Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - dj-bobr

Stran: [1]
1
Bazar / Koupím externí sériový modem (dialup)
« kdy: 12. 09. 2022, 10:37:47 »
Ahoj,

sháním na hraní nějaký externí sériový telefonní modem (dialup, nikoli ISDN nebo DSL) - chtěl bych si zkusit zahrát na ISP a hrát si s "dialup-over-VoIP".
Externí, aby to nebyl nějaký PCI winmodem (platforma bude nejspíš Armbian a nechcu už nikdy zprovozňovat winmodemy v Linuxu, zažil jsem si své), a sériový, aby nebyl problém s nějakými obskurními USB modemy s blbě sehnatelným firmwarem.
Absence napájecího adaptéru nevadí.
Ideální by byla nějaká V.34 (33600) mašina - máte někdo nějaký takový historický hw?

2
Ahoj,

dovolil bych si požádat komunitu o radu.

Mám ve správě síťku, která má jako hlavní router Mikrotik hAP ac3, k tomu dvě AP hAP ac2, jeden manageovatelný eth switch s podporou VLAN od Netgearu a uplink do Internetu+CZFree rádiovým pojítkem. Síťka má naroutovaný /27 segment vnitřních (CZFree) adres bez NATu a aktuálně jsou eth i wifi rozhraní komplet zbridgeované.

Cílem je rozsekat síť na segment "počítače", segment "IoT/guest" a segment "NAS", možná ještě něco jako DMZ (časem). Tohoto mám v úmyslu docílit použitím VLAN, abych izoloval tyto zóny od sebe na L2 vrstvě a mohl nastavovat firewall tak, aby třeba počítače mohly na NAS, ale IoT a Guest směly pouze do Internetu a nikdy na NAS.
Jenže veškeré nápady obsahují buďto nutnost NATu, nebo rozsekání na L3 podsíťky, čemuž se u /27 segmentu opravdu chcu vyhnout. Dovedu si představit NATovanou podsíťku pro Guest s přístupem pouze do internetu, ale zbytek bych měl rád na "nativních" adresách.
Umístění wifi klienta do příslušné zóny bych v budoucnosti chtěl řešit přes WPA2-Enterprise / RADIUS / VLAN.

Ocením jakoukoli myšlenku, jak z tohoto vybruslit a děkuji předem :)

+ v budoucnosti bude na programu dne i IPv6 - to bude ještě zajímavější

3
Sítě / Vodafone Kombo modem a MikroTik
« kdy: 26. 03. 2012, 15:06:42 »
Ahoj,

chtěl bych si udělat hotspot do auta na bázi RouterBoardu a Vodafoního Kombo modemu CDMA/HSPA (v CDMA módu). Nějak se mi o tom modemu (CELOT CTD-200) nedaří sehnat podrobnosti, zkoušeli jste ho někdo zprovoznit v Linuxu nebo na Mikrotiku?
Modem mám, ale nechci qůli tomu kupovat RouterBoard, abych pak zjistil, že to nerozchodím..

Děkuji předem

Stran: [1]