Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - David Biňovec

Stran: [1]
1
Hardware / Alternativa k Teensy
« kdy: 24. 02. 2013, 16:33:55 »
Dobrý den,

pro vlastní projekt - soukromá záležitost pro pobavení, žádná komerce - bych potřeboval připravit vlastní hardwarové tlačítko (respektive 5), které bych mohl namapovat na klávesovou zkratku, nebo klávesu. Programovací část neřeším, programuji v lecčem a co neumím se rád doučím.

Problém je hardware část. Při hledání na googlu na mě vypadlo http://www.pjrc.com/teensy/, ke kterému lze jednoduše připojit prakticky cokoli, třeba právě tlačítko, nebo třeba pět.

Neměl byste pro mě někdo tip na něco podobného, dostupného přímo v ČR - času nemám na zbyt a tak si nemůžu dovolit objednávat ze zahraničí.

Pokud je USB microcontroller zbytečně složitý, ale hardwarového tlačítka lze docílit i jinak - pájením pro sériový port nebo jiný port počítače - jsem k tomu také svolný, mikro-páječku jsem v ruce již několikrát držel a něco málo s ní dokážu. Jen bych potřeboval nějaký tutorial, ze kterého bych pochopil princip - nemám elektrotechnické vzdělání, tak mi většinou schémátka s kódy součástek moc neřeknou, a raději bych využil něco podobného tomu teensy, než se pachtit s odpory a podobně, tam bych se jistě dřív nebo později ztratil.

Předem děkuji za všechny tipy.

Stran: [1]