Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - PotatoJesus

Stran: [1]
1
Software / TrueCrypt oddíl - ztráta hesla?
« kdy: 16. 03. 2015, 20:26:03 »
Zdravím,
při úklidu jsem našel jeden ze svých starších zálohovacích harddisků, na kterém jsou zašifrované oddíly pomocí truecryptu. Bohužel mám děravou hlavu a nepamatuji si heslo přesně, jen určitá slova ze kterých se sestává. Proto bych potřeboval dva nástroje, ideálně v jednom:
1. Něco, co by na základě zadaných parametrů vygenerovalo různé alternativy hesla. Prolamování hrubou silou pravděpodobně moc nepomůže, pokud jsou v heslu použita všechna slova co si pamatuji, tak bude heslo dlouhé nejméně 32 znaků. Vyzkoušet různé pořadí slov, zkusit mezi ně sázet různé oddělovací znaky, vynechat jedno ze slov, upper/lower case a tak dále...
2. Něco, co by ověřovalo platnost hesla. Hashcat?

Nejde o žádná kritická data, jde jenom o prachprostou zvědavost.

Ještě existuje možnost, že zadávám správné heslo, ale disk je poškozen. Jak by se takový disk v truecryptu choval?
Díky

2
Sítě / Ethernetová šňůra skrz husí krk
« kdy: 10. 01. 2015, 17:35:57 »
Zdravím,
našel jsem u známého v bytě slepý ethernetový kabel, vede od zdířky na stěně husím krkem směrem k routeru ale končí někde cestou. Sundal jsem kryt z jedné zásuvky a zdá se, že mu k routeru chybí jen pár metrů (zatahal jsem za něj  :D).
Montér, co to dělal, prý tvrdil že nezbylo žádné místo pro prostrčení další šňůry, husím krkem jsou u routeru natažené dva ethernetové kabely, dva coaxiální od antény a zelenožlutý zemnicí kabel. Bohužel je to tak nejspíš několik let a na reklamaci je tedy už pozdě.

Tak, a teď se chci zeptat, jak se zdmi natahuje ethernetový kabel, minimálně abych se na vlastní kůži přesvědčil jestli by to šlo nebo nešlo, případně ho nějak nastavil.
Mimochodem, ten zelenožlutý drát slouží k odrušování, nebo se tím natahují kabely těmi husími krky?

3
/dev/null / registr ohnǒstrojů
« kdy: 01. 01. 2015, 04:01:24 »
hel dostali jsame tady nápad jak se dobře poknbavit a pomoct při tom a udělat dobrou věc pro ostatní. Je to vlastnmě ceklem jednochej nápad,který ovšem může bžt užtytčný pro ostatmí :D..Jde oto  že by se velká skupina Lidí doluvila natom že by se vyvinula apikace ktrerou by se nosila v kapse třeba nejlépe aplikace pro  android v trelefonech aby GPS a automatizace bylo možný v androidupoužít ,a kdyby bylo hodně lidí tak by to šlo taky portovat pro další,což je celkem logivcké. T5řeba jsou tady na rotu články o jole.  >:(
Základní myšlenka je vlastně hrozně jednoduchá, byl by serever do kterého by to putovalo od té skupiny lidí a všechno by to kryl. Tam by se tou aplikací posílali data omístě čase,  poloze a datu. Až to bude fungovat tak se to bude třeba rošiřovat o další třeba barva a chem. složení ohnostrojů. Lidé by se pak mohli dohodnout a bylo ::).
pak by to posílalo zpátky do těch mobilů zpracované dta hlavně ale podle místa, kde ten mobil je. Ono by to němělo jinak smysl kdybyto posílalo data tam, kde se nic neděje., třeba kdyby jse odletěli do usa  ;D! Nebude to jednoduchý projek ale přínos je jasný! ;)
My dotoho tady nepudjem ale třeba by se toho někdo ujal a pomohl kdyby bylo skutečně  potřeba protože je to dobrej nápad -rozodně lepší než něco jinýho :o

4
Desktop / Zamykání klávesnice
« kdy: 07. 04. 2014, 17:30:37 »
Je možné pod debianem nějakou klávesovou zkratkou zamknout klávesnici dokud se stejná zkratka nezadá znovu?
Jde o to, že doma máme kočku která si ráda lehá na notebooky, to, že jsou plné chlupů zas tak nevadí, horší je že jak se vyvaluje po klávesnici tak nahodile mačká tlačítka a někdy se to neobejde bez následků  ;D Chtěl bych to nějak kulantně vyřešit aniž by Míca přišla o svoje milované labůžo.
Na počítači jsou ještě takové drobné tlačítka které předtím spouštěla něco v původních windows, nějaké ty explorery a outlooky, jejich hlavní výhoda by spočívala v tom, že je není zas tak snadné zmáčknout, pokud to zrovna nechcete.
Šlo by nějak bezpečně a rozumně nastavit aby jedno z těch tlačítek po prvním zmáčknutí odstavilo všechny ostatní klávesy a po každém druhém je zase všechny zapnulo?

Díky

5
Desktop / Pidiklávesnička v panelu KDE
« kdy: 26. 03. 2014, 15:39:14 »
Vždy po startu debianu se mi v hlavním panelu v KDE objeví tahle malá pidiklávesnička:Nepřišel jsem na to k čemu je to dobrý, ani jak to nějak rozumně konfigurovat. Já bych tu serepetičku nechal žít jejím vlastním životem, jen kdyby ale ona nechala na pokoji taky mě! Ta pidipotvora blokuje používání klávesové zkratky control+mezerník a než jsem na to přišel, tak jsem si málem vykousal všchnu srst.
Podle nápovědy, na kterou se to odkazuje, to má asi být nějaký ovládací prvek fcitx, nápověda se odkazuje na tuhletu wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Fcitx.
Nevím jak moc je tahleta komponenta důležitá, jak a jestli ji nějak zlikvidovat a jestli by mi taky něčím třeba nebyla prospěšná.

Co s ní? Díky

6
Sítě / WiFi do Ethernetu pomocí PC
« kdy: 27. 02. 2014, 18:05:59 »
Zdravím,
jak jde tohle http://www.countrymilewifi.com/how-to-share-computers-wifi-with-ethernet-devices.aspx napodobit pod debianem s KDE?

díky


7
Vývoj / Algoritmus detekce kolize ve 2D
« kdy: 29. 11. 2013, 19:23:04 »
Zdravím,
jaký algoritmus se prakticky používá v aplikacích reálného času pro detekci kolize dvou obrázků v dvourozměrném prostoru ?

Zatím používám per pixel kolizi, ta je ale celkem žrout času. Jsou nápady jak to zefektivnit, jako například obrázek rozložit na strom nebo větší souvislé plochy nahradit nějakým jednoduchým geometrickým útvarem, nerad bych ale znovu vynalézal kolo  :).
Vhodné by určitě také bylo, aby bylo možné kolizi testovat pod různými úhly jednotlivých obrázků.

Díky

8
Software / Otevření souboru *.mnc
« kdy: 12. 07. 2013, 11:47:58 »
Zdravím,
stáhnul jsem si z BigBrain https://bigbrain.loris.ca/ minc soubor který by měl obsahovat obrázky naplátkovaného mozku, jenže nevím jak ten soubor otevřít  :'(. Soubor má koncovku *.mnc a pokud možno, rád bych si ho prohlížel pod ubuntu.
Mají tam k tomu webovou aplikaci, obdobu ke stažení jsem u nich ale nenašel. Ten projekt je přístupný teprve pár dní a online prohlížení souborů je poměrně přetížené  :'(

Díky moc

9
Hardware / Android telefon nejde připojit k PC pomocí USB
« kdy: 27. 04. 2013, 18:17:22 »
Zdravím,
nedaří se mi pomocí USB propojit telefon G1362 od Gigabyte s počítačem :(. Zkoušel jsem už ledacos, včetně jiného kabelu, počítače, obnovení továrního nastavení. Telefon jsem už minimálně jednou měl připojený pod windows, takže to fungovalo. Zařízení nebylo rootnuté.
Předpokládám, že odešel nějaký USB chip.

Než to budu reklamovat, tak se chci zeptat, jestli ještě někdo nemáte nějaký dobrý nápad.
Díky

10
Vývoj / javaCV funkce cvDecodeImage vrací null
« kdy: 16. 04. 2013, 17:11:54 »
Zdravím,
řeším takový problém, funkce cvDecodeImage mi namísto původního obrázku vrací null, netušim co dělám blbě. Podle tohodle http://stackoverflow.com/questions/9252902/load-image-opencv-javacv-from-byte-not-a-file by ta decode část mohla být dobře, se zbytkem si nejsem jistej :-\
Kód: [Vybrat]
//encode část
CvMat m=cvEncodeImage(".jpg", img);
ByteBuffer bb=m.asIplImage().getByteBuffer();
byte [] poleZBb=new byte[bb.remaining()];
                                bb.get(poleZBb);
//decode část
CvMat mat=cvMat(1,poleZBb.length,CV_8UC1,new BytePointer(pole));
IplImage image=cvDecodeImage(mat);
canvas.showImage(image);


11
Software / Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« kdy: 22. 03. 2013, 20:48:39 »
Neštěstí!
Potom, co jsem vzdal instalaci homam2 ve wine, jsem se rozhodnul vyzkoušet jejich klon. Ze začátku se zdálo, že všechno funguje, soubory vytažené ze složky DATA z instalace ve wine to vzalo, mapy to načetlo ale externí hudbu ze složky /files/music/ to už nevzalo. Hudební soubory mám určitě pojmenované dobře, zkoušel jsem jak formát ogg, tak i mp3. Někde na nějakém fóru jsem vygooglil, že to chce doinstalovat balíčky vorbis, ale ty už mám :-(

Nevěděl byste někdo co s tím?

Mám kubuntu 12.04

Stran: [1]