-up po restartu: SSD disk 128GB s cca 35GB volnými. No MS splnil slovo, že Windows 8.1 budou zabírat míň než 8 (i když rozdíl 16GB je docela síla). Pak začala ta správná zábava. Programy MSI se začaly chovat divně a některé (zvláště ty od MS, kecám všechny od MS) vyžadovaly přístup k instalačním médiům. On mi totiž ten upgrade vymazal celou složku Installer ve Windows (co už - no big deal, Office, Visual Studio a pár dalších věcí asi přeinstaluji, i když to bude na delší dobu, protože bez dané složky tyto programy jdou odinstalovat pouze pomocí Shift+Del a následným vyčištěním registrů).

Já vím, není to nějaké záživné téma, ale garantují vám, že až se vám tohle někdy stane, tak už nikdy Windowsy nebudete chtít opustit :D (mezi námi, nebýt Steamu a AutoDesku, tak už jedu dávno na Fedoře, i když takovou zábavu bych asi nikdy nezažil - tam jsem provedl upgrade z Core 3 po verzích na 18 a to pouze v terminálu, žádný preupgrade nebo jak se to jmenuje, pouze s pár problémy v závislostech, mohli do toho hodit trochu více bugů).

7
Hledám práci / Linux/Unix administrator
« kdy: 30. 04. 2014, 09:39:32 »
Ahoj, hledám práci na pozici Linux/Unix Co se týče mých znalostí Linuxu, tak bych se ohodnotil na 75-80% toho, co je požadováno v RHCSA (plus mám znalostí AIXu - LVM, HA). Mezi své další znalosti řadím VMWare ESXi a pfSense.  Co se týče angličtiny, tak tu mám na velmi pokročilé úrovni. Preferovaná lokalita práce - Brno.

Pokud bude potřeba dalších informací, mohu zveřejnit (nebo poslat životopis).

8
Odkladiště / Windowsy obecně
« kdy: 04. 09. 2013, 09:15:59 »
Ahoj, tohle je spíše taková diskuzní otázka, ale po pročtení několika nedávných příspěvků sem se rozhodl, že se přece jen zeptám. Proč vám ta či daná Windows vadí? A začnu svou odpovědí.

Za celou dobu, co Windows používám (respektive od verze 3.1 a 3.11) sem narazil pouze na 4 edice Windows, které byly dle mého pohledu sporné.

Windows 98 - tady vám moc nenpíši, ale vím, že až s příchodem SE si spravily reputaci (normální edici sem nikdy nepoužíval, tak to posuzuji jen z ohlasů na netu)
Windows ME - omyl tisíciletí, a připouštím, že kdyby je MS rychle nenahradil XPčky, tak by dnešní scéna počítačů v oblasti OS vypadala jinak (na/ne/štěstí si MS uvědomil svou chybu)
Windows Visty - další chyba ze strany MS, vydal dle mého názoru betaverzi do produkce. K čemu bylo změněné UI, k čemu Aero, když to spotřebovalo veškerou RAMku. Je sice pravda, že pokud si nějaký program o tu RAMku požádal, tak mu ji Windowsy daly, ale přesto taková správa pamětí neměla příjit do produkce (mimochodem - dva roky sem je úspěšně provozoval bez BSOD a reinstalace na notebooku, dokonce sem ani nezazanamenal výrazné zpomalení, ale to je dáno mou filozofií, že počítač je tak stabilní, jak stabilní je jeho uživatel), náprava přišla až s Windows 7
Windows 8 - subjektivně musím říct, že se mi tento systém líbí. Objektivně - Metro/Modern-UI není pořádně dodělané (8.1  sem zatim nezkoušel).  Jinak k chybějící nabídce Start - mám další dotaz do diskuze - kdo z vás dokázal nabídku Start využívat více než v XP? Jde mi totiž o to, že spousta lidí, kterým sem se staral o PC (ať už ve firmě, nebo doma), měla na ploše  desítky ikon a v nabídce Start použivala myš (dokonce  téměř vždy sem narazil na to, že použivali klasickou nabídku a ne tu z Vist/7). Podle této praxe se ani MS nedivím, že ji zrušila, protože funkci realtime vyhledávání použil jen zlomek uživatelů (samozřejmě je tohle jen spekulace, ale udělal bych to samé).

A teď se do mě pusťte :D

9
Vývoj / Změna přihlašovacího dialogu Windows
« kdy: 07. 06. 2013, 11:59:42 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je možné ve Windows nahradit login dialog. V době Novell Netware to šlo tak, že se nainsaloval NetWare klient, ten se psustil ještě dříve než login dialog do Windows, pokud se účet a heslo uživatele Netwaru shodovali s Windows účtem, tak už se pak WIndows dialog neoběvoval. Chtěl bych podobnou věc ve Windows 7 a 8, ale vypadá to, že to není možné (mé hledání na Googlu nevrací zatím to, co bych potřeboval). Další možnost je, spouštět mnou vytvořený dialog jako službu s tím, že dokud by to uživatel nevyplnil, nebo nedal cancel, tak by ho to nepustilo na plochu (při Cancel by neměl přístup například ke svému domovskému disku, ale na public share ano). Ale radši bych tu změnu toho dialogu přímo, abych se vyhl dvojímu přihlašování. Jinak je to čistě pro testovací účely, chtěl bych totiž částečnou funkconalitu Netwaru nahradit právě tímto dialogem (hodně se mi líbilo mapování disků na uživatelské bázi).

Stran: [1]