Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tonda

Stran: [1] 2 3 ... 40
1
Idea je taková, že ten host se bez mojí účasti připojí bezbolestně k internetu. Tím padá i předávání hesla ať ústně nebo QR kódem. Jsem takový dobromil, nevadí mi poskytnout "kolemjdoucímu" internet, ale chci zanechat svojí vnitřní LAN jen pro mě.
Nedělal bych si iluze, že pizzaře, balíčkáře napadne v případě špatného signálu hledat otevřenou wifi a použít ji. Takže stejně musíš předat informaci, že to tam je k dispozici. A nebo bude poučen a nebude se chtít připojit na nezabezpečenou wifi.

2
Co je tohle za klauna? exkalibr má nový nick?
BTW odmítnout to můžeš, zavřením okna prohlížeče.

3
Díky za rozsáhlé info. Pro všechny: Nicméně já jsem nikde nepsal, že nemám Windows 8.1!. Tam ten Mint jede samozřejmě hezky. Nicméně ho nechci příliš využívat vzhledem k tomu, že Windows sám o sobě je nebezpečný a jednou sám sebe zlikviduje. Protože ta databáze virů a malwarů bude jednou tak děsivě veliká, že programy jako Avira, AVG, Eset a Kašperský budou testovat jen 1MB namátkově... Kvůli snížení výkonu. Jsme teprve v roce 23 a na procesor je do docela záhul, když jsem dal testovat NTFS s windowsovskýma programama programem clamscan. Tedy je to znát, a to jsem to nespustil víckrát jako multiprocessing (na čtyřjádru a 8 vlákem by to neměl být problém). Jsem otestoval asi jen polovinu programů a trvalo to asi 4 hodiny. Pak to krachlo že nelze zapisovat do souboru. Takže proč používat Windows, když furt sleduje co dělám na PC a internetu? On třeba sledoval které video jsem otevíral a střihal. Co je mu k... do toho?! Takže já zůstávám u těch behbezpečnějších Windows XP a jen na ty střihy videí bych použil Windows 8.1, ale později ten linux, protože Shotcut je vlastně vyroben původně na linuxu a ten melt na ten se ještě podívám. Ten přechod chce čas. Trvá to než se naučím takové věci odborné jako teď jsem musel navýšit kapacitu disku u toho linuxu na Windows XP z cca 22GB na cca 40 GB. Protože se mi zdálo, že některé programy jako WineHQ dost zabírají místa. No a pak ty swapy taky něco zabírají.

U rozdělování na oddíly určitě zůstanu. Je to kvůli třídění dat. Jen tak se v těch věcech vyznám. A proč provádět defragmentaci na celém disku (!!!), když stačí přesunout data z oddílu na oddíl  ::) . Je to rychlejší. I ty antivirové kontroly se dají snadněji provést, protože na linuxu jen vyberu ten připojený oddíl. Super easy  8)

S paměťma jste mě asi nepochopil. Já jsem neřekl, že koupím nové. RAMky jsem vždy kupoval použité výrazně levnější. Třeba teď někdo nabízel DDR3 tuším 2x4GB za 200 Kč ale pro mě už moc staré a nepoužitelné. Stále to zlevňuje, to je zákon času. Zkušenost ověřená za minimálně 23 let od mého prvního PC.
Tvl, ty si snad duševně chorý, bludy, že Win XP jsou bezpečnější než 8.1, namátkové testování virů. Jestli máš nainstalované všechny ty antiviry co si napsal, tak se nediv, že je to pomalé. Ano, antivir kontroluje soubory co otvíráš kvůli jejich skenování. Obsese nesmyslným počtem partitions, 30 nebo kolik si to psal, je taky věc. Když sem kdysi ještě blbnul s partitions, měl sem asi tři, tak sem nikde neměl místo kde bylo potřeba nebo v celku kolik bylo potřeba. Na třídění dat úplně stejně dobře fungují adresáře. Jo a plácej se v tom rok, to je fakt geniální nápad.

To je prostě marný.

4
A to je problém? Už to z hlavy nedám přesně, ale XP pokud se nepletu maj CSRSS.exe coby 32bitovej subsystém a WOW64 v případě 64bit a normálně to koexistuje, klidně i s WOW což byla vrstva pro staré už nevím jestli 3.xx nebo přesně. Někdo znalejší mě doufám opraví.
Ano existuje WoW. Ale už ne WoWoW. Čili WoW umožní spustit 16bit aplikace na 32bit Windows a 32bit aplikace na 64bit Windows. Ale ne 16 bit aplikace na 64bit Windows. Čili může mít aplikaci co mu teď na XP chodí, ale na 64bit Windows by nechodila

5
Ram není třeba příliš řešit, už moc nezlevní. Pokud máte ještě DDR3 tak čas na výhodný nákup (nových)  už je pryč. Pokud máte DDR4 tak je čas nakoupit. Rychlost pamětí je ve vašem případě marginální záležitost, ale přesto bych se podíval do manuálu desky, případně do specifikací desky na internetu a tam je napsáno jaké rychlosti deska podporuje. Ty  bych koupil.
Tak tak, RAMky už zlevnili, zrovna sem kupoval 32 GB do noťasu za necelé 2 000 Kč, 16 GB už přestávalo stačit. Mám Win 10, XP kvůli jednomu starému programu ve Virtualboxu, který se hodí i na testování dister. A na hraní si s Linuxem tam je i WSL.

6
jedu teď na Mintě Fxce
Omluvte nooba, ale vážně existuje Fxce, nebo jenom pán neumí napsat Xfce?

7
Sítě / Re:Mobilní internet pro práci z domova
« kdy: 19. 03. 2023, 12:28:28 »
Já na chalupě nedevelopuju, ale trávím tam dost času a internet sem tam předloni řešil. Je to menší město na půl cesty mezi Trutnovem a Náchodem. Místní ISP tam tahá optiku a kde není optika má bezdrát, ale my jsme 2 km za městem za terénní vlnou a tam to moc dobře nedosáhne.

Používám indoor LTE modem, indoor signál nic moc, je tam dost debilní terén, v podstatě ze tří stran kopce výhled do dáli je v sektoru tak 60 st. Chodívalo to tak 5-10 Mbit LTE800, ale předloni asi i v souvislosti s akcí kdy dával T-Mobile neomezená data všem to začalo padat pod 2 Mbit. Když sem dal modem ven za okno a vynutil 1800, tak se dokázalm udržet na jedné čárce a dával 30/3. Tak sem koupil sem venkovní logper anténu Iskra a dal ji na střechu a modem zamkl na 1800 Mhz (jinak bohužel občas spadne na 800) a dává to 50/30 na 7 km vzdálený vysílač. Indikátory signálu i tak neukazují kdoví co, ale jede to. Modem Je Huawei B310 LTE Cat4 150 Mbit a anténu sem dal jen jednu, takže konektor pro druhou je neobsazený. S modernějším hardware a plným počtem antén by to předpokládám dalo i víc.

Technické věci okolo příjmu LTE se řešily v tomto vlákně, popisoval sem tam i svoje řešení
https://forum.root.cz/index.php?topic=24283.0

8
Sítě / Re:Full Remote práce - mobilní internet? (sw dev)
« kdy: 18. 03. 2023, 21:08:48 »
No a dejme tomu, že si vyhlídnu nějakou chajdu a jdu se tam podívat. Dá se rychle zjistit, jestli je tam LTE dost rychlé, stabilní atd.? Nebo to za tu chvilku nemám čas dostatečně prověřit? Můžu udělat něco víc než jen na tom místě zkusit zapnout LTE a spustit měření rychlosti?
S mobilem v ruce nemáš, respektive pokud to pojede slušně i na mobilu, tak OK, ale pokud to nepojede na mobilu neznamená, že to nepojede na pořádné anténě 10m nad zemí.

9
Sítě / Re:Mobilní internet pro práci z domova
« kdy: 18. 03. 2023, 21:06:55 »
To je nesmyslná otázka, to záleží na každém konkrétním místě co je tam dostupné. I maloměstští ISP se snaží a poskytují velmi dobré připojení. Nějaká hájenka uprostřed lesa bez výhledu na věže operátorů a satelity na nebi by mohla být těžší oříšek, ale nakonec to bude jen otázka toho jak vysoký stožár si schopen a ochoten postavit a jako anténu na něj namontovat.

Prakticky mapa pokrytí LTE/5G je na webu ČTÚ https://digi.ctu.cz/pokryti/ a rovněž operátoři mají vlastní mapy. Tady https://www.gsmweb.cz/ se dá najít kde jsou vysílače a na mapách ČTÚ nebo mapy.cz si můžeš nechat vykreslit linii viditelnosti z daného místa na vysílač.

MPO spustilo Mapu internetu https://www.mapainternetu.cz kde by měly být agregovány nabídky různých ISP.

A pak Googlit lokální poskytovatele

10
Desktop / Re:Instalace jiných fontů do emulátoru terminálu
« kdy: 15. 03. 2023, 13:02:32 »
Ani začátečník normální člověk by nepředváděl tohle. Ani si nemyslím že je to troll, vzhledem k tomu, že to podle těch screenů fakt zkouší, což je dost práce. Za mě je to prostě trotl.

Ano, nejlepší způsob jak vyzkoušet různá distra je virtuála, ale dělat to na XPčkách v nějaké prehistorické verzi VMWare, na to je prostě škoda slov. Snad ani nechci vědět na jakém střepu tohle všechno provádí.

11
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 15. 03. 2023, 13:01:49 »
Fakt? Já v životě vlastní inkoustovku neměl, vždy jen laserové tiskárny začínající nesmrtelnou HP LaserJet 5L a nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. A to jsem laserových stránek vytiskl tisíce a stejně tak moji rodiče ve firmě...
Mám tu přes 20 let staré tisky ze školy na kterém sem 15 let nesáh a tam se to děje, jen na některých. Otázka jestli je to tonerem, papírem, tiskárnou.

Mám 18 let starou Minoltu 1300W a v ní 15 let toner, tisknu celkem málo a nárazově, přes léto sem na letním bytě, takže tiskárna třeba půl roku netiskne a po půl roce nečinnosti v pohodě tiskne. Zvládl by tohle inkoust?

12
Hardware / Re:Upgrade NB Acer Aspire E15 E5-571 s i3 4005U
« kdy: 28. 02. 2023, 15:20:16 »
Upgrade úspěšně proveden, nakonec ani rozborka NB nebyla až taková hrůza, následující komponenty fungují bez problému na první dobrou. Cílový stav 500 GB SSD + 500 GB HDD + 12 GB RAM. Cena necelých 1500 Kč.
https://www.mironet.cz/crucial-bx500-500gb-25-sata-iii-3d-nand-qlc-r-550mbps-w-500mbps-mtbf-15mh-3y+dp550702/
https://www.mironet.cz/patriot-8gb-ultrabook-line-1600mhz-ddr3-cl11-sodimm-pro-ultrabooky+dp235516/
https://www.mironet.cz/qoltec-hdd-ramecek-pro-notebooky-25-sata-cerna-122-x-122-x-95-mm+dp496118/

13
Jak mas nastaveny hw pro win10 v tom virualboxu? Mam 4vcpu, 8GB ram a beha to svizne.
Nemam teraz ten ntb (mam ho v praci), ale myslim, ze som dal 2vcpu a 4GB Ram.
2 vcpu je doporučené maximum pro dvoujádrový procesor, ale RAM bych zvednul na 8 GB, 4 GB je tak pro samotná Win 10. Jestli máš v kompu 12 GB, předpokládám, že to je 4+8, upgrade na 8+8 je otázka 5-6 stovek, pak bys mohl dát virtuále i 12GB. Samozřejmě trochu ty Windows vyčistit a povypínat nepotřebné věci ničemu neuškodí, stejně tak jiný virtualizátor, pokud je rozdíl v efektivitě skutečně tak velký.

14
Vývoj / Re:Ako na notifikacie mobilneho klienta z webu?
« kdy: 18. 02. 2023, 19:26:29 »
Tohle zapnuté mám, ale prohlížeč sem zavíral přes menu -> exit. Každopádně dbrý vědět, že to není jako notifikace do Android aplikací, kdo to přijde fakt vždycky.

15
Vývoj / Re:Ako na notifikacie mobilneho klienta z webu?
« kdy: 18. 02. 2023, 12:04:18 »
keby niekto chcel otestovat, tu som nasiel online demo https://webpushdemo.azurewebsites.net/
Vyzkoušel sem na Win 10 a při vypnutém prohlížeči se notifikace zobrazí jen v Edge. Ve FF a Chrome se zobrazí až po spuštění prohlížeče.

Stran: [1] 2 3 ... 40