Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - nnirwa

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 27. 12. 2022, 10:53:56 »
Díky za odpověď. Software nějak nemám potřebu nějak instalovat, snad jen věci jako třeba spotify, což by asi problém nebyl. Spíš mě asi zajímá jestli kontrolují i to, co se děje v prohlížeči. Na tom laptopu mi jde reálně jen o soc. sítě, youtube, google apod. Na hry a jiný software mám vlastní desktop, ale ten samozřejmě není tak přenosný a pohodlný jako laptop.

Kontrolovat browser history a analyzovat co má člověk otevřené za záložky mi přijde extrémně schizofrenní, ale vím, že v USA takové firmy, co tohle dělají jsou. Ale to je zas USA. Naštěstí do korporátů mě to moc netáhne, a spíš preferuji menší a střední firmy...2
Hardware / Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 27. 12. 2022, 10:08:17 »
Ti, kteří máte firemní počítač, používáte ho i na osobní věci (sledování videí, filmů, brouzdání po internetu, atp.), nebo ho máte čistě jenom na práci? Máte k němu administrátorský přístup nebo jste uživatel s omezenými pravomocemi?

Zajímalo by mě jak jsou na tom v tomto české firmy, menší i větší. Zatím jsem pracoval jen v jedné menší firmě (20 zaměstnanců) a dostal jsem macbook ještě v krabici od alzy a můžu si na něm dělat prakticky co chci. (Resp. nikdo mi neřekl "používej si to jak chceš", ale nikdo mi to ani nezakázal a nikdo to neřeší)

Můžu očekávat podobný přístup i u ostaních firem, nebo bývají striktnější?


3
O jakou hodinovku bych si měl říct v této době jako mediorní kontraktor s 3 lety zkušenostmi vývoje, v Praze, part time při studiu vysoké školy? Frontend development v Reactu.

Pracoval jsem na několika různorodých projektech s různými knihovnami, takže jich znám poměrně dost a dovolil bych si tvrdit, že na greenfield i brownfield projektu bych byl schopný zvolit tu správnou technologii/knihovnu.

Samozřejmě záleží i na konkrétních znalostech, nelze tady rozepisovat co vše umím nebo ne, představte si průměrného uchazeče s průměrnými znalostmi vzhledem k rokům praxe.

Před rokem bych si řekl 500/hod, nicméně při téhle inflaci je to žalostně málo. Zas ale nevím, jestli mě s argumentem "je inflace" nepošlou do zadeke.

Stran: [1]