reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Filip Jirsák

Stran: [1]
1
Odkladiště / Minimální interval mezi změnami hesla
« kdy: 27. 03. 2019, 12:13:03 »
Článek Nekomplikujte lidem přihlášení, jinak začnou být kreativní, říká Jim Fenton mi připomněl jednu otázku týkající se politiky hesel. Někde je součástí politiky hesel pravidlo, které stanovuje minimální interval mezi změnami hesla – např. pokud si heslo změníte, další změnu můžete udělat až za 30 minut (těch 30 minut je v naší vyhlášce o kybernetické bezpečnosti).
Chápete někdo, jaký to má bezpečnostní účel? Jaký je vektor útoku, kterému to má bránit? Chápal bych to ještě jako obranu, aby si uživatel nemohl heslo změnit „na oko“ a vzápětí vrátit na původní, ale to řeší historie hesel (např. ta vyhláška NÚKIBu vyžaduje pamatovat si historii 12 hesel). Jaký je vektor útoku založený na tom, že si uživatel změní heslo a vzápětí si ho změní ještě na jiné, nebo že to samé udělá útočník?

2
O serveru Root.cz / Přihlašování do diskusního fóra
« kdy: 19. 02. 2019, 08:52:37 »
V poslední době (myslím, že od změn 28. 1.) se chová divně přihlašování do diskusního fóra. Za prvé není možné být přihlášený na více počítačích – když se přihlásím na jednom a pak na druhém, na prvním příště nejsem přihlášen.

Co je ale horší, po přihlášení se dostanu do posledního otevřeného fóra, ne do fóra, ze kterého jsem se začal přihlašovat. Tj. když otevřu několik diskusních fór v záložkách a v jedné ze záložek se přihlásím, po přihlášení se dostanu do fóra z poslední otevřené záložky. Myslím, že z toho pak vznikají příspěvky zařazené úplně chybně jako např. tento: https://forum.root.cz/index.php?topic=20772.msg307142#msg307142

3
O serveru Root.cz / Nezobrazují se náhledy ostatních zpráv
« kdy: 28. 04. 2015, 21:11:54 »
Pokud píšu komentář do fóra, a někdo do stejného tématu mezi tím přidá komentář, zobrazí se o tom sice upozornění, ale jeho text je prázdný, a dole v diskusi se zobrazí i nové komentáře - ale opět s prázdným textem.

Stran: [1]

reklama