Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pepa-vomacka

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Event sourcing a mikroslužby
« kdy: 13. 08. 2022, 12:21:45 »
Hezky je to vysvětlene zde
https://youtu.be/NY9spSccR-0

2
Hardware / Re:Android multimediální systém do auta
« kdy: 02. 06. 2022, 07:25:59 »
Pokusne jsem se podíval na auto rádio s androidem na aliexpresu. První mělo 4G modem, druhé ne. Ještě můžete zvážit ho vyměnit za takové co má 4G modem zabudovaný.

3
Hardware / Re:Android multimediální systém do auta
« kdy: 01. 06. 2022, 07:35:49 »
Nejde dát sim karta přímo do toho Android rádia? Koupil jsem jedno z aliexpresu před 5 lety. Má v sobě gsm modul a slot na sim kartu. Aspoň v té době to měli většina rádií s androidem.

4
Studium a uplatnění / Re:Studium informatiky FIT ČVUT
« kdy: 15. 05. 2022, 00:37:42 »
VS není jen o učení. Nový lidi, studentský život, možnost studia v zahraničí, čas kdy si člověk ještě může ledacos vyzkoušet co by mohlo bavit v budoucnu, apod. Mě VŠ prospěla. Pro mě je VŠ důkaz o tom že člověk se dokáže něco naučit, umí pracovat se stresem atd.

5
Studium a uplatnění / Re:SPŠE Ječná nebo Úžlabina
« kdy: 05. 05. 2022, 20:04:55 »
Co mi ječná dala, byla hlavně vůle nevzdávat se. V prváku jsem si prožil peklo se základy elektrotechniky. Byl jsem ze ZŠ zvykly na vyznamenání a na jecny jsem hned začal propadat. Plus učitelka mě tak zdeptala že jsem se doslovně naučil celý sesit na zpaměť. To peklo ale bylo ze me nechtěla celý půlrok vyzkoušet a nechala mě se pěkně potit. Než jsem to teda prokouknul a pak už to bral s nadhledem.

Nevzdávat se je (teda byla) pulka úspěchu na VŠ. Co vím tak od nás většina lidí kteří šli na VŠ a chtěli ji dodělat ji dodělali.

Já nakonec s odstupem na ječnou vzpomíná rád. Pohádku o tranzistoru která se změní na horor, pocemtivolemetr, hospody v nuslich u synkace, ruskou anglictinarku, třídního který se zbláznil, strojní dílny, chemikarka ktera dávala pohlavky... Jo nostalgie 😀

6
Studium a uplatnění / Re:SPŠE Ječná nebo Úžlabina
« kdy: 02. 05. 2022, 21:56:33 »
Mám za sebou spse ječnou, už je to dobrých pár let, cca 2 dekády. Co nám říkali kantoři, že s úrovní našich, znalosti bychom uzlabinu nedali. Po nějaké době jsem zjistil že to samé v opačném gardu se říkalo na uzlabine😀. Asi bych řekl že je to jedno. Záleží na třídě, spolužácich, kantorech, dojezdova vzdálenost apod.

Stran: [1]