Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Emil Pastelka

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 21. 03. 2024, 23:23:56 »
Citace
... rootnout, odemknout bootloader...
Tedy všechny aplikace, které vyžadují jistou dávku zabezpečení, jdou mimo Váš záměr? Myslím tím banku a v budoucnu různé formy dokladů. Nebo i hloupý Netflix a podobné služby.
Aktuálně bych v dané cenové rovině vybral Motorolu Moto G84 5G 12GB/256GB - čistý Android má svá plus i mínus, nicméně pozitiva převládají.

2
...a pokud byste přeci jen stále trval na jednodušším řešení, pak z osobní zkušenosti mohu doporučit kamery od TP-linku v řadě Tapo. Mají vlastní aplikaci, přístup z venku bez vlastní IP, vše funguje krásně rychle, ukládají na interní SD + do připojeného zařízení a RTSP umí taky. Fungují i jako "telefon", tedy například můžete mluvit na pošťáka u dveří přes kameru z vašeho telefonu.

3
Jeden známý kudy chodil, tudy propagoval Python. Tam si napsal script k routeru, jinde na převod dat k tisku... prostě jak vegetarián, koho potkal, tomu to řekl. Přátelsky jsme mu přezdívali "Pythonec" :)

Mám dotaz na ty, co tu haní python: V čem jiném udělat jednoduchou multiplatformní (Linux a win) GUI aplikaci, která bude umět komunikovat se sériovým portem, po síti a s výstupem záznamů do souborů.
Asi budu za kacíře, ale asi bych ji udělal jako online (JavaScript/Web Serial API) s výstupem do DB.

4
To mne taky napadlo, že lokální Wiki, nebo WordPress - takové projekty do Wordu opravdu nepatří. Rovněž by pak byla výhoda oddělení grafické a obsahové části.

5
Ani ne tak Windows, jako AMD/USB3 řadič. Zkuste ostatní porty, jiný kabel a nejlépe jinou platformu - pokud máte AMD.

Stran: [1]