Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - HonzRez

Stran: [1]
1

A vycisteni disku ti nepomuze, odstrani minmalne ty stare veci do widli, kdyz to spustis jako admin....
Právěže tyhle všechny možnosti systému jsme prolezli a vymazalo to jen pár GB, toho installeru se to nedotklo.

2
taky je ale otázka, zda používat ty různé optimalizátory a cleanery. jestli nejsou současné problémy následkem "čištění" nějakým "šikovným" prográmkem, který dříve uvedl systém do nestandardního stavu. Pravda, já mám už dobu, kdy jsem se ve Windows hrabal v kde čem, za sebou, takže už nemám Widle tak rozhrabaný, ale radši se spoléhám pouze na oficiální nástoje a postupy a problémy nemívám.
Myslím, že dotyčný uživartel nic takového nepoužil, ale má spoustu programů, které se mu neustále aktualizujou a taky to PC má už několik let...

3
Měl jsem v této složce přes 20 GB. Použil jsem doporučený nástroj InstallerClean, který jsem stáhl z GitHubu ve verzi portable. Ve Windows je třeba ho povolit, po spuštění se ho snaží zablokovat. Uvolnil mi z této složky 16 GB.

Díky moc, tohle je přesně vono. Vyzkoušel jsem to na 3 PC a všechny se zdají fungovat normálně. Na tom nejhorším to smazalo 270GB a nechalo cca 4GB. Ještě to budu testovat, ale snad to můžu doporučit.

4
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu, která se týká Windows 11. PC s s větším množstvím nainstalovaných programů má zaplněný disk a to z jediné příčíny: složka C:\Windows\Installer má téměř 300GB. Dozvěděl jsem se, že jsou v ní uložené odinstalátory programů, ale když to porovnám s jinými PC, které mají třeba těch programů o něco míň, tak mají třeba 5-15 GB. Zkusil jsem na nějakém testovacím PC čistící program, ale ten to vymazat nedokáže.
Máte někdo nápad?
Díky moc.

5
Software / Re:Jak udělat ISO z bootovatelné flasky?
« kdy: 20. 04. 2026, 12:16:28 »
. Pokud bys přesto trval na tom že to musí být ISO, musel bys ten výstup z genisoimage protáhnout ještě programem isohybrid. Ten z toho vytvoří hybridní ISO které má MBR na začátku.

Díky moc, vyzkouším.

6
Software / Re:Jak udělat ISO z bootovatelné flasky?
« kdy: 20. 04. 2026, 12:14:28 »
Napr. ImgBurn, postup tu :
https://www.youtube.com/watch?v=hOYxRIaf8Vs
Navod je pre Windows... :(

Díky, ten návod znám. Nefungoval mi.

7
Software / Re:Jak udělat ISO z bootovatelné flasky?
« kdy: 20. 04. 2026, 12:10:49 »
navíc žiju v přesvědčení, že aktuální Ventoy blokový image umí, jen mu musíš dát příponu .img

Tak bohužel tohle mi nefunguje.

8
Software / Jak udělat ISO z bootovatelné flasky?
« kdy: 16. 04. 2026, 10:21:26 »
Zdravím všechny, poradíte?
Mám flashku s nejmenovaným systémem upraveným pro starší PC a chtěl bych si z toho v linuxu udělat ISO, abych ho mohl startovat z Ventoy. Vyzkoušel jsem 2 postupy, které jsem našel, nejdřív "dd" a pak "genisoimage" a podruhé Gnome disks.
https://www.baeldung.com/linux/convert-bootable-usb-to-iso
Obě vytvořená ISO nefungujou a hlásí, že nemůže najít obraz systému nebo co.
Existuje správný postup, aby mi to Ventoy fungovalo?
Díky moc.

9
Distribuce / Re:Instalace Grub2 na nový oddíl UEFI
« kdy: 14. 11. 2025, 08:28:12 »
Díky moc za odpovědi. Ještě to upřesním. Win11 už tam mám nainstalované a zkoušel jsem si pomoct opravou bootloaderu a pak opravou instalace, co nabízí instalační médium. Distribuce je Mageia.
Teď jsem v situaci, kdy jsem bez problémů udělal chroot na složky, ale neposlouchá mě grub-install. Píše mi, že nezná tyhle přepínače, které jsem našel v návodu:
--target=x86_64-efi
--uefi-secure-boot

Příkaz mám takhle:
grub-install --target=x86_64-efi --uefi-secure-boot --efi-directory=/media/nvme0p1/EFI

Je tam chyba?


10
Distribuce / Instalace Grub2 na nový oddíl UEFI
« kdy: 11. 11. 2025, 13:47:43 »
Ahoj všichni, mám zase potíže s Grubem, které nedokážu svými prosotduchými prostředky vyřešit.
Mám SSD s instalacemi Windows10 a linux. Oddíly byly UEFI-Win-linuxswap-linux. Rozhodl jsem se pro čistou instalaci W11 a z blbosti jsem smazal původní UEFI a Win oddíl a vytvořil ho znova. A pak už jsem nedokázal nainstalovat Grub na ten nový oddíl UEFI. Když jsem spustil "aktualizaci instalace", kterou moje distribuce nabízí, skončí chybou na závislosti.
Poradíte pravý linuxácký postup? Díky.

11
Odkladiště / Re:Sluchátka na uši do posilovny
« kdy: 10. 02. 2025, 11:17:44 »
Nevím, jestli to bude relevantní rada, ale já jsem si koupil k Vánocům do posilovni toto:
https://allegro.cz/nabidka/bezdratova-sluchatka-bluedio-t2-fm-sd-15264510167

Je v nich i přehrávač a přijímač FM. Možná jsou trochu těžší (nemám to s čím porovnat, nikdy jsem taková sluchátka nenosil), ale na odfiltrování všudypřítomného ducduc a pokřikování odulých hub se to ukázalo jako dobré řešení. Podle mě mají dobré středy a basy, zkrátka na heavík jako dělané...

12
Bazar / Koupím Turris Omnia 1GB wifi
« kdy: 08. 03. 2022, 09:55:57 »
Sháním Turris Omnia 1GB wifi, jen plně funkční.

Stran: [1]