Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - letranger

Stran: [1]
1
Teď v lednu čtu čím dál tím víc o českých firmách, které musí propouštěť - Kiwi, Productboard atd., na LinkedIn přibylo "open to work" badgů. Dorazila tahle móda z Ameriky už i k nám? Jak teď vypadá český trh práce v IT? Postihlo to jen startupy nebo i korporáty?

2
/dev/null / Covid a 15 tisíc pro živnostníky
« kdy: 26. 03. 2020, 17:45:49 »
Slyšeli jste už o tomhle návrhu kompenzací pro živnostníky? Znamená to, že všichni, kteří děláme v IT na IČO dostaneme taky od vlády k nízkým odvodům ještě krásné přilepšení? Tohle je prostě Švarc country :)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-koronavirus-dalsi-opatreni-babis-opozice-ustredni-krizovy-stab.A200326_021834_domaci_kop

3
Studium a uplatnění / Jak se z inženýra stát manažerem
« kdy: 17. 05. 2015, 12:18:33 »
Ahoj,
 mám následující dotaz. Pracuji v R&D oddělení pobočky jedné velké mezinárodní firmy. Určitě je to hodně dobré místo, nadprůměrné ohodnocení, velmi dobré pracovní podmínky, šéfové se chovají velmi korektně atd. Ale já na sobě poslední dobou pozoruji, že mě daleko víc baví věci organizovat, než psát kód nebo testovat podle toho, co navrhne někdo jiný, chtěl bych měl víc odpovědnosti. Jenže v téhle nadnárodní firmě je přede mnou zástup skvělých lidí, co jsou ve firmě daleko déle a když se bude povyšovat, téměř jistě půjdou nahoru přede mnou, takže já na nějakou vyšší pozici můžu čekat třeba i víc než 5 let. Přemýšlel jsem o tom, že bych z téhle "zlaté klece" zkusil odejít do nějaké menší firmy, kde by nebyla tak velká konkurence. Jenže kamkoliv chcete jít na nějakou manažerskou pozici, všude chtějí v požadavcích zkušenost s vedením lidí, kterou já v současné firmě prostě nemám.

Má člověk šanci ve výběrovém řízení na vedoucí pozici uspět i bez téhle zkušenosti? Jaká je vaše zkušenost s postupem na nějakou řídicí pozici?

4
Vývoj / C++, Unicode a debugování
« kdy: 13. 05. 2014, 10:44:19 »
Máte prosím někdo zkušenosti s prací s UTF-32 řetězci v C++? Píšu program, který analyzuje texty v unicode - načte řetězec v UTF-8, pro interní zpracování ho převede do UTF-32, zpracuje a výsledek převede zase do UTF-8 a uloží do souborů. Mimo to, že práce s Unicode je v C++ hodně nepříjemná (i v C++11 standardu), zvláště pokud chcete mít kód, který jde přeložit jak ve Visual Studiu tak v gcc, mám velký problém s debugováním. Ve Visual Studiu jsem schopen zobrazit UTF-8 řetězce, pokud si dám watch něco jako "text.c_str(),s8", ale s UTF-32 už si nevím rady. Nevíte, jestli na to existuje nějaké nastavení, plugin nebo to umí nějaké jiné IDE (Eclipse, Netbeans...)?
 

5
Dobrý večer, řeším následující problém při návrhu programu v C++, který může využívat pouze věci z ANSI definice, tedy kontejnery z knihovny STL, žádný boost nebo něco podobného.

V jedné třídě (třebas A) potřebuji definovat pole (vektor) vektorů nestejné délky objektů jiné třídy (řekněme B). V konstruktoru chci toto pole naplnit prázdnými vektory (v té době vím, kolik jich bude, ale nevím, jakou budou mít jednotlivé vektory délku) a první vektor naplnit instancí třídy Z. Jsem trochu zmatený tím, jestli vše musí být definováno přes pointery nebo jestli je to možné udělat i pomocí automatických proměnných. Pole pointerů na vektory pointerů na objekty třídy B zní dost hrozivě , ale nevím, jak to udělat jinak, tak abych mohl za běhu programu dynamicky vytvářet objekty třídy B a ukládat je do vektorů. Dá se to udělat tak, aby se člověk mohl vyhnout alespoň používání pointeru na vektor nebo ne? Máte někdo nějaký nápad?

6
Ahoj,
 mám takový obecnější dotaz. Několik let jsem teď pracoval ve výzkumu na univerzitě v zahraničí a teď už bych se pomalu chtěl vrátit do Česka. Pracovat na nějaké české univerzitě se mi ale moc nechce, a taky docela toužím po změně a nové motivaci. Takže přemýšlím o nějaké práci v IT. Problém je ten, že od konce VŠ jsem už přímo v oboru nedělal a samozřejmě jsem dost věcí zapomněl. Programoval jsem samozřejmě pořád, ale nikdy v týmu a na větším projektu. Vždy jsem psal kód jen sám, hlavně nějaké implementace výpočetních algoritmů v C nebo zpracování textových dat v Pythonu, což je asi dost odlišné od toho, co firmy po uchazečích o práci chtějí.

Nemám problém se rychle naučit něco jiného, ale to asi nestačí. Je mi jasné, že se do toho budu znovu dostat a trochu potrénovat. Jen přemýšlím, co se zatím sám naučit, abych potom v Česku našel nějakou práci, která by mi bavila - to je něco, kde by člověk mohl uplatnit kreativní myšlení a ne jen stále pracovat podle nějaké šablony. Případně máte typ na nějaký typ práce v IT, kde by člověk mohl uplatnit zkušenosti z práce v mezinárodním prostředí?

Stran: [1]