Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Azpotom

Stran: [1]
1
Já bych fakt neřešil 25k ročně, když budeš mít skoro mega příjem. To už bude větší problém, když klient ukončí kontrakt a ty budeš třeba 2 měsíce bez kontraktu (to je už je 160k v tvém případě!). No a třeba za rok seženeš lepší práci třeba za 5k, 6k, atd...

Šel bych nejjednodušší cestou, a tou bude asi vedlejšák na paušální výdaje. Do 2M si v pohodě, hodně malé zdanění...

Kdyby takováto situace nastala, tak pokud jsem to pochopil správně, by neměl být problém živnost an toto období přerušit a pak zase pokračovat. U paušální daně se mi taky líbí, že nebudu muset dělat daňové přiznání. I když to nezní nijak složitě, tak je fajn prostě poslat jednou za měsíc 7,5k a neřešit to.
No a kdybych za rok měl lepší plat jak říkáš, tak paušální daň by byla čím dál tím výhodnější ne?
Díky za odpověď.

2
Paušální daň můžeš mít i na vedlejšáku, pokud nemáš žádný příjem.

Pokud si nejsi jistý nebo to nepůjde, tak prostě paušální výdaje, které jsou 60% do 2M. 4k/MD je 80k/měsíc, což je řekněmě 800k/rok, když budeš pracovat 10 měsíců. Daň a odvody z toho budou asi 120k (necelých 15%) (počítám jako hlavní činnost, možná to bude míň na vedlejšáku). Podle mě v této kategorii je celkem jedno jestli paušální daň nebo výdaje, rozdíl bude někde kolem 25k.

Super, děkuju za odpověď. Problém by teda nebyla samotná vedlejší činnost, ale to že by to byla vedlejší činnost při zaměstnání. I 25k ročně navíc je dost. ;D

3
Nepleteš si paušální daň a výdaje paušálem?
Ne ne, nepletu. Je možné, že jsem svojí situaci vysvětlil špatně. Pokud je něco nejasné nebo "divné", tak prosím dej vědět.

4
Studium a uplatnění / IČO za studia VŠ- daně, pojištění
« kdy: 04. 12. 2023, 18:50:11 »
Zdravím,

aktuálně studji VŠ  v kombinované formě. Začátkem nového roku budu začínat ve firmě na IČO jako programátor (4k/MD) a snažím se zjistit, jak nejlépe řešit daně a pojištění. Jelikož se mi to zdálo zdaleka nejvýhodnější, tak jsem plánoval využít paušální daně, jenže teď koukám, že to není možné při vedlejší činnosti. Proto mám pár otázek.
Musím si jako student kombinovaného studia VŠ založit vedlejší činnost a ne rovnou hlavní?
Případně, vypočítal jsem správně, že pro mě bude výhodnější využít paušální daně a né jiného způsobu platby?

Děkuju za věškeré rady.

Stran: [1]