Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - smonty

Stran: [1]
1
Vývoj / Naučení se asynchronnímu programování
« kdy: 05. 10. 2019, 10:30:19 »
Ahoj,
(na úvod: před cca třemi lety jsem z oblasti synchronního programování vstoupil do vod čistého managementu. Snažím se ve volných chvílích učit nové věci ale co mi chybí a chtěl bych doplnit je asynchronní styl myšlení.)

Chtěl bych se naučit asynchronímu stylu programování. PRIMÁRNĚ mi jde o naučení se stylu, konceptu myšlení asynchronního programování. Hledám proto libovolnou, co možná nejvhodnější technologii, kde bych se tomuto naučil. Nejde tedy o technologii ale o získání daného myšlení. Záměrně zde neuvádím programovací jazyky ke kterým mám nejblíže, zajímá mne hlas lidu. Budu rád, když danou technologii rozjedu na Linuxu.

díky moc za rady :)

2
Distribuce / Správa balíčků v Debianu
« kdy: 08. 05. 2014, 07:08:54 »
pěkný den přeji,
o podrobnější zajímání se o balíčky v Debianu mě přiměla přednáška Petra Krčmáře na installfestu. https://www.youtube.com/watch?v=AzIxTU9PYp4 tímto mu děkuji! :)

problém je že o blících "nevím" skoro nic tak jsem se pustil do čtení. https://wiki.debian.org/SourcesList a můj problém: absolutně nechápu ten odstavec Distribution a squeeze, wheezy, jessie, sid ~ oldstable, stable, testing, unstable

use 'wheezy' instead of 'stable' for the distribution == moje lsb_release -a vrací

No LSB modules are available.
Distributor ID:   Debian
Description:   Debian GNU/Linux 7.0 (wheezy)
Release:   7.0
Codename:   wheezy

a já chci stable systém. Nechci jiný systém. Až pochopím základy tak potom si podle Petrovi přednášky chci balíčky vybírat. V tomto případě je asi jedno jestli wheezy nebo stable?

If you always want to help test the testing release, use 'testing'. If you are tracking Jessie and want to stay with it from testing to end of life, use 'jessie'. == abych to správně chápal (a já to nechápu) tak mám testing abych pomáhal testovat. a vyhovuje mi to a vlastně celý život používám testing ~ jessie tak mám vlatně používat testing nebo jessie? (není to překlad aj->čj, je to "překlad" s pochopením problematiky)

:D :D :D pokud soudruzi chtěli zmást nepřítele, tak se jim to na jedničku povedlo

3
Vývoj / Perl v roce 2014 a v budoucnu
« kdy: 27. 04. 2014, 12:28:14 »
Zdravíčko :)
před nějakou dobou jsem tu založil vlákno týkající se použití Perlu na automatickou administraci Linuxu... Tentokrát bych to chtěl víc zobecnit a zeptat se jestli vůbec na něco používáte Perl? Není náhodou perl mrtvý / vytlačený Pythonem? Má smysl se Perl učit?

4
Vývoj / Administrace pomocí Perlu
« kdy: 04. 04. 2014, 20:47:44 »
Zdravíčko.
Některé věci bych v používání / administraci Linuxu potřeboval automatizovat. A potože z množiny Bash, Perl, Python "umím" nejvíc Perl tak ho použiju. Potřebuji dělat běžné věci. Spravovat balíčky, uživatele, práva, pracovat s konfiguráky, vytvářet adresáře, zabíjet procesy... prakticky všechno co vás napadne. Už jsem si něco hledal a zkoušel programovat. Přece jen bych se chtěl zeptat:

0) je vůbec Perl vhodná volba? Pokud není, existuje něco lepšího?
1) doporučil by mi někdo jaké použít moduly z cpan?
2) oříšek: přemýšlel jsem, jak dělat něco podobného db tranzakcím... zedituju nějaký konfigurák, nainstaluju 2 balíčky, udělám tamto. druhý balíček se mi nepodařilo nainstalovat, takže všechno vrátím do původního stavu.

díky! :)

Stran: [1]