Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Avathar

Stran: [1]
1
Distribuce / Nenaskočí agetty
« kdy: 25. 07. 2012, 13:44:05 »
Zdravím, vyskytl se mi celkem nepříjemný problém a sic že při startu počítače mi nenajede getty, tudíž se vůbec nemohu přihlásit do systému.
Všechny runlevely naběhnou v pořádku, pak se napíše: Entering runlevel auto... a tím to skončí. Nemohu se přihlásit, nelze přepínat mezi jednotlivými tty, jediné co funguje je ctrl+alt+del pro reboot.

Používám distribuci Source Mage, takže init.d + simpleinit-msb
když se do systému chrootnu tak jsem skontroloval, že agetty sídli na svém místě ve sbin a v inittab jsou příslušné záznamy:
Kód: [Vybrat]
tty1:linux:/sbin/agetty /dev/tty1 9600
Skoušel jsem přeinstalvoat init.d, simpleinit-msb, shadow, udev, nicméně getty stále nenabíhá.

Nějaké nápady co bych mohl skontrolovat? Je nějaká možnost jak si nechat vypasat co se vlastně děje? Zdali ta agetty vůbec nějak nabíhá, nebo kde by vlastně mohla být chyba? Protože v logu jsem nic příslušného nenašel, žádná chybová hláška.

2
Software / Víceuživatelská práce nad emaily
« kdy: 22. 06. 2012, 16:50:04 »
Zdravím

Potřeboval bych poradit, existuje nějaký program/programy nad linuxem které by mi umožňovaly následující:

- měl bych několik emailových schránek
- uživatelé by ke schránkám mohli přistupovat na základě nějakých skupin, tzn. admin by mohl přistupovat třeba ke všem, jiný uživatel jen k některým, atd...
- skupina uživatelů by přistupovala k emailu a bylo by pak bylo  vidět, kdo na jaký email odpověděl, kdo jaký email odeslal, atd...

Prostě nějaký takový kolaborativní systém nad emaily.

Předem díky za tipy.Stran: [1]